Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Haga - Den Haag

Dzisiaj wpis o Hadze, czyli nie tylko o siedzibie holenderskiego rządu, parlamentu i rodziny królewskiej, ale również o nadmorskiej miejscowości turystyczno-wypoczynkowej....

Haga jest to miasto w Południowej Holandii, leżące nad Morzem Północnym. Drugie holenderskie miasto pod względem ilości odwiedzających turystów (zaraz po Amsterdamie). 
Pierwsza myśl, kiedy przypominam sobie Hagę ? Piękne miejsca, zabytki, morze i ... Niemcy !
Wszędzie pełno Niemców, co wiąże się też z "gwarem" i "hałasem" (subiektywna opinia). 

Co warto zobaczyć w Hadze?

Znajdziemy tu liczne muzea i Galerie sztuki, takie jak np. Gemeentemuseum, w którym znajdziemy m.in. dzieła Jana Steena lub Jana van Goyena, a także Kościoły, np. Groote Kerk lub Nieuwe Kerk.
Cennym zabytkiem jest przepiękna Sala Rycerska Ridderzaal (poniżej zdjęcie 1.), która mieści się w budowli Binnenhof, czy Pałac Nordeinde (zdjęcie 2.) - możliwość zwiedzania  z przewodnikiem w języku angielskim (nie pamiętam ceny )...

b2ap3_thumbnail_photo-00045356.jpg

b2ap3_thumbnail_photo-00045361.jpg

Podobno ciekawym punktem zwiedzania jest również interaktywny Par Miniatur Madurodam, czyli miniatura Holandii. (poniżej zdjęcie z wikipedii). Przyznam się, że niestety nie udało mi się odwiedzić tego miejsca - ze względu na ograniczony czas i chęć dostania się jak najszybciej na plażę ;) ...
b2ap3_thumbnail_800px-EvoluonMadurodam.jpg


Dla osób, które nastawiają się na "wypoczynek"  najlepsze jest Scheveningen, czyli nadmorski kurort należący do Hagi. Na miejscu strasznie wietrznie, ale i pięknie zarazem, warto więc się troszkę przemęczyć i np. udać się na wieżę widokową i nacieszyć oczy pięknymi widokami. :)

b2ap3_thumbnail_photo-0004596.jpg

b2ap3_thumbnail_photo-0004598.jpg

Tutaj, w Hadze znajdziemy również największy w Europie targ, czyli Haagse Markt, gdzie znajdziemy nie tylko kwiaty, produkty spożywcze, ale i ubrania. (tutaj więcej na ten temat: http://www.dehaagsemarkt.nl/)

**INFO DODATKOWE:
Jak dojechać z Amsterdamu, lub Eindhoven do Hagi  ? 
Pociągiem oczywiście :). Dostępne są naprawdę świetne połączenia, które można sprawdzić na stronie 
www.9292.nl  (wpisujecie przy "Van" miejsce z którego wyjeżdżacie, a przy "Naar" wpisujecie "Den Haag", wyznaczamy godzinę wyjazdu i wyszukuje Nam dogodne połaczenie pociągiem, lub autobusem, albo to i to :). Polecam tę wyszukiwarkę !  / cena  Amst-Haga ok 11 euro, Eindh-Haga ok 20 euro -> warto się więc zastanowić nad zakupem biletu dobowego, o którym pisałam w poprzednich postach...)

Jak dojechać z Hagi nad morze (do Scheveningen)?
Najlepiej tramwajem 9 lub 1 (to też możecie sprawdzić na 9292.nl, cena ok 1,50 euro).

 

 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!