Kiedy najlepiej polecieć do Indonezji?

Kiedy najlepiej polecieć do Indonezji?

Nie ma złej pory na wyjazd do Indonezji. Nawet pora deszczowa nie jest zbyt wyraźna ani kłopotliwa. Warto natomiast wiedzieć, kiedy jest szczyt sezonu, żeby zbytnio nie przepłacić.

Pora deszczowa

Cały archipelag cechuje się tropikalnym klimatem. Temperatura na poziomie morza zawsze wynosi między 21˚C a 33˚C, chociaż oczywiście chłodniej jest w górach. W teorii, rok dzieli się na porę suchą i deszczową, choć często trudno je odróżnić. Ogólnie w znacznej części kraju od listopada do kwietnia panuje pora deszczowa (styczeń i luty odnotowują najwięcej opadów). Pora sucha trwa od maja do października. Jednakże, w północnej części Sumatry jest dokładnie na odwrót.

Pora sucha

Pora sucha trwa od maja do października. Wtedy też najlepiej polecić do Indonezji. Jednakże trzeba wiedzieć, w północnej części Sumatry jest dokładnie na odwrót.

Szczyt sezonu

Szczyt sezonu turystycznego, ale niekoniecznie najlepszy czas na wizytę trwa od połowy czerwca do połowy września oraz na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Warto brać ten fakt pod uwagę jeśli planujesz wyjazd właśnie w tym okresie. Ceny szybują wtedy w górę, a miejsca w hotelach mogą być wykupione z paromiesięcznym wyprzedzeniem.

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Krakowa do Paryża, z Warszawy do Paryża i, połączeń lotniczych z Katowic do Marsylii.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Loty, bilety lotnicze Warszawa Barcelona Reus, krajowe bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Pozostałe, Bez kategorii, Koce, poduszki, zagłówki, Strefa niskich cen i Zestawy walizek.