Teraz już lepiej nie żartować na lotniskach! Ten mężczyzna o tym nie pomyślał i na lotnisku w Warszawie dostał podwójny mandat!

Teraz już lepiej nie żartować na lotniskach! Ten mężczyzna o tym nie pomyślał i na lotnisku w Warszawie dostał podwójny mandat!

Słuchając i czytając wiadomości możemy domyślać się, że obecnie luźne zachowanie na lotnisku jest trochę bardziej utrudnione niż jeszcze niedawno... Specjalne odprawy, podwyższone standardy dbania o bezpieczeństwo to wszystko sprawia, że nie ma tu miejsca na żarty. Bo przecież w razie "W" chodzi o życie tysięcy osób. Ten mężczyzna jednak nie zdawał sobie sprawy z powagi sytuacji. 

Mężczyzna chcący lecieć z lotniska Chopina w Warszawie do Londynu, zapytał pracowników lotniska, co będzie jeśli w bagażu będzie bomba... Przy procedurze nadawania bagażu w odpowiedzi na pytanie od obsługi lotniska czy jest w nim coś, co może zagrażać życiu odpowiedział, że "raczej nie". Później odszedł od stanowiska nie udzielając tak naprawdę odpowiedzi.

Pracownicy poinformowali o niepokojącym zdarzeniu służby, które podjęły odpowiednie działania, jak podaje onet. Funkcjonariusze ustalili tożsamość właściciela bagażu, a pirotechnicy ze straży granicznej sprawdzili, czy w torbie znajdują się przedmioty albo urządzenia, które mogą zagrażać życiu. Mężczyzna, gdy zorientował się, że sytuacja jest naprawdę poważna, zaczął tłumaczyć, że to był żart.

Został ukarany dwoma mandatami (po 500 zł każdy) i nie wpuszczono go na pokład samolotu. Jeden z nałożonych na mężczyznę mandatów został wypisany na podstawie ustawy Prawo Lotnicze i Rozporządzenia Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie podstawowych przepisów porządkowych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i ochrony lotów oraz porządku na lotnisku.

Bombowy żart na długo pozostanie mu w pamięci...

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Warszawy. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Warszawy.

Jeżeli planujesz podróż do Polski, być może zainteresują Cię również tanie loty z Marsylii do Poznania, bilety lotnicze Warszawa Okęcie lub tanie loty z Londynu do Warszawy.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Londynu do Poznania i z Kopenhagi do Warszawy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Okazje na loty do Bułgarii, najtańsze bilety z Gdańska do Londynu, połączenia z Gdańska do Warszawy, tanie loty krajowe, wyszukiwarka lotów, Lot z Gdanska do Warszawy 17 30 Sierpnia.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Adaptery podróżne, Pozostałe, Koce, poduszki, zagłówki, Strefa niskich cen i Torby biznesowe.