Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Najtańsze miasta na weekendowy wypad

View-of-Budapest-parliament-at-sunrise-Hungary-Budapeszt-shutterstock_342093995-1

Jeśli zastanawiasz się, gdzie pojechać na weekend, żeby wypocząć i nie zbankrutować sprawdź poniższą listę europejskich miast, uważanych za najtańsze. Okazuje się, że wcale nie trzeba dużo wydać, by świetnie spędzić czas w niezwykłych miejscach.

10. Palma

Palma na Majorce otwiera nasze zestawienie. To wspaniałe miejsce do wypoczynku dla wszystkich, którzy uciekają przed zimnem w kontynentalnej Europie. Atrakcji jest tu wiele, zwłaszcza, że Palma stanowi świetną bazę wypadową na odkrywanie reszty wyspy.

Fot. Shutterstock

 Fot. Shutterstock


9. Ateny

Ta kolebka zachodniej cywilizacji ma wielowiekową architekturę i niesamowite zabytki. I choć Grecja znajduje się w stanie kryzysu gospodarczego, co dla Greków nie jest niczym pozytywnym, to jednak dla turystów jest to całkiem dobra wiadomość. Za pobyt w tym mieście po prostu zapłacimy mniej.

Fot. Shutterstock

8. Strasburg

Ta stolica francuskiej Alzacji ma w sobie niezaprzeczalny urok. Dzięki bogatej przeszłości można tam podziwiać średniowieczną architekturę niemiecką, francuskie wille i wspaniałe naturalne krajobrazy.

Fot. Pixabay

7. Lizbona

W letnie miesiące możesz liczyć, że w Lizbonie czekać będzie na Ciebie niesamowicie błękitne niebo. W mieście znajdują się liczne plaże, po ulicach jeżdżą słynne tramwaje, a restauracje serwują pyszne jedzenie. Warto się tam wybrać choć raz, zwłaszcza że połączenia lotnicze z Polski są całkiem tanie.

Fot. Shutterstock

6. Praga

Praga nadal należy do tańszych europejskich stolic. Zabytków niezniszczonych przez działania wojenne jest bardzo dużo, dlatego weekend może nie wystarczyć na zwiedzanie. Zwłaszcza, że restauracje serwują pyszne jedzenie, a liczba mikrobrowarów potrafi przyprawić o zawrót głowy.

Fot. Shutterstock

5. Warszawa

Kto nie był, może śmiało się wybrać. Warszawa, choć całkowicie zniszczona podczas wojny, ma bardzo wiele do zaoferowania. Oprócz muzeów i pomników, można odwiedzić interaktywne atrakcje, wdrapać się na Pałac Kultury i Nauki, czy poszaleć w klubach.

Fot. Shutterstock

4. Ryga

Stolica Łotwy to połączenie historii ze współczesnością. Znajdziesz tu zabytkowe budynki oraz nowoczesną architekturę. Ponad 800 lat historii i zmieniających się władców odcisnęło znak na tym mieście. Odkrywanie tej historii może być dla wielu pasjonujące. Zwłaszcza, że nadal jest tam stosunkowo tanio.

Fot. Shutterstock

3. Wilno

Wilno ma jedno z największych średniowiecznych Starych Miast w Europie. Nie można tam liczyć na zawsze wspaniałą pogodę, za to zabytków jest tam wiele, w tym takich związanych z naszą historią. Warto zobaczyć również słynny zamek Troki.

Fot. Shutterstock

2. Budapeszt

Budapeszt jest pięknie położonym miastem, z wieloma malowniczymi punktami widokowymi i nadal przyjemnie niskimi cenami. W ostatnich latach stał się mocno popularny, jednak nie tak bardzo jak np. Praga. Dlatego nadal można zwiedzać to miasto bez konieczności wydawania fortuny.

Fot. Shutterstock

1. Pafos

Cypr jest wyspą pełną romantycznych zamków, kościołów, białych plaż i niebieskiego morza. Jednym z tańszych miast jest Pafos, znajdujące się na zachodnim krańcu wyspy. Słonecznych dni w ciągu roku jest aż 300, dlatego prawdopodobieństwo słabej pogody jest znikome.

Fot. Shutterstock

Nawigacja dodatkowa