przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Lotnisko w Ułan Bator

(kod IATA: ULN; kod ICAO: ZMUB)

Międzynarodowe lotnisko położone około 15 km od miasta Ułan Bator, stolicy Mongolii. Jest największym portem lotniczym w Mongolii. Swoją bazę mają tu MIAT Mongolian Airlines, Eznis Airways i Aero Mongolia. Jest to jedyny port lotniczy w Mongolii oferujący regularne połączenia międzynarodowe. Lotnisko oferuje bezpośrednie połączenia między innymi do Berlina i Moskwy.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Hala przylotów znajduje się na parterze terminala, zaś hala odlotów na pierwszym piętrze. Do dyspozycji pasażerów pozostają kawiarnie, bary, sklepy, poczta, kantor wymiany walut, bankomat, mała apteka, fryzjer. Na lotnisku można skorzystać z poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +976 (0)1 31-31-63
 
Punkty informacyjne znajdują się na obu poziomach terminala.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów. Samochód można zarezerwować na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku przed terminalem znajduje się niewielki parking.

Komunikacja

Lotnisko położone jest około 15 km od centrum Ułan Bator. Dojazd na lotnisko zabiera około 20 minut.

Mongolia

mongolia
Tradycyjny środek transportu w Mongolii to koń
Fot. mysim

Są miejsca, w których można spędzić urlop, nie będąc otoczonym przez tysiące turystów. Choć Mongolia staje się coraz bardziej popularna zwłaszcza wśród miłośników aktywnej turystyki, to wciąż znajdziemy tu bezkresne stepy i puste przestrzenie. Krajobraz dopełniają rozległe pustynie i lasy. W Mongolii nie znajdziemy zbyt wielu wartościowych zabytków, ale nie będziemy żałować.

Historia

Kraj jest dość duży. Zajmuje ponad 1,5 miliona kilometrów kwadratowych, co daje mu 18. pozycję w rankingu największych państw świata. 21% powierzchni zajmują stepy, symbol Mongolii. Historia kraju była burzliwa i niełatwa. Pierwsze ślady działalności ludzi pochodzą na tych terenach jeszcze z paleolitu. Typowy dla nomadów styl życia przetrwał właściwie od tamtych czasów. Według niektórych naukowców właśnie stąd mogą się wywodzić przodkowie wojowniczego plemienia Hunów. W 745 roku powstał Chanat Ujgurski, obejmujący dodatkowo tereny Mandżurii i Dżungarii. Po dwóch wiekach został jednak rozgromiony przez plemię Kirgizów.

Dni chwały Mongolii miały jednak dopiero nadejść. W 1162 roku urodził się Temudżyn, znany szerzej jako Czyngis – Chan. Pod jego panowaniem Mongołowie stali się wielką potęgą – powstało Imperium Mongolskie. W jego skład wchodziły kraje od Chin po Ruś, zagrozili nawet Polsce. Rozwinięto system sądownictwa, administrację, wypracowano podstawy szkolnictwa. Czyngis – Chan zmarł w wieku 66 lat, ale potomkowie kontynuowali jego dzieło. Dopiero w XIV wieku Imperium zaczęło podupadać. Na początku XV wieku podzielono je na dwie części, co doprowadziło w konsekwencji do jego rozpadu. Nieudane próby zjednoczenia podejmował jeszcze Dayan Khaan. Od XVII wieku cała Mongolia pozostawała pod rządami Chin jako protektorat. W 1911 roku wybuchła rewolucja antychińska. Mongołowie szukali wsparcia w Rosji. W 1921 roku Rosjanie zajęli Mongolię Zewnętrzną i ustanowili rząd komunistyczny. W 1924 roku utworzono Mongolską Republikę Ludową. Nastał czas represji, zwłaszcza wobec arystokratów. Dopiero w 1951 roku Mongolia została oficjalnie uznana za niepodległe państwo. Od 1990 roku rozpoczęto proces demokratyzacji kraju.

Turystyka

Największym bogactwem Mongolii są jej mieszkańcy i niepowtarzalna kultura. W Mongolii żyje ok. 3 miliony osób. W połączeniu z ogromnym terytorium daje to niesamowity rezultat – na jeden kilometr kwadratowy przypadają tu dwie osoby. Wielu Mongołów żyje wciąż w społecznościach pasterskich, prowadząc tryb życia właściwy dla nomadów. Podczas podróży stepem można ich spotkać. Zawsze są przyjaźnie nastawieni i gościnni dla przyjezdnych. Coraz rzadziej spotyka się typowe jurty, ale wciąż sporo mieszkańców podróżuje konno.

Podczas pobytu w Mongolii na pewno warto spróbować swoich sił w jeździe konnej. Podróż w siodle przez step to niezapomniana przygoda. Okolice są doskonałe także do pieszych wędrówek, kajakarstwa i wycieczek rowerowych. Wrażenie robi kultura tutejszych plemion. Zupełnie odmienne od naszych obyczaje robią wrażenie zwłaszcza w zestawieniu z coraz bardziej rozpowszechnioną popkulturą.

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Warszawy do Ułan Bator. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Ułan Bator do Warszawy.

Jeżeli wybierasz się do Mongolii, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Warszawy do Ułan Bator.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Amsterdamu, Okazje na loty w styczniu, tanie loty z Warszawy do Lizbony, bilety lotnicze z Warszawy Modlin do Rzymu Ciampino, krajowe bilety lotnicze, wyszukiwarka tanich lotów, Lot z Warszawy do Porto 31 Stycznia 14 Lutego.