A jednak. Amerykanie nie będą potrzebowali wizy na wjazd do UE

Boston-Terrier-Dog-Looking-Cute-in-Stars-and-Stripes-Flag-Sunglasses-USA-fajny-pies-shutterstock_374863090

Komisja Europejska zdecydowała, że nie przywróci konieczności posiadania wizy na wjazd na teren Unii Europejskiej dla Amerykanów.

Miesiąc temu Parlament Europejski zagłosował za koniecznością wprowadzenia wiz. Główną przyczyną było nierówne traktowanie krajów członkowskich przez Stany oraz Kanadę. Państwa takie jak Bułgaria, Chorwacja. Rumunia i oczywiście Polska, nadal muszą ubiegać się o wizy, by móc wjechać na teren obu krajów. 

Komisja Europejska stwierdziła jednak, że wprowadzenie wiz byłoby nierozważnym krokiem i nie przyczyniłoby się do zamierzonego celu, jakim jest równe traktowanie wszystkich państw członkowskich. W przypadku Kanady taka polityka poskutkowała. Władze tego kraju zgodziły się zastosować zasadę wzajemności wizowej od 1. grudnia 2017 roku. 

Z kolei rozmowy w kwestii zniesienia wiz dla 5 państw członkowskich pomiędzy USA i UE mają się odbyć podczas spotkania 15. i 16. czerwca na Malcie.

Fot. Shutterstock 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Poznania do Londynu, z Warszawy do Bangkoku i, połączeń lotniczych z Gdańska do Madrytu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Frankfurtu, Wycieczki na wyspy hiszpańskie, najtańsze bilety z Katowic do Londynu, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów.