Airbus ma pomysł na powietrzne taksówki

Airbus ma pomysł na powietrzne taksówki

Oglądałeś "Piąty element"? Podobał CI się pomysł na latające taksówki? Być może już wkrótce pomysł rodem z science-fiction stanie się rzeczywistością!

Airbus ogłosił w poniedziałek plany rozpoczęcia testów nad autonomicznymi pojazdami latającymi. Testy mają ruszyć pod koniec tego roku. Informacją na ten temat podzielił się CEO Airbusa, Tom Enders, na konferencji w Monachium.

Jak na razie nie wiadomo, ile Airbus zainwestuje w ten projekt, ale na pewno będzie to bardzo innowacyjne przedsięwzięcie. Na razie powstaje prototyp, jednak firma wzbrania się przed określeniem jakichkolwiek terminów końcowych. Wiadomo jedynie tyle, że autonomiczna taksówka będzie mogła przewozić jedną osobę lub ładunek bez konieczności obecności pilota.

Fot. Pixabay

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Lizbony, z Warszawy do Malagi i, połączeń lotniczych z Wrocławia do Londynu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Amsterdamu, Okazje na loty do Indonezji, tanie loty z Gdańska do Berlina, loty krajowe, loty po Polsce.