Jeśli jesteś dość szalony i marzy Ci się Barcelona weź udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Autostopowych! Raz się żyje!

Jeśli jesteś dość szalony i marzy Ci się Barcelona weź udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Autostopowych! Raz się żyje!

​Pamiętasz czasy kiedy autostop był na czasie? Podróżowałeś w ten sposób? A może by tak wrócić na chwilę do młodzieńczych lat? Mam dla Ciebie genialną okazję, aby znowu poczuć ten dreszczyk emocji - Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe! 

​Jeśli nie masz jeszcze planów na majowy weekend (29 kwietnia–3 maja 2017 r.) to możesz wziąć udział w tej imprezie. Barcelona czeka na takich śmiałków! Mimo, że jest to propozycja skierowana głównie do młodzieży akademickiej, to jednak nie ma takich ograniczeń! Jeśli czujesz się na siłach i chcesz poczuć te niezwykłe wrażenia jakie towarzyszą autostopowiczom to śmiało zapisz się już dziś, bo miejsc coraz mniej! Nie musisz być studentem. Jedyne co musisz, to mieć ukończone 18 lat. 

W tym roku mistrzostwa są o tyle wyjątkowe, że jubileuszowe. Mija bowiem już 20 lat od kiedy miłośnicy „podróży za jeden uśmiech" mają okazję uczestniczyć w mistrzostwach autostopowych. To jeden z najciekawszych projektów skierowanych do środowiska podróżniczego z Polski i innych krajów europejskich. Poznawanie w ten nietypowy sposób krajów ma za zadanie przybliżyć uczestnikom rajdu walory turystyczne, historię, a także kulturę poszczególnych państw, a same zawody umożliwić integrację środowiska.

Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to najstarsza i jedna z największych tego typu imprez na świecie, która stała się inspiracją dla innych wyścigów autostopowych w kraju i zagranicą. Jej popularność rośnie z roku na rok, przekraczając powoli granice kontynentu. W minionych edycjach zawodów brało udział od 200 do 500 osób z Polski i kilkunastu krajów Europy i Azji. W tym roku organizatorzy przewidują, że liczba autostopowiczów może być jeszcze większa. Tym samym po drogach Polski i innych krajów europejskich przemieszczać się będzie kilkaset osób!

Zawodnicy wystartują z terenu Trójmiasta, a dokładnie z sopockiego mola. Swoją wędrówkę zakończą w urokliwej stolicy Katalonii – Barcelonie.

Uczestnicy mistrzostw jak zawsze będą musieli liczyć tylko na życzliwość kierowców, bowiem podróżowanie środkami komunikacji publicznej podczas rajdu jest zabronione. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyskają członkowie tego zespołu, który na mecie w Hiszpanii pojawi się jako pierwszy. Na najszybszych zawodników czekać będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez renomowanego producenta sprzętu sportowego, czy wydawnictwa turystyczne.

​Jeśli jesteś zainteresowany możesz zapisać się na mistrzostwa na tej stronie, a regulamin znajdziesz tutaj. Do zobaczenia na trasie!:)

Fot. Pixabay

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Barcelony. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Barcelony.

Jeżeli planujesz podróż do Hiszpanii, prawdopodobnie zainteresują Cię tanie loty z Katowic do Alicante, bilety lotnicze do Barcelony Reus lub tanie loty z Berlina do Madrytu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Gdańska do Madrytu i z Warszawy do Barcelony.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Zurychu, Okazje na loty na Boże Ciało, bilety lotnicze Orly Warszawa Okęcie, bilety lotnicze Balice Majorka, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów, Lot z Warszawy do Barcelony 03 14 Czerwca.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Akcesoria podróżne, Kosmetyczki, Bez kategorii, Plecaki dla dzieci i Walizki twarde małe.