Na pewno zaskoczy Cię fakt, jaka firma będzie kontrolowała pasażerów na lotnisku w Katowicach

Na pewno zaskoczy Cię fakt, jaka firma będzie kontrolowała pasażerów na lotnisku w Katowicach

​To już drugie lotnisko, na którym piecze nad kontrolą pasażerów, bagażu i przesyłek będzie sprawowała ta firma. Od 2012 roku działa w Modlinie.

Czteroletnia umowa została zawarta z Pocztą Polską! I jest ona warta 31,5 mln zł brutto (choć wstępnie oferta Poczty wnosiła 33,8 mln zł za 48 miesięce). Była to i tak najtańsza z pośród ofert proponowanych przez podmioty startujące w przetargu.

Jedyną różnicą w obsłudze lotniska w Katowicach i Modlinie jest fakt, że na tym drugim umowa obejmuje fizyczną ochronę całego terenu lotniska.W Katowicach będą działać pracownicy Centrum Usług Koncesjonowanych Poczty Polskiej (zapewniają również m.in. zabezpieczenie transportu gotówki, m.in. dla PKO BP).

​Operatorzy bezpieczeństwa podlegają między innymi ścisłemu nadzorowi zarówno Straży Granicznej, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, jak i władz lotniska. Ponadto osoby mające zająć się obsługą lotniska posiadają m.in. uprawnienia Operatora Kontroli Bezpieczeństwa, które zostały nadane w drodze decyzji Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego po zdanym egzaminie (poprzedziło go dwutygodniowe szkolenie).

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Kalispell. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Kalispell.

Jeżeli wybierasz się do USA, być może zainteresują Cię również tanie loty z Gdańska do Seattle, bilety lotnicze Nowy Jork La Guardia lub tanie loty z Krakowa do Chicago.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Wrocławia do Los Angeles i z Warszawy do Nashville.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Aten, Okazje na loty w maju, bilety lotnicze do Londynu Gatwick, tanie loty z Krakowa do Nowego Jorku, tanie bilety lotnicze, tanie loty po Polsce, Lot z Warszawy do Atlanty 18 Listopada 18 Grudnia.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Adaptery podróżne, Torby dla dzieci, Na prezent, Walizki twarde średnie i Zestawy walizek.