Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

579 najpiękniejszych plaż w jednym kraju! Gdzie? Sprawdź!

Fuerteventura-La-Pared-beach-at-Canary-Islands-Pajara-of-Spain-shutterstock_374109694-1

W tym roku przyznano po raz kolejny odznaczenie Niebieskiej Flagi dla plaż, które spełniają warunki tej prestiżowej nagrody. Niekwestionowanym zwycięzcą okazała się być Hiszpania. Znajduje się tam aż 579 plaż oraz 100 przystani, które mają najwyższą jakość.

Nagrodę Niebieskiej Flagi przyznaje od 1987 roku European Environmental Foundation. Żeby otrzymać to odznaczenie plaża musi spełniać wiele wymagań: środowiskowych, edukacyjnych, bezpieczeństwa, dostępności i czystości. Dotyczy to także jakości wody oraz dostępnej w pobliżu infrastruktury. 

Przed Tobą pierwsza piątka krajów, które mają największą liczbę najpiękniejszych plaż.

1. Hiszpania

W tym roku aż co piąta hiszpańska plaża otrzymała odznaczenie Niebieskiej Flagi. Okazuje się także, że co szósta z odznaczonych na świecie plaż, znajduje się właśnie w tym kraju. Świetnej jakości plaże można znaleźć na całym wybrzeżu Hiszpanii, niezależnie od regionu.Po raz pierwszy na przyznano Niebieską Flagę także plaży znajdującej się przy zbiorniku słodkowodnym Costa Dulce de Orellana.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock 


2. Grecja

Greckich plaż jest mnóstwo i są one wprost cudowne. Wielu ludzi już o tym wie, dlatego można się na nich spodziewać tłumów. Turkusowe laguny, kilometry piasków w różnych kolorach - to wszystko wraz z odpowiednio czystą wodą sprawia, że Grecję odwiedzają tłumy. Piękne plaże znajdziesz nie tylko w kontynentalnej części tego państwa, ale także na licznych wyspach.

Fot. Shutterstock

3. Francja

Francuskie plaże słyną ze swojej różnorodności. Można się tam wybrać w miejsca bardziej lub mniej elitarne. W zależności od zasobności portfela. Plaże oczywiście w większości są dostępne dla każdego, ale noclegi w ich pobliżu już nie. Warto odwiedzić np. Biarritz, miejscowość stanowiącą kolebkę europejskiego surfingu.

Fot. Shutterstock

4. Turcja

Tureckie plaże również zostały w dużej liczbie odznaczone Niebieską Flagą. Kto nie gustuje w nastawionych na turystów miejscach, znajdzie tam również coś dla siebie. Dobrym miejscem na szukanie najpiękniejszych plaż Turcji jest półwysep Bodrum.

Fot. Shutterstock

5. Włochy

Spora część najpiękniejszych plaż Włoch znajduje się w rejonie Puglia. Zwłaszcza w pasie pomiędzy Aventraną a Mandurią. Niezwykle białe piaski znajdziesz w okolicy Punta Prosciutto (tak tak, to autentyczna nazwa), albo Torre Comelina. Tamtejsze plaże są również bardzo kameralne, dlatego możesz się spodziewać lokalnych mieszkańców, a nie tłumów turystów.

Fot. Shutterstock

Nawigacja dodatkowa