przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Lotnisko w Maladze

Lotnisko Malaga (tel. +34 95/2048484) jest położone 8 km na zachód od miasta Malaga. Jest głównym miejscem przylotu dla podróżujących na Costa del Sol Obok lotniska przebiega A7 – główna droga wybrzeża, którą można dotrzeć do Torremolinos, Benalmadena, Fuengirola, Marbelli, Gibraltaru, Nerji i Grenady.

Informacja

Na lotnisku znajduje się punkt informacji lotniczej (tel. 95/2048838; 95/2048804). Biuro informacji turystycznej ma swoją placówkę w sali przylotów. Dla podróżnych przygotowano 9 poczekalni, szeroki wybór barów i restauracji, bankomaty, pocztę, aptekę, punkt informacji internetowej oraz salę wystaw prezentującą prace znanych andaluzyjskich artystów.

Z lotniska do centrum Malagi najlepiej dojechać pociągiem elektrycznym (co 30 min; 7.00–23.45). Spod sali przylotów odjeżdża też miejski autobus nr 19 (co 30 min do północy), który na trasie przejazdu do centrum i portowego Paseo del Parque ma przystanki przy dworcu autobusowym i kolejowym.

Komunikacja

Kilka minut piechotą od centrum znajduje się dworzec autobusowy, tuż obok mieści się dworzec RENFE (trochę na prawo, jeśli stoi się na esplanadzie i patrzy na napis RENFE). Wyruszają stąd wszystkie autobusy.

Jeśli ktoś wybiera się autokarem do Grenady w szczycie sezonu (środek lata), powinien przyjechać przynajmniej godzinę wcześniej, gdyż póżniej może być kłopot z kupnem biletu.

Jednym ze sposobów na szybkie poznanie miasta, w tym mauretańskiego ufortyfikowanego wzgórza Gibralfaro, jest wycieczka autobusem z platformą widokową, organizowana przez Malagatour (tel. 95/2363133, www.citysightseeingspain.com).

Autobusy odjeżdżają co pół godziny (9.15–19.00) spod dworca autobusowego i zatrzymują się na wielu przystankach w centrum miasta, m.in. przy katedrze, na Plaza de la Merced i Alameda.

Hiszpania

Korrida to sport narodowy w Hiszpanii
Fot. SXC

Hiszpania to bardzo zróżnicowany kraj zarówno pod względem kultury, jak i krajobrazu. Myśląc o Hiszpanii, z pewnością najpierw wyobrażamy sobie corridę i flamenco, zatłoczone, słoneczne plaże i niesamowitą architekturę Barcelony bogatą w dzieła Gaudiego. Ale czas w Hiszpanii można spędzić na wiele sposobów. Hiszpania jest jednym z najpiękniejszych krajów Europy – góry i zielone wzgórza na północy, południe przywodzące na myśl atmosferę marokańskich krajobrazów i architektury oraz urzekająco piękne plaże na wybrzeżu. Pejzaż Hiszpanii zmienia się od pokrytych śniegiem pirenejskich szczytów, poprzez zielone łąki Galicji i pomarańczowe gaje Walencji, aż do pustynnej Almerii.

Turystyka jest dziś w Hiszpanii bardzo ważna, gdyż stanowi około 10% dochodu narodowego. Mimo iż większość turystów nadal przybywa do Hiszpanii na słoneczne wybrzeże, to coraz silniej przyciągają ich także inne atuty kraju położonego na Półwyspie Iberyjskim. Hiszpania posiada ogromne bogactwo historyczna i kulturowe – obok jaskiń z prehistorycznymi malowidłami warto odwiedzić pałace Maurów, ruiny średniowiecznych zamkówm, sąsiadujące z rzymskimi budowlami. Architektura Hiszpanii jest bardzo inspirujaca - nad nowoczesnymi miastami górują wieże gotyckich i renesansowych katedr. Zróżnicowanie Hiszpanii jest widoczne także w języku, kulturze, a przede wszystkim kuchni oraz sztuce.

 

Popularne wyobrażenie o Hiszpanii, jako kraju flamenco, corridy, barów tapas i uroczystych procesji Wielkanocnych w najmniejszym stopniu nie oddaje różnorodności tej ziemi. Hiszpania ma cztery oficjalne języki, dwa wielkie miasta o prawie równym znaczeniu oraz krajobraz zróżnicowany bardziej niż w jakimkolwiek innym kraju europejskim. Te właśnie kontrasty czynią z Hiszpanii tak fascynujący cel podróży.

Kiedy warto lecieć?

Najlepszy okres na podróż do Hiszpanii to miesiące od maja do września. W południowych regionach kraju przyjemnie jest również w październiku i kwietniu. W okresach tych można liczyć na ładną i ciepłą pogodę. Trzeba się jednak liczyć z możliwością dotkliwych upałów. Szczyt sezonu turystycznego w Hiszpanii przypada na sierpień. Wtedy to regiony nadmorskie przeżywają istne oblężenie. Z kolei podróżowanie tuż przed lub po sezonie ma swoje zalety, głównie w postaci znacznie niższych cen.

Zobacz promocje na tanie loty z Warszawy do Malagi. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Malagi do Warszawy.

Jeżeli planujesz podróż do Hiszpanii, powinny Cię również zainteresować tanie loty z Warszawy do Walencji, bilety lotnicze Okęcie Madryt lub tanie loty z Warszawy do Malagi.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Barcelony.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dortmundu, Okazje na loty w grudniu, Okazje na loty na Boże Narodzenie, Pakiety z Warszawy, Pakiety na majówkę, loty z Bydgoszczy do Londynu, bilety lotnicze Okęcie Rzym, tanie bilety lotnicze, krajowe bilety lotnicze, na Jeden Dzien.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyki, akcesoria, Bez kategorii, Kosmetyczki dla dzieci, Łóżeczka turystyczne i Plecaki biznesowe.