Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Musisz spędzić noc na lotnisku? Oto najważniejsze porady jak przetrwać i z uśmiechem ruszyć w dalszą podróż

Musisz spędzić noc na lotnisku? Oto najważniejsze porady jak przetrwać i z uśmiechem ruszyć w dalszą podróż

Noc na lotnisku może być dla każdego wielkim przeżyciem, szczególnie jeśli zdarza się niespodziewanie lub dzieje się tak po raz pierwszy. Gdy nasz lot zostanie odwołany bądź przełożony na kolejny dzień lub po prostu wybraliśmy dużo tańsze połączenie, które wiąże się z koniecznością przeczekania do rana. Możemy wtedy iść do hotelu ale możemy także wybrać wersję ekonomiczną – noc na lotnisku.

Jeśli nie boicie się przygód to nocleg na lotnisku z pewnością będzie dla Was niezapomnianym przeżyciem. Przeczytajcie kilka naszych porad, które ułatwią Wam pierwszą noc w nieznanym dotąd otoczeniu i pozwolą z radością kontynuować podróż.


1. Poczytaj opinie w internecie

Choć na początku temat spania na lotnisku może być dla Was zaskoczeniem, to po wyszukaniu interesującego Was lotniska okazuje się, że nie Wy pierwsi i nie ostatni zamierzacie tam przenocować. Coraz częściej podróżnicy dzielą się swoimi doświadczeniami i poradami związanymi z konkretnymi lotniskami. Na co zwrócić uwagę planując noc w otoczeniu samolotów? Przede wszystkim czy lotnisko jest otwarte całą dobę i czy obsługa jest przychylna śpiącym podróżnym. Zdarza się bowiem, że pracownicy lotniska budzą pasażerów lub wyrzucają ich z lotniska. Warto także poczytać czy sklepy i bary są otwarte całą dobę oraz gdzie najlepiej spać na danym lotnisku. Porady znajdziecie na wielu forach podróżniczych, ale także na stronach poświęconych temu konkretnemu tematowi.


2. Przygotuj się wcześniej

Zdarza się, że nocleg na lotnisku jest dla nas zaskoczeniem np. gdy za oknem szaleje wichura a nasz lot został przełożony na kolejny dzień. Czasem jednak, planując lot z przesiadką świadomie decydujemy się na przeczekanie nocy do porannego lotu. W tym drugim przypadku warto wcześniej pomyśleć o spędzanej na lotnisku nocy i odrobinę się przygotować.

 • Przede wszystkim zabierz ze sobą cieplejsze ubrania. Czasem, gdy lecimy w ciepłe miejsca, możemy to przeoczyć a podczas planowania noclegu będzie to miało duże znaczenie. W nocy na lotniskach może być dość chłodno, we względu na przeciągi i działającą klimatyzację. Dlatego warto mieć ze sobą coś ciepłego do ubrania.
 • Warto do bagażu dodać także śpiwór lub koc, karimatę i małą poduszkę. Może się zdarzyć, że będziemy musieli spać na podłodze i dzięki powyższym przedmiotom ochronimy się choć trochę przed chłodem i niewygodą.
 • Kupcie też wcześniej coś do picia i jedzenia. Na części lotnisk bary i restaurację zamykane są na noc. Może to skutkować brakiem posiłku podczas naszego nocnego pobytu.
 • Dobrze jest przybyć na lotnisko wcześniej aby znaleźć sobie komfortowe miejsce. Szczególnie dotyczy to dużych lotnisk i tych, które są dobrą bazą przesiadkową. Jeśli przyjdziemy na lotnisko późnym wieczorem to może się okazać, że mamy problem ze znalezieniem dla siebie dobrego miejsca.
Fot. Shutterstock


3. Wybierz odpowiednie miejsce

Są lotniska, które można zaliczyć do topowych pod względem możliwości przenocowania. Posiadają one półleżące fotele, rozkładane łóżka a nawet możliwość wypożyczenia koca czy poduszki. Jednak takie miejsca zdarzają się rzadko dlatego warto wiedzieć jak znaleźć swój idealny kąt do spania. Przede wszystkim zwróć uwagę na siedzenia. Jeśli nie posiadają podłokietników to mogą stać się idealnym miejscem na rozłożenie śpiwora. Gdy jednak miejsca są porozdzielane lepszym rozwiązaniem może okazać się podłoga, na której będziesz mógł wyprostować nogi a nie spać na siedząco. Jak znaleźć idealne miejsce na nocny obóz? Oto kilka propozycji:

 • Szukaj miejsca oddalonego od wejścia. Dzięki temu unikniesz przeciągów i intensywniej kręcących się osób.
 • Sprawdź, czy hala przylotów jest otwarta, jeśli tak to z pewnością będzie ona mniej zatłoczona niż hala odlotów. Tutaj podróżni zwykle spędzają mniej czasu, jest ciszej i można w spokoju przetrwać noc.
 • Szukaj miejsc w okolicach gniazdek elektrycznych (umożliwią naładowanie telefonu).
 • Warto także wybierać miejsca blisko automatów z napojami gdzie zwykle jest cieplej (w ich okolicy znajdują się zazwyczaj również gniazdka prądu).
 • Dobry kącik do spania to strefa przy grzejnikach - również ze względu na wyższą temperaturę i możliwość np. dokładnego wysuszenia mokrych rzeczy.
 • Ze względów bezpieczeństwa warto wybierać także miejsca blisko kamer, które mogą odstraszyć potencjalnego złodzieja.

Warto skorzystać z powyższych wskazówek. Pierwszy nocleg na lotnisku może być dla części osób przeżyciem dość stresującym a nawet wstydliwym więc podświadomie będziemy szukać miejsca z dala od ludzi i na uboczu co nie koniecznie jest dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj o tym, że nie ty jeden nocujesz na lotnisku i tylko od Ciebie zależy czy uda Ci się odnaleźć w nowej sytuacji i spokojnie przetrwać tę przygodę.


4. Pamiętaj o bezpieczeństwie

Choć noc na lotnisku może być po czasie świetnym tematem opowieści i wspomnieniem udanej podróży to jednak nie zawsze tak jest. Musisz pamiętać o tym, że także tutaj zdarzają się kradzieże, które mogą sprawić, że zakończycie swoją przygodę zanim jeszcze się zacznie. Dlatego koniecznie pamiętaj o kilku zasadach, dzięki którym nie staniesz się ofiarą kradzieży i ruszysz ze spokojem w dalszą podróż.

 • Dokumenty i pieniądze miej schowane blisko ciała w miejscach trudnych do wyjęcia gdy będziesz spał.
 • Jeśli na lotnisku znajdują się przechowalnie bagażu lub szafki na bagaż to warto zostawić większe rzeczy właśnie tam.
 • Jeśli jednak bagaż jest obok ciebie to koniecznie połóż się na nim lub trzymaj pod ręką, tak abyś w razie poruszenia rzeczy obudził się.
 • Bagaże, które leżą obok połóż zamkami do dołu.
 • Jeśli śpisz na lotnisku sam to pamiętaj o tym aby zabierać ze sobą bagaże gdy idziesz do toalety. Nie tylko ze względu na możliwość kradzieży ale przede wszystkim z powodu zamieszania jakie możesz wywołać wśród ochrony, która może odebrać bagaż jako zagrożenie terrorystyczne .
Fot. Shutterstock


5. Miej plan awaryjny

Czasem zdarzają się sytuację, które powodują, że mimo przygotowań, porad i przeczytanych opinii o lotnisku coś się jednak nie uda. Może być to spowodowane np. przepełnieniem lotniska bądź jego obsługą, która nie pozwoli Wam na spanie. Może okazać się także, że to jednak nie dla Was i marzycie o ucieczce z tego dziwnego miejsca. W takich sytuacjach warto jest mieć plan awaryjny. Przed wylotem przygotuj sobie listę okolicznych miejsc noclegowych aby w razie nagłej sytuacji z nich skorzystać. Pamiętaj, że jeśli macie dostęp do internetu to warto w ten sposób zarezerwować nocleg będąc jeszcze na lotnisku. Rezerwacja online jest bowiem często korzystniejszą ofertą niż ta, którą otrzymamy w recepcji hotelu.

Noc na lotnisku może być dla podróżnika świetną przygodą. Ale może być także etapem, o którym zapragniemy jak najszybciej zapomnieć. Wszystko zależy od tego czy odpowiednio przygotujemy się do tej nietypowej sytuacji i czy będziemy potrafili się w niej odnaleźć. Pamiętajcie, że wszystko zależy od odpowiedniego nastawienia i dystansu do sytuacji w jakiej się znajdujemy. Jeśli zdecydujecie się przeżyć noc na lotnisku to z pewnością zapamiętacie ją na długie lata.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!