przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Lotnisko w Zurychu

(kod IATA: ZRH, kod ICAO: LSZH)

Międzynarodowe lotnisko położone 3 km na północ od Zurychu. Jest największym portem lotniczym w Szwajcarii. Posiada trzy pasy startowe. W 2007 obsłużył prawe 21 mln pasażerów. Ponad 100 linii lotniczych oferuje połączenia do 150 miejsc na świecie, w tym do Warszawy. W 2008 roku lotnisko zostało uhonorowane nagrodą dla „Trzeciego Najlepszego Lotniska na Świecie” oraz „Najlepszego Dużego Lotniska w Europie”, przyznaną przez Business Traveller. Na lotnisku znajduje się pasaż handlowy, będący jednym z największych centrów handlowych w Szwajcarii.

Do dyspozycji pasażerów są dwa terminale pasażerskie, które oferują wiele usług i udogodnień w tym: oddziały banków, kantory wymiany walut, oddział poczty, bezprzewodowy dostęp do Internetu, liczne restauracje, kawiarnie, bary, centrum handlowe, przechowalnię bagażu, centrum medyczne (oferujące między innymi usługi dentystyczne), apteki, pokoje dla matki z dzieckiem, kaplicę, wypożyczalnię rowerów oraz wózków spacerowych dla dzieci. Pomiędzy terminalami kursuje kolejka podziemna przewożąca pasażerów. W oczekiwaniu na samolot warto skorzystać z tarasu widokowego, który znajduje się w terminalu Pier A lub z wycieczki po lotnisku.

Użyteczne informacje

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Centrum wypożyczalni samochodów znajduje się w Galerii Airport Shopping G1. Do dyspozycji pasażerów są firmy:

 • Europcar, tel. +41 (0)43 255 56 56
 • Hertz, tel. +41 (0)43 816 32 17
 • Avis, tel. +41 (0)44 800 77 30
 • Budget, tel. +41 (0)44 813 31 31
 • National / Alamo, tel. +41 (0) 43 816 32 90
 • Sixt, tel. +41 (0)43 816 35 23

Na lotnisku znajdują się trzy zadaszone parkingi, położone w pobliżu budynków terminali. Odkryty parking P60 (parking długoterminowy) położony jest w pewnej odległości od portu lotniczego. Połączenie z lotniskiem zapewnia sieć darmowych autobusów. Parkingi P1, P2 i P3, o pojemności 2000 samochodów każdy, są bezpośrednio połączone z budynkami terminali. Koszt 15 minut postoju na wszystkich polach to 2 CHF.

Komunikacja

System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, linie autobusowe i kolejowe.

Lotnisko leży w centrum szwajcarskiej sieci autostrad z doskonałymi połączeniami do Zurychu, Brna, Basel i St. Gallen (autostrada A 20), a także Kloten, Bülach, Schaffhausen, Glattbrugg i Rümlang (czas jazdy - około 15 minut). Dojazd do portu lotniczego jest łatwy ze wszystkich zakątków kraju, bowiem obok niego przebiega autostrada A51 z północy na południe (prowadząca m.in. do Berna, Bazylei, St. Gallen i centrum miasta) oraz drogi ekspresowe.

TAKSÓWKI
Postoje taksówek znajdują się na przeciwko hal przylotów terminala 1 i 2. Koszt przejazdu do centrum miasta to około 60 CHF. Airport Taxi można zamawiać pod numerami: 0848 850 852 lub +41 (0) 44 366 61 31, e-mail dispo@asataxi.ch.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Dworzec autobusowy znajduje się w pobliżu parkingu B. Linie autobusowe łączą lotnisko z okolicznymi miastami i wioskami.

Jedenaście autobusów komunikacji miejskiej łączy lotnisko z Glattal, Zurich-Oerlikon oraz Winterthur, kursy odbywają się, co 10, 15, 30 lub 60 minut; szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na stronie przewoźnika VBG www.vbg.ch. Większość hoteli ma swoje minibusy, które czekają na pasażerów przed terminalami przylotów 1 i 2.

TRANSPORT KOLEJOWY
Stacja kolejowa szwajcarskich linii SBB znajduje się na najniższym poziomie, pod stanowiskami check-in 3. Pociągi odjeżdżają co 10 minut do głównego dworca kolejowego w Zurychu, podróż trwa 10 minut.

Na lotnisko Kloten można dostać się bezpośrednio szwajcarskimi liniami kolejowymi SBB CFF FFC z miast: Bazylea, Berno, Genewa, Konstancja, Lozanna, Lucerna, St. Gallen oraz Zug. Za bilet zapłacimy około 49 CHF. Pociągi kursują co 30 minut.

Więcej informacji na stronie www.sbb.ch.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.zurich-airport.com

Adres
Zurich Airport
8058 Zurich Flughafen
Kloten,
Switzerland

Zurych

Zurych
Zurych nocą
Fot. sxc.hu

Zurych, malowniczo położony na północnym krańcu Jeziora Zuryskiego, w porównaniu z największymi metropoliami jest stosunkowo małym miastem. Na ekonomicznej mapie świata jawi się jednak jako potęga. To bezdyskusyjnie miasto finansów i banków. Mieści się tutaj m.in. największa w Europie giełda papierów wartościowych. Wystarczy nawet krótka wizyta w Zurychu, by przekonać się, że o charakterze miasta nie przesądza wcale finansowa otoczka. Wręcz przeciwnie - nie ma tu dziesiątek szklanych wieżowców, zazwyczaj kojarzonych z wielkim biznesem. To miasto pełne zabytków, a działające od dawna banki i instytucje finansowe zajmują budzące szacunek, wiekowe siedziby.

Szwajcaria

szwajcaria_s
Alpy Szwajcarskie
Fot. SXC

Szwajcaria jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej przygotowanych ośrodków turystycznych górskich rejonów świata. Na tak małej powierzni kraju oferuje podróżnikom wyjątkowe połączenie różnorodności dziewiczych krajobrazów i pięknych, zadbanych, zabytkowych miast. Szwajcaria to wymarzony kraj dla turystów – choć trzeba przyznać, raczej dla zamożnych. Podczas podróży z pewnością wszyscy docenią ogromną wygodę, którą zapewnia bardzo dobrze rozwinięta sieć transportu publicznego i doskonała organizacja. Tu naprawdę wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku.

Oczywiście Szwajcaria, choć piękna bez względu na porę roku, przyciąga przede wszystkim amatorów sportów zimowych. Trudno się temu dziwić, patrząc na cudowne, ośnieżone szczyty Alp, których wierzchołki wznoszą się na ponad 4000 metrów, na zbocza poprzecinane lodowcowymi jęzorami, na skały budzące respekt, a wszystko to poprzecinane górskimi potoki i wodospadami. Turyści doceniają także setki kilometrów doskonale przygotowanych tras zjazdowych i położone w urokliwych dolinach luksusowe ośrodki narciarskie.

Zgodne współistnienie różnych kultur i ciekawa historia kraju zaowocowała wieloma unikalnymi zabytkami architektury i sztuki.

Historia

Swoje położenie Szwajcaria zawdzięcza Cezarowi. W 58 roku p.n.e. zapobiegł on wędrówkom Helvetów do Francji i w ten sposób stworzył kwitnącą Helvetię. Właściwa historia Szwajcarii zaczyna się jednak w XIII wieku, razem z pierwszymi przymierzami. W roku 1291 część kantonów utworzyło ligę antyhabsburską, która przekształciła się później w Konfederację Szwajcarską, pochłaniającą z czasem kolejne kantony. To rozpoczęło długoletni okres wojen przeciwko Habsburgom, wewnętrzne walki, a także ważny w historii kraju czas reformacji i kontrreformacji. Rywalizacja religijna przerodziła się w walki między kantonami katolickimi i protestanckimi. Kres wojnom położył pokój westfalski, na mocy którego 13 kantonów szwajcarskich zerwało formalną zależność od Rzeszy.

W XVII wieku wprowadzono do polityki państwowej tak istotną do dziś zasadę ścisłej neutralności, którą udało się utrzymać do rewolucji francuskiej, kiedy to w 1798 roku Francuzi zajęli większą część kraju, tworząc na okupowanych terenach Republikę Helwecką. Po zajęciu przez Napoleona w 1798 roku nastąpił kres „Starej Konfederacji”. Dopiero w 1848 roku wszelkie spory polityczne o kształt państwa zakończyło przyjęcie rewolucyjnej jak na ten czas konstytucji i powstanie demokratycznego państwa związkowego z 26 suwerennymi kantonami. Po zakończeniu wojen napoleońskich uczestnicy kongresu wiedeńskiego zgodzili się na nadanie Szwajcarii statusu państwa neutralnego, a w 1848 uchwalono nową demokratyczną konstytucję i Szwajcaria przekształciła się w państwo związkowe ze stolicą w Bernie. Kraj zachował bezstronność nawet podczas obu wojen światowych. To sprawiło, że ulokowano tu siedziby licznych organizacji międzynarodowych, m.in. powstałej w 1920 roku Ligi Narodów.

Szwajcaria latem kojarzy się z przepięknymi krajobrazami ukwieconych alpejskich łąk, krystalicznie czystą wodą jezior przecinanych przez żaglówki i statki parowe rodem z XIX wieku, a także z plażami zachęcającymi do kąpieli. Do tego zaczwyt wzbudzają urocze i czyste wsie w dolinach, w których czas niemal stoi. Duże ośrodki miejskie jak Zurych, Berno, Bazylea z bogatą kulturą i nowoczesnym przemysłem funkcjonują w zupełnym oderwaniu od pór roku. Tu, w pobliżu średniowiecznych starówek, których kamienice kryją siedziby najbogatszych instytucji finansowych świata i słynne manufaktury zegarmistrzowskie, wznoszą się nowoczesne gmachy międzynarodowych stowarzyszeń i firm - a to wszystko niedaleko od rzymskich ruin, średniowiecznych zamków czy barokowych katedr i klasztorów.

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Warszawy do Zurychu. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Zurychu do Warszawy.

Jeżeli wybierasz się do Szwajcarii, powinny Cię również zainteresować tanie loty z Krakowa do Zurychu, bilety lotnicze z Wrocławia do Zurychu lub tanie loty z Katowic do Genewy.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Zurychu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Zurychu, Okazje na loty na Malediwy, Okazje na weekend w grudniu, Okazje na loty z Polski na Karaiby, Okazje na loty z Polski, loty z Wrocławia do Londynu, bilety lotnicze do Rzymu Fiumicino, bilety lotnicze, tanie loty krajowe, Lot z Warszawy do Zurychu 05 08 Marca.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Zabezpieczenie bagażu, Bagaż Wizzair, Walizki dla dzieci, Plecaki na laptopa i Plecaki szkolne.