Przyszłość samolotów pasażerskich: Aurora D8 spowoduje spadek cen biletów?

Przyszłość samolotów pasażerskich: Aurora D8 spowoduje spadek cen biletów?

W 2008 roku Aurora Flight Sciences, MIT i Pratt & Whitney rozpoczęli prace nad zrewolucjonizowaniem lotnictwa cywilnego. Sponsorem badań była NASA, a efektem samolot przyszłości. Aurora D8 ma spalać o wiele mniej paliwa niż tradycyjne samoloty i mieć o wiele mniejszy wpływ na środowisko. Ma być również cichsza.

Poziom spalania paliwa jest w Aurorze mniejszy o 71% niż w Boeingu 737-800, przy równoczesnym zachowaniu takiej samej prędkości lotu. Obniżenie ilości zużywanego podczas lotu paliwa ma być głównym elementem wpływającym na zmniejszenie cen biletów.

Konstrukcja Aurory to tak zwany układ "Double Bubble", czyli dwa złączone ze sobą klasyczne kadłuby. Taka konstrukcja zwiększa przestrzeń pasażerską, ale także powiększa siłę nośną. Kadłub działa w takiej konstrukcji jak dodatkowy płat nośny. Samolot jest zbudowany z materiałów kompozytowych, co znacznie zmniejsza masę maszyny.

Silniki są umieszczone z tyłu kadłuba, a nie jak w klasycznych samolotach - pod skrzydłami. Dzięki temu potrzebują mniejszej siły ciągu, przy zachowaniu takich samych parametrów lotu.

Jak na razie Aurora jest jedynie projektem konceptualnym, jednak przeprowadzono już symulacje komputerowe i testy w tunelu aerodynamicznym. Kolejnym krokiem będzie wybudowanie prototypu.

​Fot. Aurora Flight Science

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Poznania do Londynu, z Krakowa do Zurychu oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Stambułu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Barcelony, Okazje na loty Wizz Air, bilety lotnicze do Paryża Beauvais, bilety lotnicze, krajowe bilety lotnicze.