Bangkok zakaże sprzedaży jedzenia ulicznego?

Bangkok zakaże sprzedaży jedzenia ulicznego?

Słynne wózki z potrawami sprzedawanymi wprost na ulicy mogą od 2018 roku zniknąć z Bangkoku.

Władze miasta ogłosiły, że ze względu na zastrzeżenia dotyczące higieny i standardów sanitarnych, ludzie gotujący na ulicach nie będą mogli dłużej tego robić. Zakaz ma obowiązywać na terenie całego miasta przy największych ulicach.

W ciągu ostatnich miesięcy w niektórych częściach Bangkoku już testowano to rozwiązanie. Oczywiście spotkało się ono z niezadowoleniem sprzedawców. Władze tłumaczą się chęcią przywrócenia chodników dla pieszych, ograniczeniem brudu i przywróceniem porządku na ulicach. Mimo niezwykłej popularności ulicznego jedzenia, Bangkok musi walczyć również z plagą szczurów oraz psów, korzystających z darmowego bufetu.

Turyści chętnie korzystają z oryginalnego i lokalnego jedzenia serwowanego z wprost z wózków. Można spróbować smażonych owadów, makaronów i wielu innych nietypowych przekąsek. W dodatku jedzenie jest tanie i autentyczne.

To kolejna zmiana wprowadzana przez władze Tajlandii w ostatnim czasie. Do innych należało m.in. zakazanie parasoli słonecznych i leżaków na plażach Phuket. Te dwie ostatnie zmiany zostają powoli łagodzone, jednak wskazują wyraźnie na kierunek zmian w tym kraju.

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Bangkoku. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Bangkoku.

Jeżeli planujesz podróż do Tajlandii, sprawdź też tanie loty z Warszawy do Bangkoku.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Zurychu, Pakiety we wrześniu, loty z Warszawy do Zurychu, tanie loty krajowe, wyszukiwarka lotów, Loty Klm z Polski do Egzotycznych Krajow.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Pokrowce na walizki, Koce, poduszki, zagłówki, Torby dla dzieci, Przewodniki, mapy, książki i Duże.