Wcześniejszy śmigus dyngus? Nie, to Tajlandia szykuje się na Nowy Rok!

Wcześniejszy śmigus dyngus? Nie, to Tajlandia szykuje się na Nowy Rok!

Nowy rok świętowany jest w Tajlandii dopiero w kwietniu. Jeśli się tam wybierasz między 13. a 15. kwietnia, to zabierz ze sobą pistolet na wodę. Oblewanie wodą to tamtejszy noworoczny zwyczaj.

Święto Songkran jest przez Tajów obchodzone bardzo hucznie (w sanskrycie to słowo oznacza przemianę). Trwa wtedy trzydniowy festiwal, podczas którego ludzie oblewają się wodą, podobnie jak my podczas Lanego Poniedziałku. Odbywają się wtedy kolorowe procesje do świątyń, a obmywanie posągu Buddy ma gwarantować szczęście w nadchodzącym roku.

Ze względu na nadal trwającą żałobę po ukochanym królu, władze sugerują, by skupić się bardziej na religijnej stronie tego święta, niż na świeckich tradycjach. W sklepach trudniej będzie dostać pistolety na wodę i tradycyjne kolorowe proszki, którymi obsypuje się przechodniów.

Zabawy na wolnym powietrzu będą jednak się odbywać, dlatego radzimy zostawić w hotelu wszystkie przedmioty, który mogą ucierpieć w zetknięciu z wodą. W szczególności aparaty, telefony i dokumenty. 

Fot. Pixabay

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!