Zaoszczędź do 50% z Qatar Airways
Aktualności

Bangkok zakaże sprzedaży jedzenia ulicznego?

Bangkok zakaże sprzedaży jedzenia ulicznego?

Słynne wózki z potrawami sprzedawanymi wprost na ulicy mogą od 2018 roku zniknąć z Bangkoku.

Władze miasta ogłosiły, że ze względu na zastrzeżenia dotyczące higieny i standardów sanitarnych, ludzie gotujący na ulicach nie będą mogli dłużej tego robić. Zakaz ma obowiązywać na terenie całego miasta przy największych ulicach.

W ciągu ostatnich miesięcy w niektórych częściach Bangkoku już testowano to rozwiązanie. Oczywiście spotkało się ono z niezadowoleniem sprzedawców. Władze tłumaczą się chęcią przywrócenia chodników dla pieszych, ograniczeniem brudu i przywróceniem porządku na ulicach. Mimo niezwykłej popularności ulicznego jedzenia, Bangkok musi walczyć również z plagą szczurów oraz psów, korzystających z darmowego bufetu.

Turyści chętnie korzystają z oryginalnego i lokalnego jedzenia serwowanego z wprost z wózków. Można spróbować smażonych owadów, makaronów i wielu innych nietypowych przekąsek. W dodatku jedzenie jest tanie i autentyczne.

To kolejna zmiana wprowadzana przez władze Tajlandii w ostatnim czasie. Do innych należało m.in. zakazanie parasoli słonecznych i leżaków na plażach Phuket. Te dwie ostatnie zmiany zostają powoli łagodzone, jednak wskazują wyraźnie na kierunek zmian w tym kraju.

Fot. Shutterstock

Zapisz się do newslettera i odbierz nagrody!

Zostawiając adres mailowy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Artweb-Media sp. z o.o. sp.k., ul. Wiwulskiego 27/6, 51-629 Wrocław. W każdej chwili możesz zmienić zdanie.