przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Los Angeles

LA_1
Downtown w Los Angeles
Fot. sxc.hu

Los Angeles jest olbrzymią metropolią, rozpostartą na przestrzeni obejmującej blisko 2600 km kwadratowych i szczelnie wypełniającą pustynną dolinę. Swoim krańcami sięga z jednej strony oceanu, a z drugiej opiera się o podnóże gór. Kto nie zna dziś sławnego Miasta Aniołów (City of Angels), którego wizerunek wyziera niemal z każdego amerykańskiego filmu? To tu zjeżdżają młodzi ludzie z całego świata, by spełnić swoje marzenia o „amerykańskim śnie” i odnaleźć swoje nazwisko na Bulwarze Gwiazd w Hollywood. Los Angeles tym marzeniom i filmowi w dużej zawdzięcza swój rozwój – produkcja filmów, programów telewizyjnych i nagrań muzycznych ma jedno z podstawowych znaczeń w ekonomii miasta, tuż obok handlu zagranicznego i wydobycia ropy naftowej, której złoża przyczyniły się do niesamowitego rozkwitu regionu w latach 1885-1895. Los Angeles jest obecnie największym ośrodkiem przemysłowym w Stanach Zjednoczonych. Tutejszy port morski (tworzący zespół portowy z portem w Long Beach) jest największym portem w Ameryce Północnej i jednym z największych na świecie.

Historia

Los Angeles to bardzo młode miasto – w połowie XIX w. było zlepkiem społeczności, którą tworzyli biali amerykańscy imigranci, ubodzy chińscy robotnicy i bogaci meksykańscy farmerzy. Liczba ludności nie przekraczała wtedy 50 000. Dopiero w latach 80-tych XIX w., po ukończeniu budowy kolei transkontynentalnej, miasto zaczęło się rozwijać intensywniej. Po drugiej wojnie światowej nastąpił tu okres gwałtownego rozkwitu gospodarczego, w głównej mierze związanego z przemysłem lotniczym. Aż do momentu wprowadzenia grupowych zwolnień po zakończeniu zimnej wojny, co czwarty mieszkaniec metropolii zatrudniony był w tej gałęzi gospodarki.

 

USA

usa
Amerykańskie drapacze chmur
Fot. SXC

USA dzięki swojej burzliwej historii oraz pozycji, jaką zajmuje na arenie światowej, jest krajem fascynującym dla każdego. Zwykło się mawiać, że to USA kulturowy, etniczny i obyczajowy "melting pot". Lecąc do USA musimy być świadomi, że stawiamy czoła krajowi pełnemu wyraźnych kontrastów. Z jednej strony bezkresne krajobrazy prerii, gór i wybrzeży na zachodzie, a z drugiej las wieżowców Manhattanu, rozciągnięta po horyzont siatka autostrad i zabudowań wielkiego megalopolis na wschodzie.

Dla wielu, spośród ponad 300 mln Amerykanów, ich ojczyzna jest spełnieniem marzeń o dostatnim życiu. Potomkowie imigrantów z całego świata wierzą, że każdy może tu zrobić błyskotliwą karierę "od pucybuta do milionera". Wydaje się jednak, że "American Dream" z upływem lat odszedł do historii. Nietrudno spotkać osoby, których sen o wielkiej Ameryce prysnął jak mydlana bańka. Trudno też zapomnieć, że dla milionów ludzi na całym świecie USA budzi skojarzenia jedynie z militarnym mocarstwem.

 

Wydaje się, że wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych nadal pobrzmiewają echa rozpoczętego w XV wieku procesu kolonizacji, zdobywania dzikiego zachodu oraz Wojny o Niepodległość pomiędzy Wielką Brytanią i jej trzynastoma koloniami. 4 lipca - dzień upamiętniający podpisanie Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych w 1776 r., to wciąż najważniejsze święto w roku dla każdego Amerykanina.

Ameryka ma dwa oblicza. Pierwsze to romantyczny wizerunek kraju, który jest światową potęgą gospodarczą, kulturalną i militarną. Wciąż powracają wspomnienia bohaterów wojny secesyjnej czy dzielnych szeryfów, którzy sprawiedliwością i zdecydowaniem stawiali czoła bezprawiu. Ten wizerunek, głównie za sprawą filmowej potęgi Hollywood, już na stałe utrwalił się w wyobraźni ludzi na całym świecie. Drugą twarz USA przecinają blizny długotrwałej walki z dyskryminacją rasową, która trwała niemal do lat 60. XX (a wielu uważa, że trwa nadal) i niemal całkowitego wyniszczenia kultury Indian. Prawdziwe oblicze kraju niewiele ma wspólnego z kadrem filmowym. Problemy społeczne i ekonomiczne są największym wyzwaniem dzisiejszej Ameryki.

USA to kraj wolnych ludzi i nieograniczonych możliwości, a jednocześnie wszechobecnych regulacji prawnych, które dotyczą niejednokrotnie paradoksalnych aspektów życia. Dla podróżnych Ameryka nie jest już tak odległa jak niegdyś. Dla wielu tani lot przez ocean to coraz częściej rutyna. Stany Zjednoczone są piękne i odstręczające zarazem. Może właśnie dlatego promieniują energicznym magnetyzmem na cały świat, przyciągając co roku do "nowego świata" coraz większą liczbę turystów, którzy wiedzą, że cokolwiek powiedzieliby o USA będzie prawdą.

Lotnisko we Wrocławiu

(kod IATA: WRO, kod ICAO: EPWR)

logo lotnisko wrocławLotnisko Wrocław im. Mikołaja Kopernika położone jest 10 km na południowy zachód od centrum Wrocławia. Lotnisko zostało zbudowane w 1938 roku w Strachowicach. Od stycznia 1992 działa jako Port Lotniczy Wrocław S.A. Pierwsze zagraniczne połączenie uruchomiono w 1993 roku z Frankfurtem nad Menem. Port lotniczy Wrocław jest obecnie piątym najruchliwszym polskim portem lotniczym (pod względem liczby pasażerów), natomiast porównując liczbę operacji lotniczych zajmuje on trzecią pozycję. W 2007 po raz pierwszy, jako piąty polski port lotniczy po lotniskach w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Gdańsku przekroczył próg obsługi 1 miliona pasażerów rocznie, obsługując prawie 1,3 miliona osób. Obecnie lotnisko obsługuje prawie 2 mln pasażerów rocznie.

Lotnisko posiada nowoczesny terminal pasażerski. Mapa terminalu dostępna jest na stronie: mapa.

 

Lotnisko Wrocław Strachowice
Port Lotniczy Wrocław
Fot. Wikipedia

Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce skąd uruchomione zostały połączenia słynnych irlandzkich tanich linii lotniczych - Ryanair. Ten tani przewoźnik zaoferował Dolnoślązakom codzienne loty do Londynu. W okresie letnim z lotniska odbywa się sporo lotów czarterowych, m.in. do Grecji i Egiptu. Lotnisko utrzymuje regularne połączenia z Londynem (Ryanair), Kopenhagą, Frankfurtem i Monachium. Z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe połączenia. Odbywają się także codzienne loty do Warszawy.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +48 (071) 358 13 81.

Przedstawicielstwa firm zajmujących się wynajmem samochodów znajdują się w strefie ogólnodostępnej Hali Przylotów Międzynarodowych. Ich parkingi zlokalizowane są przed terminalem pasażerskim. Do dyspozycji pasażerów są:

 • AVIS, tel (071) 358 12 93
 • Budget, tel. (071) 358 12 92
 • Europcar, tel. (071) 358 12 91
 • Hertz, tel. (071) 358 12 94
 • Sixt, tel. (071) 353 77 14
 • National – Alamo, tel. (071) 358 12 96
 • Feldman-Car, tel. (071) 358 12 09

Więcej wypożyczalni aut na stronie: wypożyczalnia samochodów Wrocław.

W bezpośrednim sąsiedztwie terminalu usytuowane są parkingi mogące pomieścić około 1500 samochodów osobowych. Wjazd i wyjazd z parkingu oraz pobieranie opłat nadzorowane są przez elektroniczny system kontroli dostępu. Plan parkingów

Przed terminalem znajduje się tzw. strefa krótkiego postoju. Łączny czas bezpłatnego przejazdu i postoju w strefie wynosi 10 minut. Za pobyt w strefie krótkiego postoju powyżej 10 minut zostanie naliczona opłata: do 20 minut – 20 zł, za każde następne 10 minut – 10 zł.

Lotnisko Wrocław Strachowice
Hala strefy ogólnodostępnej
Fot. Wikipedia

Komunikacja

Od strony Zgorzelca i Legnicy oraz Krakowa i Opola do lotniska prowadzi Autostrada A4. Do lotniska od strony Jeleniej Góry dojedziemy trasą 35, a następnie ulicami: Czekoladową, Karmelkową, Awicenny, Stanisławowską, oraz Mińską bezpośrednio do ulicy Granicznej.

TAKSÓWKI

Przed terminalem pasażerskim znajduje się postój taksówek, który obsługuje firma Taxi-Plus. telefony: 601 700 753, 601 725 067, 601 708 753. Telefony do innych firm taksówkowych:

 • ACI, (71) 19667
 • Domino Taxi, (71) 19625
 • MPT, (71) 19191
 • Radio Taxi, (71)19622
 • Taxi Blues, (71) 19661
 • Lux Radio Taxi, (71) 19623
 • Taxi Maj, (71) 19585

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Autobus miejski linii 406 kursuje do Dworca Głównego PKP i Centralnego PKS w dni powszednie co 20-30 minut a w dni wolne i świąteczne co 40 minut.

Autobus nocny linii 249 kursuje na trasie Lotnisko - Jarnołtów, trzy razy w ciągu doby.

Szczegółowy rozkład jazdy na stronie www.wroclaw.pl.

TRANSFERY

Firma Dekatlon oferuje pasażerom lotów czarterowych transfery na lotnisko we Wrocławiu z Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha i Świdnicy. Więcej informacji na stronie: www.transfery.dekatlon-Travel.pl

0d 1 lutego 2011 roku funkcjonuje regularne połączenie autobusowe z Wałbrzycha do Portu Lotniczego we Wrocławiu. Autobus zatrzymuje się na trasie w nastepujących miejscowościach: Wałbrzych, Świebodzice ul. Świdnicka, Świdnica ul. Zamenhoffa, Jaworzyna Śl. ul. 1 Maja, Strzegom Dworzec PKS. Rozkład jazdy i aktualny cennik dostępny jest na stronie: www.airportbus-turysta.pl.

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Wrocławia do Los Angeles. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Los Angeles do Wrocławia.

Jeżeli wybierasz się do USA, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Warszawy do Nashville, bilety lotnicze z Warszawy Okęcie do Nowego Jorku lub tanie loty z Warszawy do Los Angeles.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Wrocławia do Chicago.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Barcelony, Okazje na loty do Nowej Zelandii, Okazje na loty na weekend z Krakowa, Okazje na weekend w grudniu, Okazje na loty z Polski w lutym do 200 zł, tanie bilety z Krakowa do Bostonu, bilety lotnicze Wrocław Los Angeles, tanie loty krajowe, wyszukiwarka tanich lotów, Loty do Usa.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Pokrowce na walizki, Pozostałe, Dla Dzieci, Duże i Zestawy walizek.