Wenecja zakazuje sprzedaży kebabów

Wenecja-bigstock-Breakfast-at-Venice-Italy-91491566-1

Władze Wenecji postanowiły wprowadzić nowe prawo, które zakazuje sprzedaży kebabów i innych fast foodów w mieście.

Nowe prawo ma za zadanie strzec tradycji i oryginalnego wyglądu miasta. Jest to już kolejna zmiana dotycząca sprzedaży jedzenia w Wenecji. Wcześniej wprowadzono zakaz sprzedaży jedzenia na wynos na placu św. Marka, jednej z najczęściej odwiedzanych atrakcji. Niemożliwe będzie również sprzedawanie pizzy w kawałkach. 

W ciągu ostatnich kilku lat Wenecja boryka się z problemem ogromnej liczby turystów. Wprowadzono już limity dla statków rejsowych, istnieją również różne kampanie mające na celu edukowanie przyjezdnych co do zasad, jakimi powinni się kierować zwiedzając miasto. Uświadamianie turystów, że mają do czynienia z miejscem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, pomaga w zachowaniu czystości i kultury, choć nie zawsze.

Wenecja nie jest pierwszym miastem we Włoszech, które zakazało sprzedaży kebabów - pierwszym była Werona.

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Wenecji. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Wenecji.

Jeżeli planujesz podróż do Włoch, prawdopodobnie zainteresują Cię tanie loty z Barcelony do Wenecji, bilety lotnicze Warszawa Florencja lub tanie loty z Berlina do Wenecji.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Rzymu i z Katowic do Rzymu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Rzymu, Okazje na loty na Boże Ciało, tanie loty z Warszawy do Brukseli, bilety lotnicze z Warszawy Modlin do Katanii, krajowe bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów, Loty w Marcu.