przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Lotnisko w Bristolu

Lotnisko-bristol
Panorama lotniska w Bristolu
Fot. joevare

kod IATA: BRS, kod ICAO: EGGD)

Międzynarodowe lotnisko położone niecałe 13 km na południe od Bristolu przy drodze A38. W pobliżu lotniska znajdują się rownież Autostrady M4 i M5.

Na terenie lotniska znajduje się wiele przydatnych punktów o charakterze handlowo-usługowym:

 
 • kantor wymiany walut Travelex Bureau de Change jest w hali odbioru bagaży.
 • bankomaty
 • Wireles LAN i dostęp do internetu
 • ładowarki do telefonów komórkowych
 • salon gier Game Grid
 • sklepy przed kontrolą bezpieczeństwa: WH Smith, Flying Visit convenience store, Travelex Bureau de Change
 • sklepy po kontroli bezpieczeństwa: Nuance Tax and Duty free shop – sklep wolnocłowy, Superdrug, WH Smith Books , WH Smith, Fashion Gallery, Street, Surf and Sand, Claire’s Accessories, Travelex Bureau de Change
 • restauracje przed kontrolą bezpieczeństwa: Subway, Ritazza, Soho Coffee Co.
 • restauracje po kontroli bezpieczeństwa: Starbucks, Ritazza, Dexters Restaurant, Burger King, Bar Zero 9, Soho Coffee Co., Caviar House i Prunier.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +44 (0) 1275 473403

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów czterech firm zlokalizowanych na terenie terminalu: Avis, Europcar, Hertz i National.

Na lotnisku znajdują się zarówno parkingi dla postojów krótkoterminowych jak i długoterminowych. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Lotnisko położone jest 13 km na południe od Bristolu przy drodze A38. W pobliżu lotniska znajdują się również Autostrady M4 i M5. Transport na lotnisko zapewniają taksówki i autobusy.

TAKSÓWKI

Z usług taxi można korzystać 24 godziny na dobę. Postój mieści się przed terminalem i by się na niego dostać, należy po przylocie podążać za czytelnymi znakami zlokalizowanymi w hali.

Autobus Flyer Express
Fot.Geof Sheppard

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Autobusy Flyer Express odjeżdżają z lotniska co kwadrans, zapewniając szybkie i wygodne połączenie z centrum Bristolu oraz najważniejszymi hotelami zlokalizowanymi w mieście. Autobusy tej linii zatrzymują się również na dworcu kolejowym Bristol Temple Meads oraz autobusowym Bristol Bus Station, skąd dostępne są połączenia do innych miejscowości usytuowanych na terenie Wielkiej Brytanii. Rozkład jazdy autobusu można sprawdzić tutaj. Bilet w jedną stronę kosztuje 6 funtów, w dwie 10 funtów (dane - luty 2011).

Wielka Brytania

anglia
Big Ben w Londynie
Fot. sxc.hu

Anglia ma wiele twarzy. To kraj tradycji, monarchii, herbatki o piątej po południu, londyńskiego metra oraz wyjątkowej pogody. To ostoja europejskiego konserwatyzmu i źródło awangardowych trendów. Anglia jest ponadto krainą dobrobytu oraz kultywowania tradycji, prezentując jednocześnie niesamowitą mieszankę kulturową. To w końcu mekka polskiej emigracji zarobkowej. Co więcej, Anglii zawdzięczamy Szekspira oraz Davida Beckhama, Beatlesów i Sex Pistols, rozsławienie piłki nożnej, regat wioślarskich i królewskiego polo. Wszystkim przybywającym do Anglii turystom wyspa ofiarowuje całe bogactwo doznań oraz niezapomnianych wrażeń. Każdy tu znajdzie coś dla siebie: pulsujące nieustającym życiem metropolie, prehistoryczne zabytki i bezkresne, smagane wiatrem i deszczem krajobrazy.

Anglia to wreszcie przede wszystkim Londyn – nieustannie rozwijający się ośrodek, drugie co do wielkości miasto Europy i obowiązkowy punkt zwiedzania każdego turysty. Londyn to serce Zjednoczonego Królestwa - miejsce, gdzie tworzy się współczesna historia kraju, polityka. To także ogromne centrum finansowe. W tym właśnie miejscu warto zacząć zwiedzanie wysp.

 

Zmieniając kierunek, warto przemieścić się do wnętrza południowo-wschodniej Anglii, wzdłuż przepięknej linii brzegowej, aż do diecezji Canterbury (miejsce męczeńskiej śmierci Tomasza Becketa). Rolnicze zaplecze oraz bliskość stolicy sprawiły, że jest to najbogatsza część kraju. W południowo-zachodniej Anglii z kolei znajdziemy urwiste wrzosowiska Devona i skaliste wybrzeże Kornwalii.

Główną miejską atrakcją zachodniej Anglii jest drugie co wielkości miasto w kraju – Bristol – ośrodek portowy, stolica regionu South-West, w którym odbywają się widowiskowe pokazy balonów. Nie można też ominąć rzymskich łaźni Bath i katedry w Exeter. W centrum kraju podstawową atrakcją turystyczną są jedne z najstarszych miast uniwersyteckich, Oxford i Cambridge, a także miasto Shakespeare'a - Stratford nad rzeką Avon. Równie atrakcyjne dla podróżnika może być, często omijane, położone w malowniczej równinie hrabstwa East England Norwich.

Na północy Anglii królują duże miasta przemysłowe: Liverpool, Newcastle oraz Manchester. Słyną przede wszystkim ze swoich ekip sportowych i ekscytującego życia nocnego. Położone niedaleko York i Durham mają wspaniałe historyczne skarby, ale ten rejon znany jest przede wszystkim ze swojego unikalnego krajobrazu. Wyżyny Lake District i doliny Yorkshire'u są prawdziwym magnesem (zasłużenie) na turystów.

Jadąc do Anglii, należy pamiętać o historycznej wadze niemal każdego miejsca, w którym postawimy stopy.

Kiedy lecieć?

Planując wyjazd do Anglii, warto zastanowić się, jaki rodzaj wypoczynku nam odpowiada. W zależności od pory roku mamy okację trafić na różne okazje tanich lotów do Londynu. Anglia ma bardzo zróżnicowany i nieprzewidywalny klimat. Nie sposób zgadnąć, w jakim miesiącu pogoda w Anglii będzie najlepsza. Angielskie lato rzadko bywa upalne, a zima mroźna, niewielkie są też różnice klimatyczne między poszczególnymi regionami. Przeciętna temperatura latem w głębi lądu jest praktycznie taka sama jak na plażach południowego zachodu i o 1, 2 stopnie wyższa niż na północy. Jedno jest natomiast pewne: jadąc do Anglii warto zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę i parasol, bez względu na porę roku. Szczególnie, jeśli chcemy odwiedzić Londyn i okolice kojarzone od lat z deszczem oraz ze sławną londyńską mgłą (z uwagi na ogrom metropolii i zmieniające się warunki klimatyczne występuje ona coraz rzadziej).

Główny sezon turystyczny w Anglii obejmuje przede wszystkim okresy wakacyjne. Wtedy też pojawia się najwięcej promocji na tanie bilety lotnicze. Podczas miesięcy letnich oblężenie przeżywają rejony północne, szczególnie Lake District oraz wybrzeże atlantyckie – pełne palm, romantycznych promenad i nadmorskich kurortów stanowiących centra rozrywki i sportu. Latem odbywają się również znane na całym świecie imprezy sportowe i towarzyskie: Royal Ascot Racecourse - jedne z najbardziej znanych i prestiżowych wyścigów konnych, regaty po Tamizie Henley Royal Regatta, Chelsea Flower Show (jedna z najbarwniejszych i najpiękniejszych wystaw poświęconych sztuce pielęgnacji kwiatów i uprawie ogrodów), czy wyścig wioślarski pomiędzy uniwersytetami Oxford i Cambridge.

Ale w miastach sezon to także tradycyjnie okresy świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku czy Wielkanocy. Najlepiej podróżować do Anglii w kwietniu, maju, wrześniu i październiku, dlatego że w tym miesiącach na ogół są tanie loty, najłatwiej o miejsce w hotelach czy pensjonatach i zdecydowanie mniej jest turystów.

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Warszawy do Bristolu. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Bristolu do Warszawy.

Jeżeli wybierasz się do Wielkiej Brytanii, nie zapomnij zobaczyć ofert na tanie loty z Warszawy do Londynu, bilety lotnicze Warszawa Glasgow International lub tanie loty z Gdańska do Londynu.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Sheffield i z Warszawy do Prestwick.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dortmundu, Okazje na loty na weekend z Warszawy, Okazje na loty na weekend za granicę, Okazje na loty z Polski do Skandynawii, Pakiety w czerwcu, bilety lotnicze z Warszawy Modlin do Frankfurtu, tanie loty z Warszawy do Bristolu, bilety lotnicze promocje, odszkodowanie za opóźniony lot, Lot z Poznania do Bristolu 03 10 Kwietnia.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Bez kategorii, Dla Dzieci, Plecaki dla dzieci, Plecaki na kółkach i Plecaki na laptopa.