Ryanair ogłasza otwarcie bazy w Poznaniu i 7 nowych tras

Ryanair ogłasza otwarcie bazy w Poznaniu i 7 nowych tras

Ryanair dziś (16 marca) ogłosił otwarcie bazy w Poznaniu oraz największy w historii rozkład lotów z Poznania. Dostępnych będzie 7 nowych tras: Ateny, Billund, Castellon, Ejlat, Madryt, Oslo Torp i Tel Awiw oraz dodatkowe loty do Londynu Stansted (14 tras łącznie).

W bazie w Poznaniu zbazowany będzie 1 samolot (inwestycja 100 mln dolarów). Natomiast rozkład lotów Ryanaira z Poznania na zimę 2017/18 będzie wyglądał następująco: 

  • 7 nowych tras do Aten, Billund, Castellon, Ejlatu, Madrytu, Oslo Torp oraz Tel Awiwu (wszystkie 2 x tygodniowo),
  • dodatkowe loty do Londynu (codziennie),
  • 14 tras łącznie,
  • 34 loty tygodniowo.

Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica powiedział:

„Rozmowy i negocjacje trwały już od dawna. Utworzenie bazy dla samolotu linii Ryanair to dla Portu oraz dla Poznania ogromna szansa na szybki rozwój siatki połączeń, tak bardzo istotnej dla relacji biznesowo-turystycznych miasta.

Cieszymy się, że po wielu latach starań Poznań staje się coraz bardziej istotnym partnerem linii Ryanair. Liczymy, że w krótkim czasie wszyscy chętni na loty w nowych kierunkach będą mieli możliwość wyboru między kilkoma nowymi trasami w dogodnych dla nich porach tygodnia.

Byliśmy przekonani, że nowe kierunki, jakie ostatnio pojawiły się w ofercie tego przewoźnika, takie jak Tel Awiw, Eljat, czy zwiększenie rotacji do Londynu, to jedynie przedsmak tego, co może czekać mieszkańców Wielkopolski, i nie zawiedliśmy się. Będący w systemie przewoźnika Madryt to już pierwszy wynik nowej umowy, a na kolejne czekamy. Warto podkreślić zaangażowanie naszych Udziałowców, zwłaszcza Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Miasta Poznania, w prace nad rozwojem naszego lotniska, także w kontekście ogłaszanej bazy lotniczej. Baza Ryanair staje się faktem."

Fot. Ryanair

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!