Zaoszczędź do 50% z Qatar Airways
Ciekawostki

Zabierz ze sobą kanapki, jeśli chcesz lecieć tymi liniami

Zabierz ze sobą kanapki, jeśli chcesz lecieć tymi liniami

W zależności od linii lotniczej, inne są ceny jedzenia na pokładzie. Niekiedy zwykła mizerna kanapka potrafi kosztować krocie.

​Coraz więcej linii lotniczych rezygnuje z darmowych posiłków i każe sobie słono płacić za najdrobniejsze przekąski. Chcesz wiedzieć, gdzie jest najdrożej? Portal Cheapflights zebrał dane o europejskich przewoźnikach oraz o cenach serwowanych u nich potraw. Zgodnie z nimi najdrożej jest w linii Icelandair.

Mimo że pasażerowie mogą sporo zaoszczędzić na biletach w Icelandair, jednak linia odbija to sobie w inny sposób. Za obiad trzeba tam zapłacić średnio 72 zł. W jego skład wchodzi kanapka, czipsy, kieliszek wina oraz ciepły napój. Natomiast na drugiej stronie szali znalazły się Eurowings, gdzie z kolei można kupić posiłek najtaniej. Wystarczy na to średnio 58 zł.

Jeśli planujesz podróż po Europie, być może zadziwi Cię fakt, że na pokładzie niektórych linii piwo ma tę samą cenę, co woda. Jednak ne wszystkie linie lotnicze zrezygnowały z darmowych posiłków podczas lotów. Swiss Air, Australian Airlines, Alitalia, Lufthansa, Air France, KLM oraz TAP Portugal nadal ofiarowują swoim pasażerom jedzenie bez dodatkowych kosztów.

Fot. Pixabay

Zapisz się do newslettera i odbierz nagrody!

Zostawiając adres mailowy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Artweb-Media sp. z o.o. sp.k., ul. Wiwulskiego 27/6, 51-629 Wrocław. W każdej chwili możesz zmienić zdanie.