Najlepsze malowania samolotów

Najlepsze malowania samolotów

Większość samolotów wygląda podobnie: logo przewoźnika na kadłubie i malowanie na ogonie. Jednak nie wszystkie maszyny takie są. Niektórzy przewoźnicy zadają sobie wiele trudu, by ich flota wyglądała oryginalnie. Decydują się wtedy na specjalne malowanie samolotów. Zobacz najciekawsze malowania samolotów na świecie.

Kulula - Flying 101

Kulula to tani przewoźnik z Afryki wpadł parę lat temu na genialny w swej prostocie pomysł pomalowania swojego samolotu. Na kadłubie można zobaczyć oznakowane części samolotu. Kokpit wskazany jest strzałką i opisany: "Big cheese - Captain, my Captain". Osobna strzałka wskazuje miejsce, gdzie zamontowana jest czarna skrzynka. Nie ma lepszego sposobu na pozbycie się lęku przed lataniem niż dowiedzenie się, co znajduje się wewnątrz samolotu.

Fot. Shutterstock


Icelandair - Zorza polarna

Islandia słynie ze swojej niezwykłej przyrody. Ludzie z całego świata przylatują tam, by móc podziwiać między innymi zorzę polarną. Icelandair postanowił to wykorzystać i jeszcze bardziej zachęcić turystów, do odwiedzania tego kraju. Na Boeingu 757 umieścił zorzę polarną. Dodatkowo wewnątrz samolotu zainstalowano światła, które również nawiązywały do tego zjawiska.


Kulula - This way up

Kolejny przykład inwencji twórczej afrykańskiego przewoźnika. W zabawny sposób postanowił on zapewnić swoich pasażerów o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Oprócz zwykłego zielonego logo na ogonie, na specjalnym samolocie znalazł się napis "This way up" oraz strzałki wskazujące pozycję, w jakiej powinien znajdować się samolot. Jeśli ktoś miał co do tego wątpliwości, zostały one rozwiane.


Azores Airlines - Wieloryb

Azory, portugalskie tereny na Atlantyku, stanowią siedzibę Azores Airlines. Ale to nie z tego faktu słyną. Są znane jako wielorybie schronienie, ze względu na dużą liczbę tych zwierząt pojawiających się w tamtejszych rejonach. Azores Airlines postanowiły wykorzystać wizerunek wieloryba na swoim Airbisie A330. Co ciekawe, logo tego przewoźnika to wielorybi ogon.


Brussels Airlines - Tintin

Postacie z kreskówek inspirowały już wiele przeróbek, jednak rzadko która trafia na kadłub samolotu. Słynna belgijska bajka z Tintinem w roli głównej doczekała się tego zaszczytu. Sam samolot został pomalowany jak wieloryb, w środku którego siedzi Tintin oraz jego wierny pies.


Kulula - Kamuflaż

Po co rzucać się w oczy? Lepiej zniknąć z radarów! Na taki pomysł wpadła linia Kulula (a jakże!). To już ostatni pomysł na oryginalne malowanie samolotu tej linii w tym zestawieniu. Kamuflaż jak do dżungli? Na pewno sprawdzi się na niebie...


Westjet - Kraina lodu

Kolejnym ciekawym malowaniem samolotów może się pochwalić kanadyjska linia Westjet. Doszła ona do porozumienia z Disney'em i wykorzystała wizerunki Anny, Elsy i Olafa z filmu Kraina Lodu. Na wykonanie malowania kadłuba samolotu zużyto 645 litrów farby! Wnętrze samolotu również przerobiono. Zimowy wystrój wykorzystano w przedniej części samolotu, natomiast im bliżej ogona, tym bardziej letni klimat.


ANA - Gwiezdne wojny

W 2015 roku Dreamliner linii lotniczej ANA zyskał znany na całym świecie malunek robota R2D2 z Gwiezdnych Wojen. Ale linia na tym nie poprzestała. Inne samoloty zostały upodobnione do innych robotów ze słynnej sagi: C-3PO i BB-8. Oczywiście nie powinno nikogo zdziwić, że pierwsze loty samolotów miały miejsce w dniu premiery ósmej części Gwiezdnych Wojen.

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Gdańska do Londynu, z Warszawy do Zurychu i, połączeń lotniczych z Johannesburga do Kapsztadu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Zurychu, Okazje na loty na Cypr, bilety lotnicze Kraków Zurych, najtańsze bilety z Warszawy do Rzymu, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ładowarki, Torby dla dzieci, Torby biznesowe, Walizki twarde średnie i Zestawy walizek.