Korzystasz z Google Maps? Uważaj! Turystów podróżujących po Norwegii wprowadził w błąd! Zamiast oglądać piękne widoki trafili do...

Stavanger-Preachers-Pulpit-Rock-in-fjord-Lysefjord---Norway---nature-and-travel-background-shutterstoc

Przez błąd w Google Maps mieszkańcy małej norweskiej wioski Fossmork przeżywali przez kilka dni oblężenie turystów.  Gdzie turyści chcieli trafić?

Znasz na pewno charakterystyczny 600 metrowy klif Preikestolen w południowej Norwegii. Znajduje się on nad Lysefjordem około 35 km od Stavanger. Każdy, kto podróżuje w tamte rejony chce wejść na jego szczyt czyli płaską skalną półkę (nazywaną też amboną - Hyvlatonnå). Jej wymiary to aż 25 na 25 metrów, a jak już tam się znajdziesz, to dalej to już tylko bajka:) Z klifu rozpościera się przepiękna panorama całego fiordu. No dobra, ale co jeśli Google Maps zamiast do tego niezwykłego miejsca zaprowadzi Cię w inne i to o wiele mniej widowiskowe? Przez kilka dni przez błąd w mapie turyści, którzy szukali cudownego klifu trafiali do wioski położonej po drugiej stronie fiordu, w odległości około 30 kilometrów od właściwego miejsca.

​Mieszkańcy wioski pracujący na swoich działkach byli zdziwieni rzeszą turystów. Opowiadali jak codziennie trafia do nich nawet 15 samochodów z zabłąkanymi podróżnikami.

Gunnar Bøe, mieszkaniec wioski Fossmork relacjonuje:

Gdy jesteśmy na działce, każdego dnia przychodzi do nas dwoje, troje, a czasami nawet pięcioro turystów. Twierdzą, że szukają Preikestolen i niczego nie rozumieją. Google Maps prowadzi ich przez most do Fossmork. Droga jest dość wąska i zazwyczaj są zawiedzeni, gdy dowiadują się, że muszą wracać

Google ma jak najszybciej postarać się rozwiązać problem, a rzecznik firmy zachęcał, w rozmowie z mediami, do zgłaszania podobnych błędów.

​Fot. Shutterstock

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!