przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Lotnisko Oslo Rygge

(kod IATA: RYG, kod ICAO: ENRY)

Moss Airport Rygge - tak brzmi pełna nazwa lotniska, zostało otwarte 8 października 2007 roku. Przejęło ruch lotniczy tzw. tanich linii lotniczych (m.in. Norwegian). Położone jest około 66 km od centrum Oslo oraz o 13 km od Moss. Dzięki nowemu budynkowi terminala, infrastrukturze i nowej drodze startowej, lotnisko jest tak zorganizowane, aby oferować szerokie spektrum przelotów krajowych i międzynarodowych, międzynarodowych a także by obsługiwać ruch czarterowy.

Do dyspozycji pasażerów jest jeden terminal, który oferuje wiele usług i udogodnień w tym restauracje, kawiarnie, bankomaty, bary, sklepy i centrum informacji.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: + 47 69 23 00 00 lub e-mail: post@ryg.no.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Biura wypożyczalni samochodów znajdują soe w hali przylotów. Do dyspozycji pasażerów są:

 • Avis, tel. +47 95 01 2100
 • Budget, tel. +47 41 50 9600
 • Europcar, tel. +47 800 41 400
 • Hertz, tel. +47 69 23 56 40

Port Lotniczy Rygge oferuje pasażerom 2500 miejsc parkingowych. Cennik dostępny jest na stronie: parking. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji. Do dyspozycji pasażerów są następujące parkingi:

 • P1 – parking krótkoterminowy – maksymalny czas postoju 30 minut
 • P3 – parking krótkoterminowy – maksymalny czas postoju 3 dni
 • P10 – garaż – parking krótkoterminowy – maksymalny czas postoju 3 dni
 • P11 – garaż – parking długoterminowy
 • P12 – zewnętrzny parking długoterminowy

Komunikacja

System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, linie autobusowe i kolejowe. Terminal lotniska znajduje się tuż przy autostradzie E6 między Oslo i Gothemburg.

TAKSÓWKI

Postoje taksówek są usytuowane przy terminalu.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Istnieje kilka połączeń autobusowych z lotniska Rygge. Przystanek autobusowy znajduje się przed wejściem do budynku terminala.

 • linia Rygge-Ekspressen łączy lotnisko z dworcem autobusowym w Oslo, kursy dopasowane są do lotów linii Norwegian i odbywają się około 30 minut po przylocie, oraz 2 godz. 50 minut przed planowanym odlotem; w przypadku zmian godzin lotu kurs zostanie także przełożony; więcej informacji można uzyskać na stronie przewoźnika www.rygge-ekspressen.no.

 • Linia TIMEkspressen kursuje pomiędzy lotniskiem a centrum Oslo co ok. godzinę, od wczesnych godzin rannych do późnych wieczornych; więcej informacji oraz szczegółowy rozkład jazdy pobrać można ze strony przewoźnika: www.timekspressen.no.

TRANSPORT KOLEJOWY

Linie kolejowe NSB oferują częste połączenia z Rygge do dworca centralnego w Oslo, do Moss, Sarpsborg i Halden Z Halden i z Olso pociągi kursują, co godzinę. Dworzec kolejowy Rygge znajduje się zaledwie 4 km od terminalu. Bezpłatne autobusy dowożą pasażerów z lotniska na stację. Więcej informacji na temat cen i rozkładu jazdy – www.nsb.no.

Oslo

oslo
Oslo
Fot. SXC

Położone w południowej części kraju, bezpośrednio nad fiordem Oslo jest największym miastem i stolicą w Norwegii. Miasto liczy prawie 600 tysięcy mieszkańców, a obszar wraz z otaczającymi je gminami podmiejskimi (tzw. Wielkie Oslo) nieco ponad 1 milion. Dziś Oslo jest największym, obok Bergen, ośrodkiem kulturalnym i przemysłowym Norwegii, w porównaniu do innych stolic europejskich charakteryzuje się jednak uroczą małomiasteczkową atmosferą i bliskością dzikiej przyrody.

Historia

Ponad tysiącletnie Oslo zmieniało się na przestrzeni dziejów. To pierwotnie staronordycka osada, została stolicą Norwegii już na początku XIV w. kiedy król Hĺkon V ukończył budowę fortecy Akershus (1319) i osiadł tu na stałe. Przez następne cztery stulecia Norwegia była uzależniona od Danii, a Oslo znacznie straciło na znaczeniu - stało się prowincjonalnym miastem, potężnego wówczas, duńskiego królestwa. Rozwój Oslo hamowały też liczne kataklizmy, choćby przerażająca epidemia dżumy, która wybuchła w 1384 r. czy potężnym pożar, który w roku 1624, praktycznie zmiótł stare Oslo z powierzchni ziemi. Choć dzięki temu miasto zostało odbudowane i ochrzczone na nowo – powstała renesansowa Christiania. Dopiero XIX wiek przyniósł rozkwit. Wtedy też powstały najsłynniejsze zabytki miasta - zamek królewski, budynki uniwersytetu, parlamentu, teatru narodowego i giełdy. W mieście kwitło życie kulturalne, tworzyli tu tacy artyści jak Knut Hamsun, Henryk Ibsen czy Edward Munch.

Historia miasta jest nadal wpisana w jego dzisiejszy wizerunek – miasta pełnego doskonale odrestaurowanych zabytków i garściami czerpiącymi z bogatej kultury kraju. Oslo wyznacza współczesne trendy Norwegii, udanie łącząc nowoczesność z zamiłowaniem i szacunkiem do natury. W bezpośrednim sąsiedztwie stolicy, a w niektórych przypadkach nawet w jej granicach, rozciągają się liczne parki krajobrazowe, rezerwaty naturalne, tereny wspinaczkowe i narciarskie.

Norwegia

norwegia
Flaga Norwegii
Fot. SXC

Norwegia to kraj dzikiej i nieokiełznanej przyrody. To państwo dwóch pór roku i zorzy polarnej, miejsce, gdzie góry i morze łączą się w przepięknej symbiozie zapierających dech w piersiach krajobrazów. Górzyste regiony obfitują w szerokie płaskowyże i wspaniałe szczyty, a uformowane w okresie lodowcowym fiordy są unikalnym zjawiskiem w skali globu.

Natura w Norwegii tworzy arcydzieła, którym żaden turysta nie może się oprzeć. Bez względu na to, czy są to rozległe lasy wschodniej Norwegii i Trondelag, czy wbrew pozorom ciepłe, ogrzewane przez Gulf Stream południowe plaże – każdy z tych widoków jest niezapomniany.

Ciekawostki

 • Festiwale
  Festiwal w Bergen, Festiwal Północnej Norwegii, Festiwal Jazzowy w Molde,
 • Święta
  17 maja - Dzień Konstytucji
 • Sport
  turystyka górska, narciarstwo, kolarstwo górskie
 • Kuchnia
  fårikål, lukket valnøtt, geitost
 • Sławni ludzie
  Edvard Munch - malarz, Roald Amundsen - odkrywca i polarnik , Henrik Ibsen - dramaturg, Jostein Gaarder - pisarz
 • Naj...
  Jostedalsbreen - największy lodowiec Europy

Norwegia jest też krajem niekończących się rzek i potężnych wodospadów, znanych nie tylko wszystkim podróżnikom. Liczba tych cudów natury idzie w setki - tu znajduje się dziewięć z dwudziestu najwyższych wodospadów. Wśród nich króluje Mardalsfossen, który spada kaskadami o łącznej długości ponad sześciuset metrów do jeziora Eikedalsvatnet. Choć widok ten można podziwiać wyłącznie latem.

W pozostałych porach roku woda kierowana jest do jednej z wielu elektrowni wodnych w kraju. I mimo że takie działanie budzi kontrowersje, nie jest to wyjątkiem w Norwegii. Dzięki tego typu ingerencjom w naturę energia elektryczna w Norwegii prawie w całości pochodzi z turbin napędzanych wodą.

Wielkie pokłady ropy i gazu, którym państwo zawdzięcza swoją pozycję (to jeden z najbogatszych krajów świata), są niemal w całości eksportowane – ich eksploatacja nie ma wpływu na dziewiczą, norweską przyrodę.

 

Historia

Norwegowie to potomkowie Wikingów. Ich era rozpoczęła się w 793 r. atakiem na klasztor w Lindisfarne. Od tego czasu skandynawscy najeźdźcy budzili postrach na wybrzeżach nie tylko Europy Północno-Zachodniej (Islandia, Irlandia, Grenlandia), a także, jak twierdzi wielu historyków, Ameryki.

Być może to za sprawą wyjątkowych genów Wikingów, Norwegowie tak cenią niezależność. Świadczy o tym fakt, że w dwukrotnie przeprowadzanym referendum w sprawie przystąpienia do Unii Europejskiej, naród ten opowiedział się przeciw członkostwu. Kto wie, może dlatego są to ludzie gościnni i serdeczni. Nawet podczas polarnych nocy nie tracą humoru.

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Warszawy do Oslo. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Oslo do Warszawy.

Jeżeli wybierasz się do Norwegii, być może zainteresują Cię również tanie loty z Katowic do Oslo, bilety lotnicze Poznań Oslo lub tanie loty z Wrocławia do Oslo.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Stavanger i ze Szczecina do Oslo.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Okazje na loty na wyspy greckie, Okazje na loty do Chorwacji, Okazje na loty z Polski za granicę, Okazje na loty z Polski do Australii, loty z Warszawy do Rzymu, krajowe bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów, Lot z Krakowa do Oslo 30 Listopada 04 Grudnia.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Torby biznesowe, Torby dla dzieci, Torby na kółkach, Walizki dla dzieci i Walizki twarde średnie.