przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Lotnisko Lyon

Lotnisko Lyon (LYS) jest jednym z największych we Francji (czwarte co do wielkości). Port Lotniczy Lyon położony jest ok. 20 km od centrum miasta, na wschód od Lyonu. Na lotnisko w Lyonie latają m.in. Polskie Linie Lotnicze LOT.

Informacje

Wszelkich informacji można szukać pod numerem telefonu 0826 800 826.

Komunikacja

Do Międzynarodowego Portu Lotniczego Lyon Saint Exupéry można dojechać taksówką (koszt podróży z/do centrum wynosi od 40 do 55 EUR, w zależności od pory), kursującym co 20 min autobusem (autobusy obsługuje firma Satobus i na stronie firmy można znaleźć ich szczegółowy rozkład) lub pociągiem (szybkobieżna linia TGV łączy stację Lyon-Saint Exupéry z innymi m.in. z Paryżem, Mediolanem, Turynem).

Francja

Wieża Eiffla
Fot. SXC

Francja kojarzy się z najlepszym szampanem, rozrywką, winem i świetną kuchnią, a przede wszystkim z Paryżem - miastem zakochanych i artystów. Francja to kraj kontrastów i niezapomnianych wrażeń. Ma do zaoferowania turystom historyczne miasta, wspaniałe krajobrazy, najwyższe góry i najpiękniejsze plaże w Europie, zamki nad Loarą, winnice Szampanii, największy w Europie Disneyland... i wiele innych atrakcji.

Kraj składa się z 96 departamentów w 22 regionach administracyjnych, z których każdy charakteryzuje się odmiennym krajobrazem. Wybrzeże o długości 5 tys. km rozciąga się od dzikiego i kamienistego Breton na północy, po piaszczyste plaże Wybrzeża Środziemnomorskiego na południu. W dolinie najdłuższej rzeki Francji, Loary (1020 km), wznosi się ok. 300 malowniczych zamków. To właśnie tu, w Alpach Sabudzkich - raju narciarzy, wznosi się Mont Blanc (4807 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Europy.

 

Sercem i stolicą Republiki Francuskiej jest Paryż. Miasto o niezapomnianej atmosferze z szeregiem zabytków stojących na czele listy światowych atrakcji turystycznych. Paryż to: Luwr, dzielnica Łacińska, Ogrody Luksemburg, Pola Elizejskie, Montmartre. Paryż to także nigdy nie zasypiające miasto z tysiącami wyjątkowych restauracji, barów, knajpek, dyskotek i kawiarni. Paryż to wreszcie niekwestionowane współczesne centrum europejskiej kultury i sztuki.

Ale Francja to nie tylko Paryż. Równie atrakcyjne i godne polecenia są: Wersal, Fontainebleau, Dolina Loary, Bretania, Normandia, Prowansja, Langwedocja, francuskie Alpy, Riwiera Francuska, Bordeaux, Tuluza, Lourdes, Chartres, a także zabytki rzymskie i średniowieczne, m.in. w Lyonie, Avignonie. Francja oferuje tak wiele różnorodnych wrażeń, że jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wybrednego turysty.

Francja to największy i najbardziej zróżnicowany kraj Starego Kontynentu, który od dawna ma decydujący wpływ na europejską kulturę. Tu odbywają się największe pokazy mody, inspiracji do swoich dzieł szukają światowej sławy malarze, pisarze i kompozytorzy.

 • 16 grudnia 2015, 21:40Promocje Lyon z Krakowa za 219 zł w marcu! ​Dziś zapraszamy Was do mniej odwiedzanego miasta Francji. Tu nie spotkacie tłumów turystów i będziecie mogli się cieszyć klimatem typowo francuskiego miasta w pełnej okazałości. Zapraszamy do Lyonu w terminie… Czytaj całość
 • 29 września 2015, 20:45Promocje Lyon na weekend z Krakowa za 200 zł! ​Zapraszamy na weekend w Lyon! To trzecia pod względem wielkości - po Paryżu i Marsylii,  aglomeracja we Francji. Lyon bywa nazywany także jej gastronomiczną stolicą. Określenie to zawdzięcza wielu znakomitym restauracjom i bistrom, w których… Czytaj całość
 • 15 sierpnia 2015, 13:45Promocje Lyon z Krakowa za 207 zł! Lyon położony jest w środkowo-wschodniej cześci kraju nad rzekami Rodan i Saona. Jest miastem o długiej i bogatej historii. To właśnie tu bracia Lumiere zbudowali kinematograf i nakręcili swój pierwszy… Czytaj całość
 • 29 czerwca 2015, 21:50Promocje Lot z Krakowa do Lyonu za 225 zł! Dziś propozycja dla tych, którzy chcieliby poznać Francję. Lot z Krakowa do Lyon kupicie w rewelacyjnej cenie 225 zł. Termin lotu do 6-13.10. Będąc w Lyon koniecznie wybierzcie się… Czytaj całość
 • 12 maja 2015, 21:38Promocje Lyon z Krakowa za 203zł Bezośrednie loty do Lyonu za świetne 203zł z Krakowa! Lyon jest trzecią co do wielkości aglomeracją we Francji! Leży w środkowo-wschodniej częsci kraju, nad rzekami Rodanem i Soaną. Warto dodać… Czytaj całość
 • 2 maja 2015, 10:33Promocje Lyon bezpośrednio z Krakowa za 199zł Dobra okazja żeby polecieć bezpośrednio do Lyonu, trzeciej co do wielkości algomeracji we Francji! Dostaniecie się tam prosto z Krakowa za 199zł (cena w przypadku dwóch osób podróżujących). Miasto… Czytaj całość

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Warszawy do Lyonu. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Lyonu do Warszawy.

Jeżeli planujesz podróż do Francji, koniecznie sprawdź też tanie loty z Warszawy do Nicei, bilety lotnicze do Marsylii lub tanie loty z Krakowa do Paryża.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Warszawy do Paryża.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Lizbony, Okazje na loty do 200 zł, Pakiety z Gdańska, Pakiety ze Szczecina, Pakiety, bilety lotnicze Warszawa Modlin Tbilisi, tanie bilety z Warszawy do Lyonu, bilety lotnicze promocje, odszkodowanie za odwołany lot, Lot z Warszawy do Lyonu 28 Wrzesnia 05 Pazdziernika.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Mapy zdrapki, Plecaki dla dzieci, Przewodniki, mapy, książki, Walizki dla dzieci i Duże.