przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Włosi oddają ponad 100 zabytkowych budowli za darmo! Dowiedz się co musisz zrobić, żeby stać się nowym właścicielem

italy-2273767_1280

​Zamki, wieże, klasztory, domy i tym podobne znajdują się we Włoszech na wyciągnięcie ręki, a konkretnie Twojej ręki. Jeden z zabytkowych budowli może być Twój. To pomysł włoskiej Agencji Mienia Państwowego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt stanowi część strategicznego planu turystycznego Włoch, w tym próbę pobudzenia turystyki alternatywnej. No dobra. Chcą Ci dać zabytkowy obiekt? Pewnie się zastanawiasz gdzie haczyk.

Haczyk jest, to prawda. Wiadomo, nie może być zbyt pięknie. Co musisz zrobić? Jakie warunki spełnić? Musisz zobowiązać się do odnowienia obiektu i przekształcenia go w obiekt turystyczny taki jak hotel, restauracja albo spa.​ Jeśli będziesz miał precyzyjny plan na te działania, możesz uzyskać prawa do danej nieruchomości nawet na 50 lat.

Do przejęcia są dokładnie 103 budynki. I to nie byle jakie. Możesz zostać właścicielem np. Castello di Blera w Lazio, znajdującego się w okolicach Rzymu.  Wszystkie obiekty umiejscowione są przy różnego rodzaju szlakach (historycznych, religijnych lub ścieżkach rowerowych) np. Via Appia albo Via Francigena.

A po co taki projekt? Po to, żeby spróbować zmniejszyć ruch turystyczny w najpopularniejszych i najbardziej zatłoczonych miejscach w kraju. Włosi chcą skierować potencjał na tory rzadziej odwiedzanych atrakcji.

W ciągu najbliższych 2 lat liczba obiektów do rozdysponowania ma się powiększyć o kolejne 200. Jeśli więc myślałeś ostatnio o jakimś biznesie, to może to jest ten czas ;)

 Fot. Pixabay

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Siem Reap. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Siem Reap.

Jeżeli planujesz podróż do Kambodży, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Singapuru do Siem Reap.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Aten, Okazje na loty na weekend z Poznania, bilety lotnicze z Warszawy do Brukseli, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów, Loty z Polski w Styczniu.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyczki, Pozostałe, Saszetki i portfele, Zabezpieczenie bagażu i Strefa niskich cen.