Słyszeliście już o projekcie Paradoxal? Rewolucja w szybkim lataniu rodem z science fiction

Słyszeliście już o projekcie Paradoxal? Rewolucja w szybkim lataniu rodem z science fiction

Projektant przemysłowy z Argentyny przedstawił dość intrygujący projekt, który ma umożliwić szybkie podróżowanie w dowolne miejsce na świecie. Pomysłodawcą jest Juan Garcia Mansilla. Według jego obliczeń, z Londynu do Nowego Jorku dostalibyśmy się w ciągu dwóch godzin, a z Los Angeles do Sydney, nawet w mniej niż trzy godziny.

​Projekt nosi nazwę Paradoxal. Jak podaje portal zmianynaziemi.pl, pomysłodawca "samolotu" twierdzi, że w przyszłości z pewnością będziemy w stanie zrealizować jego pomysł. Takim samolotem na pewno mogłyby się zainteresować agencje rządowe, ale projektant wskazuje też jego rolę transportowo-turystyczną. Zakłada on loty suborbitalne samolotem naddźwiękowym z nowoczesnym silnikiem strumieniowym. Maszyna mogłaby osiągać prędkość 3 machów i zabrać człowieka w dowolne miejsce na świecie. A to wszystko w zaledwie kilka godzin. Pewnie zastanawiacie się, co to w ogóle jest ten lot suborbitalny? Jest to lot, w którym pojazd dociera do przestrzeni kosmicznej, ale nie zostaje umieszczony na orbicie. Na przykład, lot każdego obiektu wystrzelonego z powierzchni Ziemi, który osiągnie wysokość 100 km n.p.m., a później spada na Ziemię, jest uznawany za suborbitalny lot kosmiczny. 

Wyobrażacie to sobie? Wrażenia jak z filmu science fiction. Maszyny potrzebowałyby pasa startowego o długości około 1800 metrów. Póki co to tylko projekt, ale Juan Garcia Mansilla chce zainspirować nim przyszłe pokolenie inżynierów i naukowców. Być może oni zechcą rozpocząć pracę nad tym futurystycznym samolotem.

Fot. Shutterstock

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Juzhou. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Juzhou.

Jeżeli wybierasz się do Chin, być może zainteresują Cię również tanie loty z Berlina do Kantonu, bilety lotnicze Szanghaj Hongqiao Pekin Capital lub tanie loty z Hongkongu do Szanghaju.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Pekinu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Pakiety w październiku, bilety lotnicze Warszawa Modlin Barcelona Reus, wyszukiwarka lotów, loty po Polsce, Loty w Styczniu.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyczki, Ładowarki, Saszetki i portfele, Na prezent i Walizki twarde małe.