Jak dojechać z lotniska do Dubaju?

Jak dojechać z lotniska do Dubaju?

Międzynarodowy port lotniczy w Dubaju (DXB) znajduje się 5 km od centrum miasta. Posiada 3 terminale, między którymi można poruszać się busami. Terminal 1 obsługuje loty międzynarodowe (poza Emirates). Terminal 2 zajmuje się tanimi przewoźnikami (np. flyDubai), czarterami, liniami regionalnymi i biznesowymi. Terminal 3 powierzony jest wyłącznie linii Emirates.

Istnieje kilka sposobów, by dostać się z lotniska do miasta i z powrotem.

Taksówka

Taksówki są dostępne przez całą dobę, przed strefą przylotów każdego z terminali. Ich cena waha się w zależności od pory dnia i miejsca docelowego. Koszt przejazdu do centrum Dubaju to około 40 dirham (10 minut jazdy) co daje w przybliżeniu 40 PLN.

Metro

Czerwona linia metra ma swoje przystanki na terminalu 1 i 3 lotniska w Dubaju. Zawiezie Cię do centrum miasta oraz dalej, aż do Jebel Ali, wzdłuż wybrzeża. By wejść do metra musisz mieć specjalną kartę z czipem (do kupienia na stacji). Karta występuje w czterech kolorach: srebrnym, niebieskim, złotym i czerwonym. Srebrna karta kosztuje 6 dirham i jest przeznaczona dla osób zamierzających często jeździć metrem. Koszt jednego przejazdu to 1,80 - 5,80 dirham (w zależności od stacji docelowej). Czerwona karta kosztuje 22 dirhamy. 

Metro jest zamykane na noc. Godziny otwarcia metra (czerwona linia):

  • sobota - środa 5:30 do 0:00 
  • czwartek - 5:30 do 1:00 
  • piątek - 10:00 do 1:00

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Autobusy dzienne

Wszystkie autobusy są klimatyzowane. By skorzystać z autobusów musisz mieć specjalną kartę z czipem (kierowca nie przyjmuje gotówki). Kartę wielokrotnego użytku możesz kupić w stacji metra lub w specjalnym biletomacie.

Koszt przejazdu to 2 dirhamy.

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Funchal, z Warszawy do Londynu oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Stambułu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Wycieczki do egzotycznych krajów, bilety lotnicze Katowice Londyn Gatwick, wyszukiwarka lotów, tanie loty po Polsce.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ręczniki, Zawieszki do bagażu, Bez kategorii, Koce, poduszki, zagłówki i Plecaki szkolne.