Kiedy najlepiej polecieć na Barbados?

Kiedy najlepiej polecieć na Barbados?

Barbados to jedno z tych miejsc na świecie, gdzie przez cały rok pogoda jest cudowna, a sezon nigdy się nie kończy. Oczywiście są lepsze i nieco gorsze momenty na odwiedziny, ale to już zależy od Twoich preferencji wypoczynkowych.

Temperatura na Barbados nie spada w nocy poniżej 23 stopni Celsjusza. Natomiast w dzień utrzymuje się pomiędzy 26. a 30. stopniami Celsjusza. Przez cały rok. Z kolei temperatura wody wynosi około 28 stopni. Można się spodziewać dziennie około 8-9 godzin ze słońcem.

Szczyt sezonu

Szczyt sezonu ma miejsce pomiędzy grudniem a kwietniem. Wtedy też panuje pora sucha, a ogromna liczba turystów pragnie uciec przed zimą i powygrzewać się na słońcu. Oczywiście jest wtedy również najdrożej, hotele podwyższają stawki i trudno jest coś zarezerwować ze zbyt małym wyprzedzeniem.

Pora huraganowa

Pora huraganowa trwa od lipca do listopada. Możliwe są wtedy opady deszczu, jednak same huragany występują niezwykle rzadko. Natomiast ceny spadają w tym okresie o ponad połowę. Warto wiedzieć, że na wyspie organizowane są wtedy liczne imprezy i festiwale. Sama pora deszczowa nie należy do zbyt mokrych: opady występują w postaci krótkich, obfitych deszczy, po których od razu pojawia się słońce.

​Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Rzymu, z Warszawy do Stambułu oraz, połączeń lotniczych z Gdańska do Dortmundu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Nowego Jorku, Okazje na loty do Australii, bilety lotnicze do Eindhoven, tanie loty krajowe, wyszukiwarka tanich lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Pozostałe, Na prezent, Plecaki szkolne, Torby na kółkach i Walizki dla dzieci.