Jak dojechać z lotniska Boryspol do centrum Kijowa?

Jak dojechać z lotniska Boryspol do centrum Kijowa?

Lotnisko Kijów - Boryspol znajduje się 29 km od centrum stolicy Ukrainy. To największe lotnisko na Ukrainie, obsługuje również największą liczbę pasażerów rocznie. Jest dobrze skomunikowane z miastem siecią dróg. By dostać się do Kijowa można skorzystać z transportu samochodowego (taksówki, wynajem auta) lub autobusów. Zapowiadana budowa połączenia kolejowego nadal się przeciąga w czasie. Na jego powstanie w najbliższym czasie nadal nie ma co liczyć.

Autobus

Koszt: 80 hrywien na dworzec kolejowy, 50 hrywien do stacji metra Charków 

Odjazdy: przez całą dobę, w dzień co 15 min., w nocy co 30 min. 

To najtańszy środek transportu z lotniska w Kijowie. Możesz skorzystać ze Sky Busa, który dowiezie Cię do dworca kolejowego w Kijowie. Po drodze zatrzymuje się przy Stacji Metra Charków (linia zielona). Pamiętaj, że dworzec kolejowy oznaczony jest jako stacja Pivdenny. Bilety możesz kupić u kierowcy lub na lotnisku.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Taksówki

Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Koszt dojazdu do centrum Kijowa to ok. 380 hrywien.

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Katowic do Genewy, z Gdańska do Moskwy oraz, połączeń lotniczych z Kijowa do Rzymu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Monachium, Pakiety z Gdańska, połączenia z Warszawy do Paryża, bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Łóżeczka turystyczne, Przewodniki, mapy, książki, Torby biznesowe, Torby na laptopa i Walizki.