przelot złożony
loader
loader
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Dubrownik

Dubrownik - panorama
Panorama Dubrownika
Fot. Wikipedia

W pełni zasłużenie miasto to nosi miano “Perły Adriatyku”. Dubrownik jest popularną miejscowością wypoczynkową, pełnymi garściami czerpiącą korzyści z malowniczego położenia, nieba o niewiarygodnie błękitnym kolorze, lazurowego, ciepłego morza, otoczonego wspaniałymi plażami, oraz przyjemnego śródziemnomorskiego klimatu. Miasto jest również najważniejszym ośrodkiem gospodarczym prowincji Dalmacja.

Samo miasto ma wprawdzie tylko około 50 tys. stałych mieszkańców, jednak ruch turystyczny w tym rejonie jest tak duży, że posiada ono międzynarodowy port lotniczy, zlokalizowany około 15 km od centrum, w pobliżu osady Čilipi. W zeszłym roku ten port lotniczy obsłużył prawie 1,2 miliona podróżnych, przy czym większość z tego ruchu przypadła na lato, kiedy trwa tutaj sezon turystyczny.

Aż chce się tutaj przyjeżdżać... Latem pogodę mamy właściwie zagwarantowaną – przeciętna temperatura lipca wynosi około 25 stopni, natomiast zimą jest tutaj wprawdzie dość wilgotno i często zdarzają się opady, jednak temperatura jest znacznie bardziej przyjazna niż na przykład w Warszawie. Zimą przeciętna temperatura to około 10 stopni, jednak zdarzają się tutaj niekiedy przymrozki lub śnieg, więc chociaż taka aura nie jest całkowicie wykluczona, to jest to ewenement i trzeba by mieć wyjątkowego pecha, żeby trafić na taką pogodę nad Morzem Adriatyckim.

Chorwacja

957411_croatia_paradise
Chorwacja to turystyczny raj
Fot. Dreamstime

Chorwacja to nieduży, lecz ogromnie zróżnicowany kraj, zarówno pod względem kulturowym, jak i przyrodniczym. Chorwacja leży na styku śródziemnomorskiej i środkowej Europy, a błękit morza graniczy tu z górami. Tu też ścierają się wpływy śródziemnomorskie, słowiańskie i zachodniej Europy. To one ukształtowały dzisiejszy obraz kraju. Swoją niezwykłą i bujną historią, której pamiątki – zabytki sztuki i architektury - są jednymi z najpiękniejszych w Europie, Chorwacja mogłaby obdzielić kilka innych państw.

Historia

Tereny dzisiejszej Chorwacji, podobnie zresztą jak całych Bałkanów, były już od starożytności obiektem zmagań i miejscem starć wielu mocarstw. W VII w. p.n.e. na wyspach i wybrzeżu Chorwacji istniały miasta greckie. W I w. p.n.e. ziemie te opanowali Rzymianie, zakładając tu swoje osiedla. W VI i VII w. n.e. obszar Chorwacji zasiedliły plemiona słowiańskie, wśród nich Chorwaci, którzy w IX w. utworzyli Chorwację Dalmatyńską i Chorwację Panońską. W X i XI w. ukształtowało się tu samodzielne królestwo. W okresie XII-XVI w. Chorwacja była pod rządami króla Węgier, a następnie podzieliły ją między siebie Turcja i Austria. Po I wojnie światowej Chorwacja i spora część bałkańskich krajów utworzyły Jugosławię, jedno państwo zamieszkiwane przez południowosłowiańskie nacje: Serbów, Macedończyków, Słoweńców oraz właśnie Chorwatów. Niestety, wkrótce po jego powstaniu rozpoczęły się liczne konflikty między tymi narodami (głównie między Serbami i Chorwatami) o dominację. Po krótkim przymierzu z Niemcami podczas II wojny światowej, kiedy to Chorwaci utworzyli własne państwo, kraj znów został włączony do Jugosławii, jednak tylko po to, aby ponad 45 lat później znowu się od niej odłączyć, tym razem na fali niepodległościowych wystąpień wśród wielu narodów zamieszkujących wspólny kraj. Doprowadziło to do krwawej wojny z Serbią, która zakończyła się dopiero w 1995 roku. Choć dziś wciąż można natrafić na niewyleczone rany po latach wojen, to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się Chorwacja jest bardziej otwarta i przyjazna dla turystów niż kiedykolwiek w swojej historii.

 

Kraj ten wiele zawdzięcza swojemu położeniu. Ma wręcz stworzony do turystyki klimat, a regiony nadmorskie są jednymi z najbardziej słonecznych w całej Europie. To raj dla plażowiczów, żeglarzy i miłośników nurkowania. Wystarczy wspomnieć, że Chorwacja posiada wspaniałą, liczącą ponad 5 800 km linię brzegową, z czego 4 000 przypada na wyspy i klify. Do Chorwacji należy 1185 wysp, z czego zaledwie około 50 jest zamieszkanych - największa z wysp, Krk posiada powierzchnię zbliżoną do Warszawy. Dobrej infrastrukturze turystycznej, niewygórowanym cenom, nowoczesnym portom lotniczym i przede wszystkim bogatej ofercie tanich lotów, Chorwacja zawdzięcza status jednego z najchętniej odwiedzanych przez Polaków miejsc.

Chorwacja zadziwia każdego turystę pięknem przyrody oraz licznymi zabytkami, pozostawionymi tutaj przez wiele kultur władających tymi terenami na przestrzeni lat. Dzięki niezwykle przyjaznemu klimatowi i równie przyjaznym mieszkańcom, Chorwacja odzyskała swoją mocną pozycję na turystycznej mapie świata. 

Split

Split w nocy
Split nocą
Fot. Wikipedia

To największe miasto Dalmacji, liczące około 200 tysięcy mieszkańców. Jest ekonomicznym, kulturalnym i uniwersyteckim centrum regionu. Miasto jest położone w najcieplejszej części regionu śródziemnomorskiego, w centrum wschodniego wybrzeża Adriatyku. Turystom oferuje niezwykle łagodny klimat, który tworzy prawdziwą oazę. Można tu cieszyć się odpoczynkiem na słońcu nawet w zimie, dzięki liczbie słonecznych godzin sięgających 2700 rocznie.

Na forum

 • Czarnogóra / Dubrownik - koniec maja 2015

  Szukam taniego lotu do...
  Witam, szukam lotu w jak najlepszej cenie do Czarnogóry (Podgorica, Tivat) lub do Dubrovnika. Termin to 28.05-11.06. Czy są szanse na jakiekolwiek promocje w najbliższym czasie, ponieważ na chwile obecną oferta jest strasznie uboga?…
  Loty do Dubrownika sa realizowane juz od poczatku maja i akurat tak sie zlozylo ze w czwartki, czyli 28.05 oraz 11.06. Jako ze naszym miejscem docelowym jest Kotor to nie powinno byc problemu ze zlapaniem autobusu, bo to 90km. :) Szkoda ze taniej nie da sie poleciec w ten region, ewentualnie zostaje podroz autokarem z Polski (550zl) aczkolwiek wole zaplacic 200zl wiecej i oszczedzic sobie 30 godzinnej podrozy! Raz jeszcze dzieki wszystkim za odpowiedzi. ;) To się dobrze składa. Brr, ja też bym dopłaciła, taka podróż autokarem to nic przyjemnego, aż się dziwię, że w dobie samolotów jeszcze tak się jeździ na wycieczki ;) W takim razie przyjemnego polowania na czartery :)…
 • Dubrownik na tydzień w Październiku za 399zł z Berlina

  Bilety lotnicze - promocje
  WYLOT Środa 2014-10-15 07:10 Berlin Schonefeld -> 08:55 Genewa easyJet 11:00 Genewa -> 12:45 Dubrownik easyJet POWRÓT Środa 2014-10-22 13:15 Dubrownik -> 15:05 Genewa easyJet 20:55 Genewa -> 22:35 Berlin Schonefeld easyJet Całkowity koszt podróży to około 400 zł. Podróżujemy wyłącznie z bagażem podręcznym bez limitu wagowego. dubrovnik.jpg…
  a_2014-08-01.png b_2014-08-01.png…
 • Dubrownik z Warszawy, 650zł/os., 12.06

  Bilety lotnicze - promocje
  Rainbow Tours oferuje bezpośredni przelot czarterowy z Warszawy do Dubrownika w cenie ok. 650 zł za osobę w dwie strony, wylot 12.06. Do Chorwacji możemy wybrać się w tej cenie na jeden lub dwa tygodnie :) WarszawaDubrownik1.jpg WarszawaDubrownik2.jpg…