Kiedy najlepiej polecieć na Fidżi?

Kiedy najlepiej polecieć na Fidżi?

Fidżi jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu w jakimkolwiek miesiącu zapragniesz. Temperatury utrzymują się na podobnej wysokości przez cały rok, jest słonecznie, a woda jest idealna do pływania. Na Fidżi występują pora sucha i deszczowa, dlatego przed wyjazdem warto zastanowić się, czego oczekujesz od wyjazdu.

Pora sucha

Pora sucha trwa na Fidżi od maja do października. Temperatura powietrza utrzymuje się wtedy w okolicach 25 stopni Celsjusza. W tym czasie wieją przyjemne chłodniejsze wiatry od strony morza, przynosząc orzeźwienie. Pora sucha jest również szczytem sezonu turystycznego. Hotele trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem. Najwięcej turystów przyjeżdża między lipcem a wrześniem. Wtedy również panują najlepsze warunki pogodowe do wizyty na Fidżi.

Pora deszczowa

Pora deszczowa trwa na Fidżi od listopada do kwietnia. Temperatury wzrastają wtedy do 31 stopni Celsjusza, wzrasta również wilgotność. Zaczynają się pojawiać obfite, choć krótkotrwałe opady deszczu, zazwyczaj występujące wczesnym popołudniem. Przez resztę dnia jest słonecznie. Morze podczas trwania pory deszczowej jest nadzwyczaj spokojne, tworząc świetne warunki do nurkowania. 

W trakcie pory deszczowej mogą przytrafić się cyklony. W lutym 2016 roku jeden z nich spustoszył wyspę. Cyklony pojawiają się sporadycznie, jednak kiedy już dotrą do Fidżi, mogą być groźne.

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Brukseli do Warszawy, z Katowic do Londynu oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Tbilisi.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Frankfurtu, Okazje na loty do Islandii, bilety lotnicze Warszawa Stambuł Istambuł, wyszukiwarka tanich lotów, tanie loty po Polsce.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Adaptery podróżne, Ładowarki, Koce, poduszki, zagłówki, Plecaki szkolne i Walizki kabinowe.