Kiedy najlepiej polecieć do Brazylii?

Kiedy najlepiej polecieć do Brazylii?

Wybierając się do Brazylii, warto pamiętać, że kraj dzieli się na cztery odrębne strefy klimatyczne.

Południe i południowy wschód Brazylii

Najzimniejsza część znajduje się na południu i południowym wschodzie Brazylii: region od Minas Gerais w Rio Grande do Sul (Belo Horizonte, Sao Paulo i Porto Alegre). Tam zima trwa od czerwca do września, z pojawiającym się sporadycznie zimnem, wiatrem i deszczem. Temperatury rzadko kiedy spadają poniżej zera w nocy. Najzimniej jest w wewnętrznej części Rio Grande do Sul, w skrajnym południowym zakątku kraju, ale nawet tutaj występuje wiele ciepłych, jasnych dni w zimie, a lato (grudzień-marzec) jest gorące. Tylko w centralnej części wyżyny Santa Catarina potrafi spaść śnieg (dzieje się to bardzo rzadko).

Wybrzeże

Brazylia liczy sobie 7000 km linii brzegowej, a klimat jest tam wyjątkowo przyjemny. Zima cechuje się po prostu większym zachmurzeniem, a temperatury nie spadają poniżej 25°C. Wybrzeże ma także porę deszczową, podczas której obficie pada deszcz, powodując powodzie błyskawiczne i lawiny błotne. W Rio de Janeiro i miejscach na południe od niego, deszcze trwają od października do stycznia. 

Na północnej części wybrzeża pora deszczowa rozpoczyna się o wiele wcześniej. W okolicach Fortalezy i Salvadoru trwa od kwietnia do czerwca, a w Recife od maja do lipca. Warto jednak wiedzieć, że nawet w zimie i w porze deszczowej jest słonecznie - opady są krótkie lecz intensywne.

Północ i północny wschód

Północno-wschodnia część Brazylii jest tak gorąca, że zima tam nie występuje. Średnia roczna temperatura w tym regionie wynosi 25°C , natomiast w półpustynnych regionach wewnątrz lądu można oczekiwać 40°C. Deszcz występuje skąpo i nieregularnie, choć gwałtownie. Amazonia ma wyraźną porę suchą od lipca do października i deszczową od stycznia do maja.

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Johannesburga do Kapsztadu, z Warszawy do Stambułu i, połączeń lotniczych z Berlina do Rodos.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Okazje na loty z Polski do Włoch, bilety lotnicze Okęcie Zurych, bilety lotnicze Rębiechowo Londyn Gatwick, wyszukiwarka tanich lotów, tanie loty po Polsce.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ładowarki, Torby dla dzieci, Przewodniki, mapy, książki, Torby sportowe i Walizki dla dzieci.