przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Lotnisko w Liverpoolu

Lotnisko-liverpool
Widok na lotnisko w Liverpoolu z okien samolotu
Fot. ijob

(kod IATA: LPL, kod ICAO: EGGP)

Lotnisko w Liverpoolu, położone 12 km (7 mil) na południowy wschód od centrum miasta, w dzielnicy Speke, od której wzieło swoją pierwotną nazwę – Speke Airport. Podczas II wojny światowej znane jako RAF Speke. W 2000 port został przemianowany na Liverpool John Lennon Airport w dwudziestą rocznicę morderstwa członka liverpoolskiej grupy rockowej The Beatles. Na dachu hali dworca wymalowane jest motto lotniska (cytat z utworu Lennona "Imagine"): "Above us, only sky" (Nad nami, tylko niebo). Obsługuje głównie tanie linie lotnicze i ruch czarterowy.

 

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać na pod numerem telefonu +44 871 521 8484, informacja na temat przylotów i odlotów: +44 906 108 8484.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. W hali przylotów znajdują się biura firm National (tel. 0151 486 8303), Europcar (http://www.europcar.co.uk), Hertz (tel. 08705 99 66 99), Avis (tel. 0844 581 0147)i Enterprise (tel. 0870 350 3000).

W pobliżu lotniska znajdują się zarówno parkingi krótko- i długo terminowe. Rezerwacja telefoniczna i informacja dostępne są pod numerem telefonu: +44 870 733 0511. Rezerwacji można dokonać także na stronie: https://kiosk4.ts.com/k?liverpoolairport&Parking

Komunikacja

System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są taksówki, autobusy i pociągi.

Postój taksówek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu. Podróż do Liverpoolu zabiera około 20 minut. Płatności za przejazd taksówką można dokonywać zarówno gotówką, jak i kartą kredytową.

Przystanek autobusowy znajduje się przed terminalem. Więcej informacji na temat publicznego transportu znajduje się na stronie: www.traveline.org.uk lub pod numerem telefonu: 0871 200 22 33. Pomiędzy lotniskiem a centrum Liverpoolu kursuje autobus linii 500 (Airlink 500 : John Lennon Airport - Liverpool City Centra), a do centrum Manchester dojeżdża autobus linii numer 700 (Airlink 700 : John Lennon Airport - Manchester City Centre).

Pomiędzy lotniskiem a lokalnymi stacjami kolejowymi kursuje wiele niedrogich autobusów. Stacje kolejowe w pobliżu lotniska to: Liverpool South Parkway, Liverpool Lime Street i Liverpool Hunts Cross.

Liverpool

liverpool
Liverpool od strony rzeki
Fot. SXC

Ponad półmilionowy, położony na zachodnim wybrzeżu północnej Anglii Liverpool to przede wszystkim miasto Beatlesów. Świadczy o tym choćby nazwa międzynarodowego portu lotniczego imienia Johna Lennona oraz żółta łódź podwodna, stojąca tuż przed jego budynkiem. To właśnie tu urodzili się członkowie najpopularniejszej grupy rockowej wszechczasów. Co roku w Liverpoolu, w ostatnim tygodniu sierpnia odbywa się wielki festiwal poświęcony Beatlesom.

Wielka Brytania

anglia
Big Ben w Londynie
Fot. sxc.hu

Anglia ma wiele twarzy. To kraj tradycji, monarchii, herbatki o piątej po południu, londyńskiego metra oraz wyjątkowej pogody. To ostoja europejskiego konserwatyzmu i źródło awangardowych trendów. Anglia jest ponadto krainą dobrobytu oraz kultywowania tradycji, prezentując jednocześnie niesamowitą mieszankę kulturową. To w końcu mekka polskiej emigracji zarobkowej. Co więcej, Anglii zawdzięczamy Szekspira oraz Davida Beckhama, Beatlesów i Sex Pistols, rozsławienie piłki nożnej, regat wioślarskich i królewskiego polo. Wszystkim przybywającym do Anglii turystom wyspa ofiarowuje całe bogactwo doznań oraz niezapomnianych wrażeń. Każdy tu znajdzie coś dla siebie: pulsujące nieustającym życiem metropolie, prehistoryczne zabytki i bezkresne, smagane wiatrem i deszczem krajobrazy.

Anglia to wreszcie przede wszystkim Londyn – nieustannie rozwijający się ośrodek, drugie co do wielkości miasto Europy i obowiązkowy punkt zwiedzania każdego turysty. Londyn to serce Zjednoczonego Królestwa - miejsce, gdzie tworzy się współczesna historia kraju, polityka. To także ogromne centrum finansowe. W tym właśnie miejscu warto zacząć zwiedzanie wysp.

 

Zmieniając kierunek, warto przemieścić się do wnętrza południowo-wschodniej Anglii, wzdłuż przepięknej linii brzegowej, aż do diecezji Canterbury (miejsce męczeńskiej śmierci Tomasza Becketa). Rolnicze zaplecze oraz bliskość stolicy sprawiły, że jest to najbogatsza część kraju. W południowo-zachodniej Anglii z kolei znajdziemy urwiste wrzosowiska Devona i skaliste wybrzeże Kornwalii.

Główną miejską atrakcją zachodniej Anglii jest drugie co wielkości miasto w kraju – Bristol – ośrodek portowy, stolica regionu South-West, w którym odbywają się widowiskowe pokazy balonów. Nie można też ominąć rzymskich łaźni Bath i katedry w Exeter. W centrum kraju podstawową atrakcją turystyczną są jedne z najstarszych miast uniwersyteckich, Oxford i Cambridge, a także miasto Shakespeare'a - Stratford nad rzeką Avon. Równie atrakcyjne dla podróżnika może być, często omijane, położone w malowniczej równinie hrabstwa East England Norwich.

Na północy Anglii królują duże miasta przemysłowe: Liverpool, Newcastle oraz Manchester. Słyną przede wszystkim ze swoich ekip sportowych i ekscytującego życia nocnego. Położone niedaleko York i Durham mają wspaniałe historyczne skarby, ale ten rejon znany jest przede wszystkim ze swojego unikalnego krajobrazu. Wyżyny Lake District i doliny Yorkshire'u są prawdziwym magnesem (zasłużenie) na turystów.

Jadąc do Anglii, należy pamiętać o historycznej wadze niemal każdego miejsca, w którym postawimy stopy.

Kiedy lecieć?

Planując wyjazd do Anglii, warto zastanowić się, jaki rodzaj wypoczynku nam odpowiada. W zależności od pory roku mamy okację trafić na różne okazje tanich lotów do Londynu. Anglia ma bardzo zróżnicowany i nieprzewidywalny klimat. Nie sposób zgadnąć, w jakim miesiącu pogoda w Anglii będzie najlepsza. Angielskie lato rzadko bywa upalne, a zima mroźna, niewielkie są też różnice klimatyczne między poszczególnymi regionami. Przeciętna temperatura latem w głębi lądu jest praktycznie taka sama jak na plażach południowego zachodu i o 1, 2 stopnie wyższa niż na północy. Jedno jest natomiast pewne: jadąc do Anglii warto zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę i parasol, bez względu na porę roku. Szczególnie, jeśli chcemy odwiedzić Londyn i okolice kojarzone od lat z deszczem oraz ze sławną londyńską mgłą (z uwagi na ogrom metropolii i zmieniające się warunki klimatyczne występuje ona coraz rzadziej).

Główny sezon turystyczny w Anglii obejmuje przede wszystkim okresy wakacyjne. Wtedy też pojawia się najwięcej promocji na tanie bilety lotnicze. Podczas miesięcy letnich oblężenie przeżywają rejony północne, szczególnie Lake District oraz wybrzeże atlantyckie – pełne palm, romantycznych promenad i nadmorskich kurortów stanowiących centra rozrywki i sportu. Latem odbywają się również znane na całym świecie imprezy sportowe i towarzyskie: Royal Ascot Racecourse - jedne z najbardziej znanych i prestiżowych wyścigów konnych, regaty po Tamizie Henley Royal Regatta, Chelsea Flower Show (jedna z najbarwniejszych i najpiękniejszych wystaw poświęconych sztuce pielęgnacji kwiatów i uprawie ogrodów), czy wyścig wioślarski pomiędzy uniwersytetami Oxford i Cambridge.

Ale w miastach sezon to także tradycyjnie okresy świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku czy Wielkanocy. Najlepiej podróżować do Anglii w kwietniu, maju, wrześniu i październiku, dlatego że w tym miesiącach na ogół są tanie loty, najłatwiej o miejsce w hotelach czy pensjonatach i zdecydowanie mniej jest turystów.

 • 24 czerwca 2015, 09:50Promocje Liverpool z Warszawy w październiku za 93 zł! Liverpool to piękne miasto pod względem historycznym i kulturowym. Kojarzą to miejsce fani piłki nożnej i zespołu The Beatles.  Liczne muzea, galerie i restauracje zapewnią rozrywkę nawet najbardziej wybrednym. Zapraszamy… Czytaj całość
 • 2 czerwca 2015, 07:45Promocje Liverpool z Warszawy za 128 zł Dziś propozycja spędzenia przedłużonego weekendu w Liverpoolu. To tutaj znajdziecie liczne muzea, galerie i restauracje a to tylko niektóre z rozrywek jakie daje to wyspiarskie miasto. Tu także odnajdą się… Czytaj całość
 • 11 maja 2015, 18:33Promocje Liverpool z Warszawy za 108 zł w październiku Liverpool - tu na pewno nie będziecie się nudzić. Liczne muzea, galerie i restauracje zapewnią rozrywkę nawet najbardziej wybrednym. Znajdą tu coś dla siebie również miłośnicy architektury. Zabytkowe budowle mieszają… Czytaj całość
 • 2 maja 2015, 19:23Promocje Liverpool z Warszawy za 93 zł we wrześniu! Liverpool - miasto kontrastów. Tu zabytkowe budowle przeplatają się z nowoczesnymi, szklanymi wieżowcami. Nie możecie również zapomnieć, że to miasto rodzinne kultowego zespołu The Beatles. Podczas pobytu w Liverpoolu warto… Czytaj całość
 • 27 marca 2015, 22:53Promocje Liverpool z Warszawy za 128 PLN! Liverpool - piękne miasto o niewątpliwych walorach historycznych, kulturalnych i naukowych. Łączy w sobie typowy angielski klimat z romantyczną naturą nadmorskiej miejscowości. Przez jednych kojarzony z drużyną piłkarską, przez innych… Czytaj całość
 • 31 maja 2016, 04:51Promocje Liverpool na weekend za 93 zł! Zapraszamy do Liverpoolu na ostatni wrześniowy weekend. Bezpośrednie loty z Gdańska kosztują wówczas 93 zł! Aby poznać cały Liverpool, dwa dni mogą stanowić nie lada wyzwanie. Miłośnicy sztuki zachwycą się zapewne monumentalnymi budowlami… Czytaj całość

Zobacz promocje na tanie loty z Warszawy do Liverpoolu. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Liverpoolu do Warszawy.

Jeżeli planujesz podróż do Wielkiej Brytanii, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Wrocławia do Liverpoolu, bilety lotnicze Okęcie Sheffield lub tanie loty z Warszawy do Glasgow.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Londynu i z Warszawy do Prestwick.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Moskwy, Okazje na loty w marcu, Okazje na loty w lipcu, Okazje na loty na Boże Ciało, Pakiety z Wrocławia, połączenia z Warszawy do Paryża, tanie bilety z Warszawy do Liverpoolu, tanie loty krajowe, wyszukiwarka tanich lotów, Loty na Wielkanoc.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Dla Dzieci, Gry, zabawki, Kosmetyczki dla dzieci, Torby dla dzieci i Plecaki na laptopa.