przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Goteborg

gotenberg
Göteborg
Fot. sxc.hu

Göteborg to druga co do wielkości miejscowość Szwecji. Miasto położone jest w południowo-zachodniej części kraju, na wybrzeżu, w pobliżu ujścia rzeki Gota. Założone z inicjatywy Gustawa II Adolfa w XVII wieku, swój rozwój zawdzięcza bardzo korzystnej lokalizacji, która pozwalała na usamodzielnienie się szwedzkiego handlu. Do dziś port w Göteborgu ma ogromne znaczenie dla kraju - jest największym w całej Skandynawii, obsługuje ponad 11 tys. statków rocznie. Z Göteborga łatwo dotrzeć drogą morską do Sztokholmu, Kopenhagi i Oslo.

W XIX wieku Göteborg przekształca się w miasto przemysłowe. Do dzisiejszego dnia zresztą pozostaje ważnym ośrodkiem przemysłowym kraju – tu znajduje się na przykład siedziba koncernu Volvo AB. Göteborg jest także ogromnym ośrodkiem uniwersyteckim. Na założonym w 1829 roku Uniwersytecie Technologicznym Chalmers i Uniwersytecie w Göteborgu, który rozpoczął działalność w 1891 roku, kształci się ponad 60 tys. studentów. Stąd bogate życie studenckie to ważny atrybut współczesnego Göteborga. W dzielnicach Avenyn czy Linnéstan można przyjemnie spędzić czas w wielu pubach, barach czy klubach nocnych. Tu życie tętni z największą intensywnością.

Miasto, zniszczone na przestrzeni lat przez pięć ogromnych pożarów, obecny kształt ze swoimi szerokimi alejami, parkami i imponującymi budowlami przybrało pod koniec XIX wieku - do dziś zachowało się niewiele z dawniejszej zabudowy. Obecnie miejscowość przyciąga turystów licznymi bulwarami, kawiarniami i restauracjami, jest też ciekawym środkiem kulturalnym i centrum sportowym Szwecji.

Szwecja

szwecja
Korona - jeden z symboli Szwecji
Fot. Sxc.hu

Szwecja to kraj swobody - zarówno pod względem nieokiełznanej przez człowieka przyrody, ogromnych przestrzeni, a także obyczajowości mieszkańców. Wydaje się, że otwartość i brak skrępowania Szwedzi mają w genach - zwraca na to uwagę każdy turysta. Mieszkańcy wolność manifestują w obecnych na każdym kroku saunach, na przepięknych plażach liczącego ponad 32 tys. km wybrzeża, a nawet w tym, że w szwedzkich domach brakuje zasłon.

W dużych, pięknych miastach jak Sztokholm, paryskim w charakterze Göteborgu, gwarnym Malmö z przeprawą tunelowo-mostową Öresund, łączącą Skandynawię z Europą Środkową, czy uniwersyteckim Lund o ponadtysiącletniej historii i olbrzymiej katedrze, tętni bujne życie – kulturalne i nocne. Nie brak tu rozrywek dla każdego. Małe, prowincjonalne miejscowości na północy kraju zachwycają natomiast harmonią, spokojem i powolnie upływającą codziennością.

Szwecja, mimo że to duży, bogaty, uprzemysłowiony i szybko rozwijający się kraj, daje wyjątkowe warunki do odpoczynku i umożliwia niesamowity kontakt z naturą. Jeśli chcemy zupełnie wyłączyć się z nurtu pędzącej cywilizacji, wystarczy udać się na jedną z wysp archipelagu Göteborga, Sztokholmu czy Karlskrony - królestw wziętej pod ochronę przyrody, spokoju i niezapomnianych krajobrazów. Można także popłynąć promem na Olandię, słynącą z wiatraków młyńskich, plaż i gorącego słońca, czy Gotlandię (na której niegdyś mieszkał Ingmar Bergman) z jej niezwykłymi wytworami skalnymi i średniowiecznym, pełnym zabytków Visby. Prawdziwym globtroterom mocnych wrażeń dostarczy dopiero północna Szwecja, gdzie żyją jedyni chyba „Indianie Europy”, hodowcy reniferów - Lapończycy. Laponia jest sroga i piękna, pełna magii i legend – tu w końcu mieści się oficjalna siedziba Świętego Mikołaja. Mroźna Laponia to chyba ostatnia ogromna dziewicza kraina w Europie.

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Warszawy do Goteborga. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Goteborga do Warszawy.

Jeżeli wybierasz się do Szwecji, być może zainteresują Cię również tanie loty z Londynu do Nykoping, bilety lotnicze Goteborg lub tanie loty z Katowic do Nykoping.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Aten, Okazje na loty na południe, Okazje na loty na Cypr, Okazje na loty w styczniu, Okazje na loty z Polski na południe, bilety lotnicze Birmingham Bydgoszcz, tanie bilety z Warszawy do Rzymu, tanie bilety lotnicze, odszkodowanie za opóźniony lot, Loty Ryanair.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Plecaki na kółkach, Przewodniki, mapy, książki, Torby na kółkach, Walizki twarde i Walizki twarde średnie.