przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Lotnisko Charleroi w Brukseli

charleroi_airport
Terminal lotniska
Fot. Fernardopascullo

(kod IATA: CRL; kod ICAO: EBCI)

Międzynarodowe lotnisko położone 7 km na północ od Charleroi i 46 km na południe od Brukseli w Belgii. Obsługuje głównie tanie linie lotnicze. Rocznie obsługuje około 3 milionów pasażerów. Na lotnisko można dolecieć bezpośrednio z Wrocławia, Warszawy, Krakowa i Katowic.

 

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnia, bar, cukiernia, piekarnia, sklepy, apteka, bankomaty, kantor wymiany walut, poczekalnie dla VIP-ów, specjalne masujące fotele, punkty samodzielnej odprawy. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi. Na lotnisku można także skorzystać z Internetu.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +32 71 251 211.

Punkt informacyjny znajduje się na terenie terminala.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi Avis, Hertz, Budget, Sixt i Europcar.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Lotnisko jest położone około 46 km od centrum Brukseli. Lotnisko znajduje się blisko autostrady A54 oraz E42. Dzięki temu dojazd na lotnisko jest dość łatwy.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed budynkiem lotniska. Ceny to około 1,20 euro za dojazd z lotniska do centrum Charleroi oraz 85 euro za przejazd z lotniska do Brukseli.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Z lotniska na stację kolejową w Charleroi co 30 minut 24 godziny na dobę kursują autobusy (linia A). Bilet w jedną stronę kosztuje 2,50 euro. Ze stacji w Charleroi można dojechać pociągiem do Brukseli oraz do innych miejscowości.

Co 30 minut kursują także autobusy do Brukseli (na stację Brussels Midi).Bilet w jedną stronę kosztuje 13 euro, w dwie strony 22 euro. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej lotniska. Podróż w jedną stronę trwa około godziny.

Zobacz naszą ofertę na tanie loty z Warszawy do Brukseli. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Brukseli do Warszawy.

Jeżeli planujesz podróż do Belgii, powinny Cię również zainteresować tanie loty z Krakowa do Brukseli lub bilety lotnicze Bruksela Charleroi.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Nowego Jorku, Okazje na loty do egzotycznych krajów, Okazje na loty na weekend z Krakowa, Okazje w sierpniu, Okazje na loty na majówkę, tanie loty z Warszawy do Wrocławia, tanie loty z Warszawy do Rzymu, loty krajowe, wyszukiwarka lotów, Loty na Weekend.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Pozostałe, Ręczniki, Saszetki i portfele, Strefa niskich cen i Torby na kółkach.