Zaoszczędź do 50% z Qatar Airways
Ciekawostki

Podróżni zostawili 166 000 dolarów w schowku w samolocie

Podróżni zostawili 166 000 dolarów w schowku w samolocie

Para podróżująca z Chicago do Monachium zostawiła w samolocie 166000 dolarów. Sytuacja miała miejsce w poniedziałek, 13 marca. Para jak gdyby nigdy nic opuściła samolot, zostawiając w schowku nad głowami walizkę, a w niej swoje dokumenty oraz pieniądze.

​Zgodnie z doniesieniami policji, para z Bawarii przeszła przez kontrolę celną i zapomniała całkowicie o bagażu podręcznym, który umieścili w samolocie nad siedzeniami. W środku znajdowały się ich paszporty (korzystali na monachijskim lotnisku z dowodów osobistych) oraz trzy amerykańskie czeki o łącznej wartości 166 tysięcy dolarów. Czeki były formą spadku po matce mężczyzny. 

Na szczęście osoba odpowiedzialna za sprzątanie maszyny znalazła pozostawioną walizkę i przekazała ją policji. Zanim jednak policjanci ustalili do kogo należy bagaż, nieświadoma niczego para zdążyła już opuścić lotnisko. 

Policjanci odnaleźli zapominalską parę dopiero po paru godzinach. Sam możesz sobie wyobrazić, jak bardzo byli szczęśliwi z odzyskania walizki.

Fot. Pixabay

Zapisz się do newslettera i odbierz nagrody!

Zostawiając adres mailowy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Artweb-Media sp. z o.o. sp.k., ul. Wiwulskiego 27/6, 51-629 Wrocław. W każdej chwili możesz zmienić zdanie.