przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Johannesburg

Johannesburg
Zachód słońca w Johannesburgu
Fot. sxc.hu

Trzecie co do wielkości miasto w Afryce, stolica najlepiej rozwiniętej w kraju prowincji Gauteng w Republice Południowej Afryki i największe miasto w tym kraju. Jego zaludnienie, razem z otaczającymi satelitami, szacuje się nawet na 8 mln. Miasto położone jest na wysokości ok. 1750 m n. p. m., zaledwie 50 km od Pretorii, stolicy kraju. Miasto nazywane jest również w skrócie Joburg, Jewburg czyli "miasto Żydów", a także eGoli - "miejsce złota".

Historia

Johannesburg został założony 1 października 1886 roku, jest więc jednym z najmłodszych miast na świecie. Nazwę nadali mu Christian Johannes Joubert i Johann Rissik, dwaj geologowie prowadzący tutaj badania nad złożami złota. Rozwój miasta przypada na przełom XIX i XX wieku. Początkowo spowodowany był przez ogólnoświatową gorączkę złota, która miała tutaj wspaniałą pożywkę w postaci ogromnych żył tego kruszcu przeplatających lokalne skały. Namioty poszukiwaczy przekształciły się po jakimś czasie w metalowe baraki, następnie pojawiły się bloki mieszkalne z cegły, by w końcu miasto mogło osiągnąć poziom ogólnoświatowej metropolii z drapaczami chmur, do których zalicza się najwyższy budynek kontynentu, liczący 50 pięter Carlton Centre.

Gospodarka

W Johannesburgu zlokalizowane są zakłady przemysłowe należące przede wszystkim do branż: chemicznej, wydobywczej, metalurgicznej, włókienniczej, drzewnej, spożywczej, skórzanej, tytoniowej, szklarskiej, a także maszynowej. Jest to jedno z największych eksploatowanych złóż diamentów w RPA i miejsce zlokalizowania licznych szlifierni tych szlachetnych kamieni. Ponadto w samym Johannesburgu oraz jego okolicach znajdują się ogromne pokłady złota - 40% światowego wydobycia pochodzi właśnie stąd, dlatego miasto jest bardzo zamożne. Od końcówki lat 90. w Johannesburgu ma swoją siedzibę Giełda Papierów Wartościowych.

Metropolia jest ważnym węzłem komunikacyjnym, zarówno kolejowym, jak i drogowym, a w jej obrębie znajdują się także dwa lotniska - obsługujące ruch międzynarodowy Jan Smuts International Airport oraz krajowe Rand Airport.

Republika Południowej Afryki

RPA
Niesamowita przyroda RPA
Fot. sxc.hu

Jest to najbogatsze państwo na kontynencie afrykańskim, głównie ze względu na istniejące tu ogromne złoża diamentów i złota. Naturalną tego konsekwencją jest dominująca pozycja kraju na kontynencie w dziedzinie finansów, rozwoju, budownictwa, handlu i kultury.

Historia

Tereny obecnej Republiki Południowej Afryki są jednym z najdawniej zamieszkanych obszarów na ziemi - już w czasach prehistorycznych żyli tu przodkowie Homo sapiens. Miejsce to znane było od wieków również żeglarzom, wiodła tędy najkrótsza droga morska do mocarstw Wschodu. Kraniec Afryki stał się szybko łakomym kąskiem dla kolonizatorów. Jako pierwsi dotarli tutaj przedstawiciele Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, zaczynając swój podbój już w 1652 roku, następnie w II poł. XVIII wieku pojawili się Brytyjczycy.

Republika w dzisiejszym kształcie powstała z połączenia dwóch istniejących tu pierwotnie państewek, Transwalu i Oranii, z Brytyjską Kolonią Przylądkową. Od 1910 roku było to dominium brytyjskie pod nazwą Związek Południowej Afryki, który następnie przekształcony został w podzieloną rasowo republikę, rządzoną twardą ręką przez białą mniejszość. Sytuacja zmieniła się dopiero na początku lat 90., gdy do władzy doszedł Afrykański Kongres Narodowy z Nelsonem Mandelą na czele - apartheid został obalony.

Turystyka

RPA jest w stanie zaoferować europejskiemu turyście właściwe każdą z form spędzania wolnego czasu, do jakich przywykł on w swoim kraju, uatrakcyjniając ją typowo afrykańską przyrodą i mentalnością, widocznymi tutaj na każdym kroku.

Jest to kraj wielu języków, kultur i ogromnej różnorodności. Świadczyć o tym mogą chociażby ilość języków urzędowych, których jest aż 11,a także jedyny na świecie wielojęzyczny hymn, gdzie w jednej pieśni używa się aż czterech najliczniej reprezentowanych języków, nie tylko dialektów. W RPA czarnoskórzy obywatele żyją razem z białymi potomkami kolonizatorów i kolorową mniejszością przywiezioną tutaj przed wiekami jako niewolnicy.

Republika Południowej Afryki jest krajem, w którym znajdą coś dla siebie zarówno górscy piechurzy, jak i amatorzy plażowania. Atrakcje zapewnia specyficzne ukształtowanie tego kraju, gdzie linia brzegowa ma ponad 2500 km, a potężne bloki skalne wyłaniają się wprost z oceanicznych fal. Klimat RPA przechodzi od podzwrotnikowego, przez zwrotnikowy, aż po pustynny i zależy od konkretnego regionu, w którym się znajdujemy. Wytrawny globtroter może zasmakować tutaj "dzikiej" Afryki z jej sawannami pełnymi egzotycznych zwierząt, takich jak: lwy, lamparty, gepardy, bawoły, gazele, zebry, słonie, strusie i pawiany.

Warszawa

warszawa
Pałac Kultury i Nauki
Fot.  SXC

Warszawa - stolica Polski, miasto, które warto zobaczyć, oferujące wiele ciekawych atrakcji, posiadające niewątpliwie atmosferę miasta stołecznego. Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu.

Miasto pełne kontrastów, gdzie budowle historyczne sąsiadują z nowoczesną architekturą, gdzie po wojennych zniszczeniach zabytkowe pałace, kościoły, gmachy i zespoły architektoniczne zrekonstruowano bardzo wiernie, gdzie zabudowa wielkomiejska graniczy z dużą ilością otwartej przestrzeni skwerów, parków i ogrodów miejskich.

Warszawa jest miastem niezwykłym, frapuje przyjezdnych historią i klimatem, ciekawi swoją odmiennością. Tu przenikają się wpływy kultury zachodniej i wschodniej Europy. Warszawskie zabytki i pamiątki z przeszłości zostały docenione przez UNESCO, dzięki czemu warszawska Starówka została uhonorowana wpisem na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego.

 • 22 września 2015, 05:07Promocje Johannesburg (RPA) z Warszawy za 1737 zł! Zapraszamy na wysokość około 1765 m n.p.m., do największego miasta RPA - Johannesburga wielkością dorównującego Los Angeles. W skrócie nazywany Jozi, od lokalnego "Jozi Maboneng" znaczącego "miasto świateł". Johannesburg jest… Czytaj całość
 • 22 września 2015, 05:07Promocje Johannesburg (RPA) z Warszawy za 1737 zł! Zapraszamy na wysokość około 1765 m n.p.m., do największego miasta RPA - Johannesburga wielkością dorównującego Los Angeles. W skrócie nazywany Jozi, od lokalnego "Jozi Maboneng" znaczącego "miasto świateł". Johannesburg jest… Czytaj całość
 • 23 sierpnia 2015, 20:30Promocje Johannesburg (RPA) z Poznania za 1750 zł! Zapraszamy na wysokość około 1765 m n.p.m., do największego miasta RPA - Johannesburga wielkością dorównującego Los Angeles. W skrócie nazywany Jozi, od lokalnego "Jozi Maboneng" znaczącego "miasto świateł". Johannesburg jest… Czytaj całość

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Warszawy do Johannesburga. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Johannesburga do Warszawy.

Jeżeli planujesz podróż do RPA, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Johannesburga do Kapsztadu, bilety lotnicze z Warszawy do Kapsztadu lub tanie loty z Kapsztadu do Durbanu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Lizbony, Okazje na loty na jeden dzień, Okazje na loty w lipcu, Okazje na loty Wizz Air, Okazje na loty Ryanair do 200 zł, loty z Warszawy do Lizbony, bilety lotnicze z Warszawy Modlin do Johannesburga, wyszukiwarka lotów, odszkodowanie za odwołany lot, Lot z Berlina do Johannesburga 02 29 Kwietnia.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Pokrowce na walizki, Pozostałe, Walizki dla dzieci, Plecaki dla dzieci i Przewodniki, mapy, książki.