Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Najlepsze miejsca do odwiedzenia w kwietniu

Najlepsze miejsca do odwiedzenia w kwietniu

Marzec w niektórych miejscach na świecie może jeszcze nie być typowo wiosenny. W kwietniu natomiast przyroda gwałtownie budzi się do życia, temperatury stają się wyższe, słońce świeci mocniej. Pojawiają się częściej deszcze, ale one z kolei pozwalają na zobaczenie kolorowo rozkwitającej roślinności. Gdzie najlepiej wybrać się na wakacje w kwietniu?

Wyspy Dziewicze

Oprócz sezonu huraganowego, na Wyspy Dziewicze warto się wybrać zawsze. W kwietniu jest już po sezonie, zatem ceny noclegów i wyżywienia będą znacznie niższe. Białe plaże i rajskie krajobrazy będą w kwietniu tylko dla Ciebie, nie spodziewaj się tłumu turystów. Możesz za to liczyć na niezwykłe atrakcje w postaci karnawałowych parad w St. Thomas, czy koncertów i widowisk. To dobry miesiąc także na nurkowanie.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock


Kioto, Japonia

Na kwiecień przypada w Japonii sezon kwitnienia wiśni. jest to niesamowite wydarzenie, niezwykle fotogeniczne i bezpretensjonalnie romantyczne. Jeśli już Ci się znudzą różowe płatki, zawsze możesz zwiedzać tysiącletnie zabytki i chłonąć kulturę Japonii. Koniecznie wybierz się do któregoś z wielu świetnie przemyślanych ogrodów, gdzie będzie już na ciebie czekała cała paleta barw.

Fot. Shutterstock

Kopenhaga, Dania

Kwiecień jest miesiącem tuż przez sezonem turystycznym. Warto to wziąć pod uwagę, bo Dania (a tym bardziej Kopenhaga) należy do najdroższych miejsc na świecie. Kwiecień jest natomiast uważany za najtańszy miesiąc na podróż do stolicy tego kraju.

Fot. Shutterstock

Bogota, Kolumbia

Jeśli pragniesz bardziej egzotycznych kierunków, być może powinieneś wybrać się w kwietniu do Bogoty. W tym miesiącu trwa jeszcze pora deszczowa, ale miasto ma do zaoferowania tyle atrakcji, że nawet nie zwrócisz na to uwagi. Nie zapomnij skosztować tamtejszych potraw, obejrzeć zabytkowych willi i budynków z okresu kolonialnego . W Bogocie znajdziesz również największą na świecie kolekcję wyrobów złotniczych w Muzeum Złota.

Fot. Shutterstock

Martynika

To jedno z tych miejsc na świecie, gdzie można śmiało lecieć przez cały rok, niezależnie od miesiąca. Jednak Martynika nie jest najczęściej odwiedzaną wyspą na Morzu Karaibskim. Dzięki temu nie została jesczze zadeptana przez turystów. W kwietniu możesz liczyć na niższe ceny oraz idealną pogodę. Pora sucha kończy się w maju.

Fot. Shutterstock

Casablanca, Maroko

Miejsce akcji najsłynniejszego romansu wszech czasów można odwiedzić w kwietniu i liczyć na przyjemną pogodę. Nie panują jeszcze wtedy olbrzymie upały znane z miesięcy letnich. NIe ma również ogromnej liczby turystów. Są natomiast piękne kolonialne budynki, długie plaże i romantyczne kawiarenki.

Fot. Shutterstock

Holandia

Skoro kwiecień to i wiosna! Skoro wiosna, to trzeba koniecznie wpaść do Holandii i zobaczyć ją w pełnym rozkwicie. Świeżo zakwitnięte tulipany stanowią niesamowity widok. Kwiecień to szczyt sezonu na te rośliny. Wystarczy, że wybierzesz się na przejażdżkę po terenach wiejskich, a na pewno trafisz na pola uprawne o intensywnych kolorach. Możesz też wybrać się do Lisse, gdzie znajdziesz ogród Keukenhof, zajmujący 70 akrów. Rośnie tam około 7 milionów kwiatów.

Fot. Shutterstock

Savannah, Georgia, USA

Savannah jest uznawana w Stanach za jedno z najbardziej przyjaznych miast w tym kraju. Ludzie są otwarci i gościnni, dodatkowo mogą się pochwalić smaczną kuchnią. Lato w w Georgii była wilgotne, parne i gorące, ale w kwietniu pogoda sprzyja turystom. Obejrzyj koniecznie słynne olbrzymie dęby i rozległe posiadłości.

Fot. Shutterstock

Namibia

Namibia słynie z tego, że przez około 300 dni w roku świeci tam słońce i nie spada ani jedna kropla deszczu. Jednak to właśnie kwiecień ma najprzyjemniejszą temperaturę: średnio wynosi ona wtedy 24 stopnie Celsjusza. Koniecznie obejrzyj wtedy Wybrzeże Szkieletowe oraz park narodowy Etosha. Zajrzyj również na słynne czerwone wydmy!

Fot. Shutterstock

Cypr

Wyspy Morza Śródziemnego są cudowne wiosną. W kwietniu szczególnie wyróżnia się Cypr. Wyspa wtedy jest najbardziej zielona, a jednocześnie temperatura powietrza i wody jest już odpowiednia do pływania. Nie jest jeszcze na tyle gorąco, by nie dało się wytrzymać na plaży. Kwiecień jest idealnym miesiącem na wybranie się na Cypr.

Fot. Shutterstock

Nawigacja dodatkowa