przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Molde

molde
Nowoczesna architektura
Fot. Wikipedia

Niewielkie miasteczko zamieszkane przez 25 tysięcy mieszkańców, będące zarazem głównym miastem norweskiego rejonu Romsdal. Pomimo swojej wielkości jest centrum administracyjnym, kulturalnym i handlowym. Jego wartość turystyczną podkreśla fakt, że było chętnie odwiedzane już pod koniec XIX wieku. Regularnie przyjeżdżał tu na letni wypoczynek niemiecki cesarz Wilhelm. Turystów oprócz spokojnego klimatu miasteczka przyciągają także niespotykane widoki: wokół Molde wyrastają szczyty 220 gór. Jest to także bardzo popularna lokacja wśród miłośników żeglarstwa, przez co dobrze rozwinięta jest infrastruktura portowa. Miasto otrzymało miano „miasta róż”, prawdopodobnie dzięki wszechobecnym ogrodom.

Okolica sprzyja uprawianiu przeróżnych sportów. Liczne górskie ścieżki stwarzają znakomite warunki do wędrówki. Zachwyceni będą także alpiniści, chociaż lokalne szczyty nie zapewnią im prawdopodobnie wielkich wyzwań. Wędkarzy urzekną pełne łososi i pstrągów rzeki. Rejony Molde są też znane wśród miłośników nurkowania. Innymi słowy – dla każdego coś miłego.

Historia

Ślady osadnictwa w okolicy Molde pochodzą sprzed wielu lat, a są udokumentowane przez kamienne płyty z wyrytymi znakami znalezionymi na zachód od centrum miasta. Historia Molde jest także związana z osadą Veøy („święta wyspa”), o której wzmianki pojawiły się przy okazji bitwy pod Sekken z 1162 roku, gdy król Hakkon został zabity podczas pojedynku z Erlingiem Skakke. Osada została opuszczona w XV wieku, ale jej miejsce zastąpiły dwie nowe założone niedaleko. Jedną z nich było Molde, które uzyskało prawa miejskie w 1614 roku. Miasto dzielnie opierało się szwedzkim najazdom podczas II wojny północnej, a po wyzwoleniu w 1660 roku zostało stolica regionu. Do XIX wieku dynamicznie rozwijał się tu przemysł tekstylny, wówczas także rozpoczęła się turystyczna kariera miasta. Powstawały wówczas liczne hotele, ogrody i parki. Niestety, jedna trzecia miasta uległa zniszczeniu w pożarze 21 stycznia 1916 roku, mimo czego rozwój miasta zatrzymał się. Znacznie gorsze skutki przyniosła II wojna światowa i niemieckie naloty z 1940 roku. Od okresu powojennego miasto przeżywa ponowny rozkwit.

W Molde wiele znaczy kultura i edukacja, jest tu nawet uniwersytet. Każdy, kto ma ochotę na odpoczynek w pełnym uroku i spokoju zakątku świata nie będzie rozczarowany wybierając właśnie Molde.

Norwegia

norwegia
Flaga Norwegii
Fot. SXC

Norwegia to kraj dzikiej i nieokiełznanej przyrody. To państwo dwóch pór roku i zorzy polarnej, miejsce, gdzie góry i morze łączą się w przepięknej symbiozie zapierających dech w piersiach krajobrazów. Górzyste regiony obfitują w szerokie płaskowyże i wspaniałe szczyty, a uformowane w okresie lodowcowym fiordy są unikalnym zjawiskiem w skali globu.

Natura w Norwegii tworzy arcydzieła, którym żaden turysta nie może się oprzeć. Bez względu na to, czy są to rozległe lasy wschodniej Norwegii i Trondelag, czy wbrew pozorom ciepłe, ogrzewane przez Gulf Stream południowe plaże – każdy z tych widoków jest niezapomniany.

Ciekawostki

 • Festiwale
  Festiwal w Bergen, Festiwal Północnej Norwegii, Festiwal Jazzowy w Molde,
 • Święta
  17 maja - Dzień Konstytucji
 • Sport
  turystyka górska, narciarstwo, kolarstwo górskie
 • Kuchnia
  fårikål, lukket valnøtt, geitost
 • Sławni ludzie
  Edvard Munch - malarz, Roald Amundsen - odkrywca i polarnik , Henrik Ibsen - dramaturg, Jostein Gaarder - pisarz
 • Naj...
  Jostedalsbreen - największy lodowiec Europy

Norwegia jest też krajem niekończących się rzek i potężnych wodospadów, znanych nie tylko wszystkim podróżnikom. Liczba tych cudów natury idzie w setki - tu znajduje się dziewięć z dwudziestu najwyższych wodospadów. Wśród nich króluje Mardalsfossen, który spada kaskadami o łącznej długości ponad sześciuset metrów do jeziora Eikedalsvatnet. Choć widok ten można podziwiać wyłącznie latem.

W pozostałych porach roku woda kierowana jest do jednej z wielu elektrowni wodnych w kraju. I mimo że takie działanie budzi kontrowersje, nie jest to wyjątkiem w Norwegii. Dzięki tego typu ingerencjom w naturę energia elektryczna w Norwegii prawie w całości pochodzi z turbin napędzanych wodą.

Wielkie pokłady ropy i gazu, którym państwo zawdzięcza swoją pozycję (to jeden z najbogatszych krajów świata), są niemal w całości eksportowane – ich eksploatacja nie ma wpływu na dziewiczą, norweską przyrodę.

 

Historia

Norwegowie to potomkowie Wikingów. Ich era rozpoczęła się w 793 r. atakiem na klasztor w Lindisfarne. Od tego czasu skandynawscy najeźdźcy budzili postrach na wybrzeżach nie tylko Europy Północno-Zachodniej (Islandia, Irlandia, Grenlandia), a także, jak twierdzi wielu historyków, Ameryki.

Być może to za sprawą wyjątkowych genów Wikingów, Norwegowie tak cenią niezależność. Świadczy o tym fakt, że w dwukrotnie przeprowadzanym referendum w sprawie przystąpienia do Unii Europejskiej, naród ten opowiedział się przeciw członkostwu. Kto wie, może dlatego są to ludzie gościnni i serdeczni. Nawet podczas polarnych nocy nie tracą humoru.

Na forum

 • Przedłużony weekend w Molde za 93 zł (Kwiecień) (WDC)

  Bilety lotnicze - promocje
  gdnmol.png Podróż odbywamy na pokładach linii Wizz Air wraz z bagażem podręcznym. Wymagane jest posiadanie zniżki WDC w celu zakupienia biletów za 93 zł.…
  dobrze się ubrać i czemu nie ?!! :) ciekawe…
 • Gdańsk - Molde za 268 zł na weekend majowy

  Bilety lotnicze - promocje
  W cieplejszych okolicznościach przyrody spędzić można długi weekend majowy w Norwegii, w Molde za 268zł. Cena może nie najniższa, za to w bardzo atrakcyjnym terminie: molde.png…
 • Gdańsk- Molde od 78 PLN

  Bilety lotnicze - promocje
  Z Gdańska do Molde na krótszy lub dłuższy wypad w maju możemy polecieć z Wizzairem za 78 PLN (z WDC) lub 178 PLN - cena dla wszystkich. Molde.png Molde2.png…
 • Molde z Gdańska za 78 zł (118 zł bez WDC)

  Bilety lotnicze - promocje
  Przeloty z Wizzair w maju albo czerwcu: m1_2015-04-18.png m2_2015-04-18.png…
  Nowe terminy przelotów za 78 zł/od 118 zł dla osób bez WDC: mol.png mol2.png mol3.png mol4.png mol5.png…
 • MOLDE z Gdańska

  Bilety lotnicze - promocje
  NORWAY.jpg…
  Bardzo fajna okazja. Muszę się tam kiedyś wybrać i podziwiać takie widoki: molde.jpg…

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Warszawy do Molde. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Molde do Warszawy.

Jeżeli wybierasz się do Norwegii, powinny Cię również zainteresować tanie loty z Warszawy do Bodo, bilety lotnicze z Warszawy Modlin do Stavanger lub tanie loty z Warszawy do Oslo.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Katowic do Oslo.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Frankfurtu, Okazje na loty w czerwcu, bilety lotnicze Stavanger, bilety lotnicze z Warszawy do Molde, bilety lotnicze promocje, tanie loty krajowe, Loty na Sylwestra.