Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

6 rzeczy, których nie powinnaś pakować do bagażu

6 rzeczy, których nie powinnaś pakować do bagażu

Być może należysz do grona osób, które lubią przygotować się na każdą niespodziewaną okoliczność. Dlatego zabierasz w swoje podróże mnóstwo rzeczy, które początkowo wydają Ci się niezbędne, a których przez cały czas trwania podróży nawet nie wyciągniesz z torby. Aby zapobiec podobnym pomyłkom w przyszłości, przeczytaj poniższą listę rzeczy, bez których obędziesz się bez żadnego problemu w trakcie wyjazdu.

1. Produkty do pielęgnacji włosów

Rozumiem, że jesteś włosomaniaczką i uwielbiasz dbać o swoje włosy. Ale czy faktycznie nie dasz rady przetrwać kilku dni bez swojego ulubionego szamponu, odżywki, odżywki do głębokiej regeneracji, maski rozprostowującej, maski nawilżającej, zestawu szczotek i grzebieni, lakieru do włosów i suchego szamponu? Jeśli planujesz zatrzymać się w hotelu, będziesz mieć dostęp do hotelowych szamponów, odżywek i żeli. Jeśli zrezygnujesz ze swoich produktów, być może Twoje włosy nie będą aż tak lśniące jak zwykle, ale na pewno będą czyste, a przy okazji nie będziesz dźwigać ze sobą dodatkowych kilogramów w bagażu.

Fot.: Pixabay

2. Suszarka do włosów

Skoro już jesteśmy przy włosach, muszę wspomnieć o zbędnym sprzęcie zabieranym w podróż przez tysiące kobiet. Suszarka do włosów zajmuje mnóstwo miejsca w bagażu, nawet jeśli jest jedną z tych składanych. Większość hoteli ma suszarki na stałym wyposażeniu łazienek, a jeśli nie, w recepcji na pewno mają kilka zapasowych. Nawet jeśli wylądujesz w miejscu bez suszarki, pozwól swoim włosom po prostu wyschnąć. Ostatecznie nigdzie Ci się nie śpieszy - jesteś na wakacjach.

Fot.: Pixabay

3. Buty, buty, buty

Uwaga, teraz będzie szczera prawda: potrzebujesz maksymalnie dwóch par butów. Nie, nie trzech czy pięciu, tylko dwóch. Jeśli uważasz inaczej, po prostu się mylisz. Sandały w innym kolorze? Nie! Kolejne botki na wyższym obcasie? Nie! Wybierz takie, które będą pasować do zabranych przez Ciebie rzeczy, a nie tylko do jednej sukienki. Kieruj się trzema kryteriami: uniwersalnością, wytrzymałością i wygodą.

Fot.: Pixabay

4. Sprzęt fotograficzny

Nie oszukujmy się, nie jesteś artystą fotografem, nie potrzebujesz fachowego sprzętu do uwiecznienia swojej wyprawy. Zwłaszcza, że aparaty kompaktowe są naprawdę na coraz wyższym poziomie. Czy będziesz mieć czas na ustawianie statywu? Będziesz nosić kilka dodatkowych kilogramów na ramieniu w postaci zamiennych obiektywów? Być może tak, o ile jesteś Annie Leibovitz.

Fot.: Pixabay

5. Sprzęt sportowy

Są na świecie prawdziwi zapaleńcy, którzy nie przerywają treningów nawet w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Jednak większość z nas wyjeżdża w celach typowo wypoczynkowych. I choć lubimy się okłamywać, że będziemy wtedy ćwiczyć, to prawda jest taka, że nie będziemy. Prawdopodobnie będziesz się pocić jedynie w drodze na basen czy plażę. Nie zabieraj zatem ze sobą ciuchów, butów i sprzętu do ćwiczeń, zaoszczędzisz trochę miejsca w torbie i unikniesz wyrzutów sumienia.

Fot.: Pixabay

6. Ręcznik

Sytuacja podobna jak w przypadku szamponów i suszarek. Hotel zagwarantuje Ci świeży ręcznik. A jeśli nie, to może lepiej rozważyć przeprowadzkę do innego.

Fot.: Pixabay

Udanego pakowania!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!