Czy widziałeś już Aurora Australis, czyli australijską zorzę polarną?

Czy widziałeś już Aurora Australis, czyli australijską zorzę polarną?

Na pewno słyszałeś o Aurora Borealis, czyli zorzy polarnej występującej na północnej półkuli. Ale czy widziałeś już jej południowy odpowiednik, występujący np. w Australii?

Aurora Australis powstaje dzięki tym samym czynnikom, co Aurora Borealis. To zjawisko związane jest z przepływem prądu w jonosferze. Podczas rozbłysków słonecznych gwiazda wysyła między innymi w stronę Ziemi strumień naładowanych cząstek, który po zetknięciu się z ziemską magnetosferą rozświetla nasze niebo.

Efekt takiego działania jest olśniewający zarówno na północnej jak i na południowej półkuli. Zobacz sam, jak wygląda Aurora Australis.

Fot. Pixabay


 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Juzhou. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Juzhou.

Jeżeli wybierasz się do Chin, koniecznie sprawdź też tanie loty z Berlina do Kantonu, bilety lotnicze Szanghaj Hongqiao Pekin lub tanie loty z Hongkongu do Szanghaju.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Pekinu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dubaju, Okazje na loty na weekend z Wrocławia, najtańsze bilety z Warszawy do Barcelony, wyszukiwarka lotów, loty po Polsce, Loty w Styczniu.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyczki, Mapy zdrapki, Plecaki i torby foto, Plecaki dla dzieci i Walizki twarde średnie.