Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Gdzie najlepiej oglądać kwitnące kwiaty na wiosnę? Miejsca, które chwycą Cię za serce

Gdzie najlepiej oglądać kwitnące kwiaty na wiosnę? Miejsca, które chwycą Cię za serce

Wiosna to kwiaty, kolory, nowe życie. Gdzie najlepiej oglądać tę niesamowitą porę roku? Istnieje kilka miejsc na świecie, gdzie wiosna wygląda naprawdę niesamowicie. Począwszy od pól róż, a skończywszy na tunelach wisterii. Zobacz najwspanialsze miejsca na wiosnę!

Tulipanowe szaleństwo w Holandii i Belgii

Ogród Keukenhof w Holandii jest jednym z największych ogrodów kwiatowych na świecie. Co roku kwitną tam miliony tulipanów, żonkili, hiacyntów na obszarze 32 hektarów. Tuż za granicą, w belgijskim Meise, znajduje się także piękny ogród botaniczny (jeden z największych na świecie).

Fot.  Shutterstock


Wiśnie i wisterie w Japonii

Co rok podczas wiosny do Japonii przylatuje mnóstwo turystów tylko po to, by móc zobaczyć słynne kwitnące wiśnie oraz niesamowite, bajecznie kolorowe ogrody. W parku Ueno znajdziesz 8800 tych drzewek. Nie zapomnij obejrzeć słynnych tuneli z wisterii. Wiosna w Japonii to istne dzieło sztuki.


Różane żniwa w Omanie

Oman nie jest oczywistym miejscem na podziwianie wiosny. Tym większe zaskoczenie, gdy dowiesz się, że uprawiane są tam pola róż. Ich żniwa odbywają się od marca do maja. Pola znajdują się w górskim rejonie Jabal Akhadar.


Rododendrony w Indiach

W cieniu trzeciej najwyższej góry świata, Kanchenjungi, na wiosnę dzieje się coś niesamowitego. Rozkwitają wtedy tysiące bzów, orchidei oraz rododendronów. Tych ostatnich jest aż 36 gatunków! Dobrym miejscem, by podziwiać ich kwitnięcie jest wioska Shakti Sikki.


Kwieciste doliny Andaluzji

Hiszpańska Andaluzja jest podczas wiosny rajem dla oczu. Kwitną tu tysiące odmian kwiatów, które wyścielają dywanem każdy zakamarek tej ziemi. Idealnym miejscem do odwiedzenia jest park Grazalema Natural, gdzie kwitną niezliczone kwiaty, również orchidee. Park jest położony w pięknym miejscu, nad wydrążonym przez rzekę kanionem.


Polskie krokusy

Polana Kalatówki jest jednym z najsłynniejszych miejsc w Polsce, gdzie można zobaczyć tysiące kwitnących krokusów. Oczywiście są również inne miejsca z tymi roślinami, dlatego z uwagi na wydarzenia tego roku, kiedy to ludzie niszczyli kwiaty rozjeżdżając je oponami kół, polecamy wybranie mniej obleganej lokalizacji. Albo zachowanie zdrowego rozsądku i nieniszczenie przyrody.


Pustynne kwiaty Arizony

Pustynia Sonoran raz do roku ożywa. I to jak! W suchym, pustynnym krajobrazie pojawiają się nagle śliczne, delikatne kwiaty! Znajdziesz je między innymi na kaktusach saguaro.


Wyspy Brytyjskie i ich niebieskie dzwonki

Na Wyspach Brytyjskich występuje 40% wszystkich niebieskich dzwonków na świecie. Kwitną już w kwietniu i znaleźć je można w wielu miejscach. Jednym z najbardziej znanych jest hrabstwo Hertfordshire i Devon.


Francuskie migdałowce

Na południu Francji, w okolicach Arles, można znaleźć plantacje migdałowców. Rozpoczynają one kwitnąć bardzo wcześnie, obsypując gałęzie różowymi kwiatami. Tuż po nich swoje kwitnienie rozpoczynają irysy, dlatego zawsze można natrafić na fantastyczny widok w trakcie wiosny.


Toskańskie maki

Hektary pól usiane czerwonymi makami to znak rozpoznawczy toskańskiej Val d'Orcia. Od kwietnia można podziwiać ten widok. Miliony kwiatów pokrywają olbrzymie tereny, co sprawia nieco surrealistyczne wrażenie.

Nawigacja dodatkowa