Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Najpiękniejsze nadmorskie akweny w Europie

Najpiękniejsze nadmorskie akweny w Europie

Są na świecie niesamowite akweny, które biją na głowę nawet najpiękniejsze plaże. Niektóre powstały tylko dzięki działaniu natury, inne z niewielką pomocą człowieka. Są to baseny i laguny, które nie są jeszcze tak bardzo znane, za to oferują wspaniałe widoki. Przed Wami lista kilku takich miejsc.

Basen Charco Azul, La Palma, Wyspy Kanaryjskie

Morze wokół Wysp Kanaryjskich często bywa wzburzone, co nie ułatwia pływania. Jednak znajdują się tam również liczne baseny ukryte pomiędzy nadmorskimi skałami. Do ich stworzenia wykorzystano naturalną rzeźbę terenu, którą po prostu nieco zmodyfikowano i przekształcono w baseny. Wypełnia je świeża morska woda, przejrzysta i pięknie niebieska.

Fot.: Shutterstock

Laguna Giola, Tasos, Grecja

Natura tworzy najwspanialsze dzieła. Jednym z nich jest laguna Giola - naturalny basen wydrążony w skale przez wodę. Ma średnicę 20 metrów i wypełniająca ją woda ma niesamowity turkusowy kolor. Otaczają ją klify, tworzące rodzaj tarasów i są to właśnie z nich trzeba wskoczyć do laguny jeśli chce się w niej popływać. Do laguny nie jest łatwo się dostać, trzeba pokonać kilka kilometrów samochodem polną drogą od miasteczka Astris, a następnie pieszo dotrzeć do celu.

Fot.: Shutterstock

Baseny wulkaniczne Porto Moniz, Madera

W Porto Moniz znajdują się baseny, które tworzą połączoną ze sobą całość. Powstały w miejscu zetknięcia się lawy z Atlantykiem. Woda jest zawsze czysta i obłędnie niebieska, wymieniana z każdym przypływem i odpływem. Czasami zdarza się, że wraz z ludźmi pływają w niej drobne ryby czy krewetki. Należy jednak na siebie uważać podczas gorszej pogody: fala potrafi zalać cały teren.

Fot.: Shutterstock

Kasrtup Søbad, Kopenhaga, Dania

To otwarty publiczny basen na molo,na końcu którego znajduje się drewniana konstrukcja do skoków. Wstęp jest wolny, a całe miejsce jest otwarte 24 godziny na dobę (specjalne oświetlenie pozwala pływać nawet w nocy).

Fot.: Shutterstock

Grota Poezji, Roca Vecchia, Włochy

W Puglii znajduje się wiele wspaniałych miejsc, o których mogliście nie słyszeć. Być może Grota Poezji jest jednym z nich. Warto się przyjrzeć temu miejscu, bo jest urzekające. To krater o jajowatym kształcie, na dnie którego znajduje się naturalny basen o zielonkawo błękitnej wodzie, z pięciometrowym klifem idealnym do skoków. Dojazd do Groty jest dość prosty, wystarczy wsiąść w odpowiedni autobus.

Fot.: Shutterstock

Błękitna Dziura, Malta

Ten naturalny basen przy morzu znajduje się tuż obok słynnego Lazurowego Okna na Malcie. Żółty łuk odbija się w krystalicznej wodzie głębokiej dziury wyrobionej przez stałe ruchy wody morskiej. Piękno tego miejsca jest niepodważalne.

Fot.: Shutterstock

Azenhas do Mar, Sintra, Portugalia

Sintra to niewielkie miasto z otynkowanymi na biało domami, wybudowane na klifie. U podnóża klifu znajduje się naturalny basen (tak! to dzieło natury!), wzmocniony jedynie odrobinę przez człowieka. Morze w tym rejonie bywa wzburzone, dlatego często na kapiących się spadają fale.

Fot.: Shutterstock

Nawigacja dodatkowa