Jezioro w Australii zabarwiło się na różowo!

Jezioro w Australii zabarwiło się na różowo!

Jedno z jezior w parku Westgate w Melbourne w ciągu kilku dni zmieniło kolor na landrynkowo różowy.

Nie jest to jednak związane z katastrofą ekologiczną. Okazuje się, że jest to naturalne zjawisko. Za niezwykły kolor odpowiada kilka nałożonych na siebie w czasie czynników: niezwykle wysoka temperatura oraz susza panująca w Australii. Niezwykle wzrosło zasolenie tego jeziora, a znajdujące się na dnie zbiornika algi zareagowały na to produkując czerwony pigment podczas procesu fotosyntezy.

Mimo że zjawisko jest naturalne i nieszkodliwe, władze i tak zalecają, by nie wchodzić do wody. Różowy kolor może utrzymać się aż do czerwca, kiedy to rozpoczyna się w Australii zima i spadają temperatury. W Australii występuje kilka różowych jezior, których kolor utrzymuje się przez cały rok. Znajdują się one w parku narodowym Murray-Sunset oraz w archipelagu Hillier. 

Zobacz sam, jak wygląda różowe jezioro w Australii.

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty z Australii do Siem Reap. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Siem Reap do Australii.

Jeżeli planujesz podróż do Kambodży, prawdopodobnie zainteresują Cię tanie loty z Singapuru do Siem Reap.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Frankfurtu, Okazje na loty z Polski do 100 zł, bilety lotnicze z Wrocławia do Calgary, tanie loty krajowe, loty po Polsce, Lot z Warszawy do Siem Reap 08 22 Stycznia.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ręczniki, Zabezpieczenie bagażu, Gry, zabawki, Plecaki dla dzieci i Walizki.