Polak najszybszy w biegu na Wieżę Eiffla. Znasz go?

Polak najszybszy w biegu na Wieżę Eiffla. Znasz go?

​Co roku odbywają się zawody w bieganiu na uwielbianą przez turystów Wieżę Eiffla. Przed śmiałkami staje wyzwanie pokonania 1665 schodów.

​To trzecie z kolei zwycięstwo Piotra Łobodzińskiego. W jakim czasie pokonał tę zatrważającą ilość schodów? Zajęło mu to tylko 7 min i 54 sekundy. Wyobrażasz to sobie? Ile Tobie zajęłoby wejście na wieżę? A może już wchodziłeś? Przyznaj się:) 

Tak czy inaczej Polak rządzi! I jest jednym z najlepszych na świecie biegaczy po schodach.


Piotr Łobodziński powiedział dla Gazety Wyborczej:

Jestem chyba jedynym biegaczem po schodach na świecie, który może powiedzieć, że jest to mój zawód.

Najszybszą kobietą w tych zawodach okazała się Australijka Suzy Walsham z czasem 9.34, a druga była Polka - Dominika Stelmach.

Możesz być dumny ze swoich rodaków:)

Piotr Łobodziński pisał na swoim profilu w mediach społecznościowych:

Takiej bomby w nogach nie miałem już dawno. To jak gasłem na ostatnich "piętrach" zapamiętam na długo. Za szybkie otwarcie i efektem tego bylo cierpienie na końcówce, gdzie stracilem mnóstwo sekund. Na szczęście przewaga wypracowana na początku wystarczyła do odniesienia trzeciego zwycięstwa w Paryżu z czasem 7:54. Dzisiaj zrobiłem to, przed czym zawsze przestrzegam biegających na schodach czyli za szybko sie zakwasilem. Jednak siódmy start w tym roku okazał sie dla mnie szczęśliwy i ponownie stanąlem na najwyższym stopniu podium.

Fot. Fotolia 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Dublina do Krakowa, z Warszawy do Hahn oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Brukseli.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dortmundu, Okazje na loty z Polski na południe, bilety lotnicze Mediolan Linate, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Pozostałe, Ręczniki, Zabezpieczenie bagażu, Dla Dzieci i Koce, poduszki, zagłówki.