przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Wrocław wypełniony po brzegi, czyli wieści z lotniska

Wrocław wypełniony po brzegi, czyli wieści z lotniska

Jak sobie radziło wrocławskie lotnisko w kwietniu? W przypadku 14 kierunków, zarówno południowych, jak i brytyjskich, samoloty były wypełnione w powyżej 90%. Na kierunkach międzynarodowych tanie linie odnotowały wzrost o blisko 7%, wzrosty odnotowują również przewoźnicy sieciowi. Z połączeń krajowych skorzystało ponad 10% pasażerów więcej niż przed rokiem.

Łącznie w kwietniu 2016 wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 183 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 3,1% w porównaniu z kwietniem 2015. Największy udział mają w tym tanie linie, które przewiozły łącznie ponad 113 tys. pasażerów, czyli o 6,8% więcej niż w tym samym okresie przed rokiem.

Popularne kierunki z Wrocławia

Ogromną popularnością cieszy się każdy z kierunków południowych z Wrocławia. W kwietniu 2016 najwięcej pasażerów przybyło na trasach na Kretę Chania (27,3%), do Mediolanu (16,5%), Rzymu (15,4%) i Malagi (14,8%). 

Spośród kierunków na Wyspy Brytyjskie zdecydowanie najwięcej pasażerów korzysta z połączeń z Wrocławia do Londynu. Podróżni mają do wyboru Londyn Stansted (Ryanair, tygodniowo 12 rejsów na tej trasie) i Londyn Luton (Wizz Air, tygodniowo 7 rejsów na tej trasie). W kwietniu 2016 z połączeń do Londynu skorzystało łącznie ponad 28 tys. pasażerów.

Źródło: materiały prasowe Wrocław Airport

Zobacz też

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Wrocławia. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Wrocławia.

Jeżeli wybierasz się do Polski, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Krakowa do Warszawy lub tanie loty z Bangalore do Wrocławia.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Oslo do Wrocławia i z Kopenhagi do Warszawy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Zurychu, Okazje na loty w czerwcu, Wycieczki na wyspy włoskie, Wycieczki do egzotycznych krajów, Pakiety z Polski, loty z Marsylii do Poznania, połączenia z Madrytu do Wrocławia, krajowe bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów, Loty z Poznania.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyczki, Ładowarki, Ręczniki, Bagaż Wizzair i Walizki.