Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Co zrobić, by Wasze prezenty dotarły na miejsce całe i w stanie nienaruszonym?

Co zrobić, by Wasze prezenty dotarły na miejsce całe i w stanie nienaruszonym?

Jeśli planujecie podróżować przed świętami i myślicie o zabraniu ze sobą prezentów do bagażu, to przed Wami nie lada wyzwanie. Istnieje przecież spore ryzyko, że zostaną one zniszczone podczas przewozu lub kontroli. Co zrobić, by Wasze prezenty dotarły na miejsce całe i w stanie nienaruszonym?

Jest kilka reguł, które mogą zwiększyć szansę na dowiezienie paczek w dobrym stanie. Oto one.

1. Pakowanie prezentów odłóż na sam koniec

O ile przepisy nie zabraniają przewożenia zapakowanych prezentów, to zawsze istnieje ryzyko wyrywkowego przeszukania bagażu. Wtedy Twoje pięknie zapakowane prezenty zostaną po prostu rozpakowane. Nikt się nie będzie przejmował świątecznym papierem. Dlatego pakowanie zostaw na czas po przylocie.

2. Weź ozdobny papier ze sobą

Skoro nie pakujesz prezentów przed wylotem, weź ze sobą papier do pakowania i zrób to na miejscu. Lub jeśli będziesz miał czas, po prostu kup go po przylocie. Natomiast jeśli zależy Ci na czasie, zawsze możesz zapakować prezenty już po przekroczeniu kontroli bezpieczeństwa.

3. Sprawdź, co można przewozić samolotem, zanim to kupisz

Niektóre podarunki po prostu są zakazane. Przez bramkę w bagażu podręcznym nie przeniesiesz żadnych alkoholi, chyba że kupisz je w lotniskowym sklepie już po przejściu kontroli. Oczywiście możesz zaryzykować przewiezienie butelki w bagażu rejestrowanym, o ile masz taki wykupiony. Jednak tutaj również należy pamiętać o regule #1. Należy wystrzegać się także przewożenia serów czy mięsa.

Jeśli chcesz przewieźć elektronikę, to oczywiście jest to dozwolone. Pamiętaj jednak, że musisz wyjąć urządzenie z bagażu i wyłożyć je na osobną tacę podczas kontroli bezpieczeństwa.

4. Wyślij prezenty z wyprzedzeniem

Jeśli nie lubisz ryzykować lub chcesz mieć pewność, że paczki dotrą do miejsca docelowego w dobrym stanie i już zapakowane, zawsze możesz wysłać je kurierem. Weź pod uwagę możliwy poślizg czasowy podczas przedświątecznych dni.

Fot. Shutterstock

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!