Wow są niesamowite! Musisz zdążyć zobaczyć te miejsca, zanim znikną z powierzchni ziemi!

Wow są niesamowite! Musisz zdążyć zobaczyć te miejsca, zanim znikną z powierzchni ziemi!

​Tyle jest pięknych miejsc na świecie. Tyle uroczych zakątków, których opisanie jest trudne, bo sam ich widok zapiera dech w piersiach. 

Niestety szkodliwe działania człowieka i zmiany klimatu powodują, że te piękne miejsca mogą niedługo zniknąć z powierzchni ziemi. Szacuje się, że nastąpi to w przeciągu 100 lat. Warto więc, póki to możliwe zobaczyć te niezwykłe zakątki świata na własne oczy. Jakim miejscom grozi zniknięcie? Poniżej lista.

Park Narodowy Glacier, USA

Lodowców jest tu coraz mniej. Ze 150 liczba spadła do około 20. Szacuje się, że w przeciągu 15 lat w Glacier National Park Montana może już nie być żadnego. 

Fot. Shutterstock


Seszele

Tu zagrożeniem jest erozja plaży. Według magazynu "Time" Seszele mogą zniknąć na przestrzeni najbliższych 50-100 lat. 


Kilimandżaro, Tanzania

Och! Pomyśleć, że ten malowniczy szczyt może któregoś dnia zniknąć... Na przestrzeni 1912 - 2007 pokrywa lodu skurczyła się aż o 85%


Machu Picchu, Peru

Rocznie to niezwykłe miejsce odwiedzają miliony turystów, przekraczając limit ustalony przez UNESCO i Peru. Taki stan rzeczy doprowadza do naturalnego osuwania się ziemi, a to w połączeniu z erozją może być końcem dla ruin Imperium Inków. Ratunkiem mogą być jedynie nowe regulacje wprowadzone przez rząd.


Mirador Basin i Tikál, Gwatemala

To bajeczne miejsce po cywilizacji Majów może niechybnie zniknąć przez nielegalne grabieże i wypalanie lasów. 


Malediwy

​Malediwy toną z powodu zmian klimatycznych. W ciągu 100 lat znajdzie się pod wodą.


Wielka Rafa Koralowa, Australia

Tu chyba wiele nie trzeba pisać.... Wysokie temperatury robią swoje! Ale gorsze są wielkie zanieczyszczenia! Niestety ludzie nie zwracają uwagi, w jaki sposób mogą niszczyć otaczający nas świat. Naukowcy szacują, że do 2030 roku rafa może przestać istnieć. 


Lądolód Patagoński, Argentyna

Jedna z najpiękniejszych atrakcji na świecie może też niestety zniknąć. Dlaczego? Wysokie temperatury i małe opady powodują topnienia lodowców. 


Alpy, Europa

​Na Alpy mają wielki wpływ zmiany klimatyczne. Szacuje się, że do 2050 lodowców może już nie być, ponieważ co roku topnieją o około 3%.

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Blytheville. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety do Blytheville.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Taszkientu, z Warszawy do Rzymu i, połączeń lotniczych z Gdańska do Bergen.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Amsterdamu, Okazje na loty z Polski na wyspy greckie, bilety lotnicze Lizbona, bilety lotnicze Frankfurt International, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ładowarki, Pozostałe, Torby dla dzieci, Plecaki biznesowe i Duże.