Na pewno zaskoczy Cię fakt, jaka firma będzie kontrolowała pasażerów na lotnisku w Katowicach

Na pewno zaskoczy Cię fakt, jaka firma będzie kontrolowała pasażerów na lotnisku w Katowicach

​To już drugie lotnisko, na którym piecze nad kontrolą pasażerów, bagażu i przesyłek będzie sprawowała ta firma. Od 2012 roku działa w Modlinie.

Czteroletnia umowa została zawarta z Pocztą Polską! I jest ona warta 31,5 mln zł brutto (choć wstępnie oferta Poczty wnosiła 33,8 mln zł za 48 miesięce). Była to i tak najtańsza z pośród ofert proponowanych przez podmioty startujące w przetargu.

Jedyną różnicą w obsłudze lotniska w Katowicach i Modlinie jest fakt, że na tym drugim umowa obejmuje fizyczną ochronę całego terenu lotniska.W Katowicach będą działać pracownicy Centrum Usług Koncesjonowanych Poczty Polskiej (zapewniają również m.in. zabezpieczenie transportu gotówki, m.in. dla PKO BP).

​Operatorzy bezpieczeństwa podlegają między innymi ścisłemu nadzorowi zarówno Straży Granicznej, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, jak i władz lotniska. Ponadto osoby mające zająć się obsługą lotniska posiadają m.in. uprawnienia Operatora Kontroli Bezpieczeństwa, które zostały nadane w drodze decyzji Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego po zdanym egzaminie (poprzedziło go dwutygodniowe szkolenie).

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Kalispell. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Kalispell.

Jeżeli wybierasz się do USA, prawdopodobnie zainteresują Cię tanie loty z Wrocławia do Los Angeles, bilety lotnicze Rębiechowo Seattle Tacoma International lub tanie loty z Warszawy do Nashville.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Krakowa do Chicago i z Warszawy do Nowego Jorku.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Amsterdamu, Okazje na loty na Malediwy, tanie loty z Wrocławia do Chicago, bilety lotnicze Kraków Nowy Jork J.F.Kennedy International, wyszukiwarka lotów, tanie loty po Polsce, z Warszawy do Usa w Lipcu.