przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Lotnisko w Splicie

split_airport2
Terminal lotniska Split
Fot. Ballota

(kod IATA: SPU, kod ICAO: LDSP)

Międzynarodowe lotnisko położone 25 km od Splitu i 6 km od Trogiru, w miejscowości Kasztela (Kastel), w Chorwacji. Jest jednym z największych portów lotniczych w kraju. W 2007 obsłużył on ponad 1 mln pasażerów i może poszczycić się dobrze wyszkoloną kadrą. Ponadto niedawna modernizacja lotniska wpłynęła pozytywnie na tutejszy standard. Turyści z całego świata korzystając z usług lotniska Split mają okazję nie tylko podziwiać piękne widoki, ale również poznać zabytki tamtejszego starego miasta oraz jego niezwykle bogatą kulturę.

Do dyspozycji pasażerów jest jeden terminal pasażerski, który oferuje wiele usług i udogodnień, w tym: oddział banku, oddział poczty, restauracje, bar oraz sklepy. Lotnisko otwarte jest od godziny 6.00 do 22.00. Na parterze znajdują się: wydzielona hala wylotów, około 15 punktów odpraw i hala przylotów (cztery punkty kontroli paszportowej), dwie bramki kontroli bagażu podręcznego oraz poczekalnia dla podróżnych w ruchu krajowym. Mapa lotniska dostępna jest na stronie: mapa.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +385 (0)21 203 555.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Do dyspozycji pasażerów są firmy:

 • ANTERRA d.o.o./ HERTZ Hrvatska, tel. +385 (0) 21 895 230
 • ADEX, tel. +385 (0) 21 796 175
 • AUTOZUBAK d.o.o., tel. +385 (0) 21 203 355
 • BRACA d.o.o./ EUROCAR RENTAL, tel. +385 (0) 21 895 067
 • EUROMNIA d.o.o., tel. +385 (0) 21 203 297
 • GENERALTURIST d.o.o., tel. +385 (0) 21 203 151
 • KAMITEKS d.o.o., tel. +385 (0) 21 203 478
 • MARA TL d.o.o., tel. +385 (0) 21 895 228
 • ATLAS d.d., tel. +385 (0) 21 797 063
 • SUBROSA d.o.o., tel. +385 (0) 21 895 320
 • SPECTATOR AVANT d.o.o., tel. +385 (0) 21 203 479
 • SENEX d.o.o., tel. +385 (0) 21 203 201
 • CITY CAR d.o.o., tel. +385 (0) 21 203 321
 • UNI RENT, tel. +385 (0) 21 895 223
 • VIATOR d.o.o. (LAST MINUTE), tel. +385 (0) 21 377 235.

Na lotnisku znajduje się parking oferujący 353 miejsc dla samochodów osobowych i 31 miejsc dla autobusów.

Komunikacja

Na lotnisko Split dojechać można z centrum miasta drogą ekspresową (w kierunku Rijeka) lub drogą krajową przez Solin i Kastela. Orientacyjny czas jazdy to 45-60 min. Podróżni, którzy chcą dostać się do centrum miasta mają do wyboru taksówki i autobusy. Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o komunikacji i dojeździe na lotnisko czytaj tutaj.

Split

Split w nocy
Split nocą
Fot. Wikipedia

To największe miasto Dalmacji, liczące około 200 tysięcy mieszkańców. Jest ekonomicznym, kulturalnym i uniwersyteckim centrum regionu. Miasto jest położone w najcieplejszej części regionu śródziemnomorskiego, w centrum wschodniego wybrzeża Adriatyku. Turystom oferuje niezwykle łagodny klimat, który tworzy prawdziwą oazę. Można tu cieszyć się odpoczynkiem na słońcu nawet w zimie, dzięki liczbie słonecznych godzin sięgających 2700 rocznie.

Chorwacja

957411_croatia_paradise
Chorwacja to turystyczny raj
Fot. Dreamstime

Chorwacja to nieduży, lecz ogromnie zróżnicowany kraj, zarówno pod względem kulturowym, jak i przyrodniczym. Chorwacja leży na styku śródziemnomorskiej i środkowej Europy, a błękit morza graniczy tu z górami. Tu też ścierają się wpływy śródziemnomorskie, słowiańskie i zachodniej Europy. To one ukształtowały dzisiejszy obraz kraju. Swoją niezwykłą i bujną historią, której pamiątki – zabytki sztuki i architektury - są jednymi z najpiękniejszych w Europie, Chorwacja mogłaby obdzielić kilka innych państw.

Historia

Tereny dzisiejszej Chorwacji, podobnie zresztą jak całych Bałkanów, były już od starożytności obiektem zmagań i miejscem starć wielu mocarstw. W VII w. p.n.e. na wyspach i wybrzeżu Chorwacji istniały miasta greckie. W I w. p.n.e. ziemie te opanowali Rzymianie, zakładając tu swoje osiedla. W VI i VII w. n.e. obszar Chorwacji zasiedliły plemiona słowiańskie, wśród nich Chorwaci, którzy w IX w. utworzyli Chorwację Dalmatyńską i Chorwację Panońską. W X i XI w. ukształtowało się tu samodzielne królestwo. W okresie XII-XVI w. Chorwacja była pod rządami króla Węgier, a następnie podzieliły ją między siebie Turcja i Austria. Po I wojnie światowej Chorwacja i spora część bałkańskich krajów utworzyły Jugosławię, jedno państwo zamieszkiwane przez południowosłowiańskie nacje: Serbów, Macedończyków, Słoweńców oraz właśnie Chorwatów. Niestety, wkrótce po jego powstaniu rozpoczęły się liczne konflikty między tymi narodami (głównie między Serbami i Chorwatami) o dominację. Po krótkim przymierzu z Niemcami podczas II wojny światowej, kiedy to Chorwaci utworzyli własne państwo, kraj znów został włączony do Jugosławii, jednak tylko po to, aby ponad 45 lat później znowu się od niej odłączyć, tym razem na fali niepodległościowych wystąpień wśród wielu narodów zamieszkujących wspólny kraj. Doprowadziło to do krwawej wojny z Serbią, która zakończyła się dopiero w 1995 roku. Choć dziś wciąż można natrafić na niewyleczone rany po latach wojen, to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się Chorwacja jest bardziej otwarta i przyjazna dla turystów niż kiedykolwiek w swojej historii.

 

Kraj ten wiele zawdzięcza swojemu położeniu. Ma wręcz stworzony do turystyki klimat, a regiony nadmorskie są jednymi z najbardziej słonecznych w całej Europie. To raj dla plażowiczów, żeglarzy i miłośników nurkowania. Wystarczy wspomnieć, że Chorwacja posiada wspaniałą, liczącą ponad 5 800 km linię brzegową, z czego 4 000 przypada na wyspy i klify. Do Chorwacji należy 1185 wysp, z czego zaledwie około 50 jest zamieszkanych - największa z wysp, Krk posiada powierzchnię zbliżoną do Warszawy. Dobrej infrastrukturze turystycznej, niewygórowanym cenom, nowoczesnym portom lotniczym i przede wszystkim bogatej ofercie tanich lotów, Chorwacja zawdzięcza status jednego z najchętniej odwiedzanych przez Polaków miejsc.

Chorwacja zadziwia każdego turystę pięknem przyrody oraz licznymi zabytkami, pozostawionymi tutaj przez wiele kultur władających tymi terenami na przestrzeni lat. Dzięki niezwykle przyjaznemu klimatowi i równie przyjaznym mieszkańcom, Chorwacja odzyskała swoją mocną pozycję na turystycznej mapie świata. 

Zobacz promocje na tanie loty z Warszawy do Splitu. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety ze Splitu do Warszawy.

Jeżeli planujesz podróż do Chorwacji, prawdopodobnie zainteresują Cię tanie loty z Warszawy do Splitu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dortmundu, Okazje na loty z Wrocławia, Okazje na loty do Hiszpanii, Okazje na loty na weekend z Wrocławia, Wycieczki na wyspy włoskie, połączenia z Singapuru do Hongkongu, połączenia z Warszawy do Rzymu, wyszukiwarka lotów, odszkodowanie za opóźniony lot, na Cypr.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ładowarki, Poduszki/zagłówki podróżne, Bez kategorii, Torby dla dzieci i Walizki dla dzieci.